ugrás a tartalomhoz

Archívum

január 28

Adatbázisban tárolt PHP-s tartalom feldolgozása

bvc · 2010. Jan. 28. (Cs), 14.00
Sziasztok!

Egy kis segítség, vagy ötlet kellene az alábbi problémám megoldásához:
Adott egy szokásos honlap menüpontokkal. A menüpontok kiválasztása által megjelenő tartalom adatbázisban van letárolva. Egy ilyen adatcellában tehát ilyesmi szöveges adatok vannak:

<BR>
<P STYLE=”font-size:12px;color:#123456;”>Szöveg...</P>
...


A weblapok jobb oldali tartalma, minden menühöz külön le van tárolva. Ez egy külön DIV elemben jelenik meg. Minden jól működik, de néhány lapnál szükségem lenne php-s kódok használatára is. De sajnos a PHP kódot nem hajtja végre így, hanem 1:1-ben kiírja, vagy egyszerűen kihagyja. Kérdésem milyen módon lehetne megoldani, hogy az adatbázisban tárolt szövegben itt-ott előforduló PHP-s betéteket is végrehajtsa a böngésző a tartalom megjelenésekor.
A segítséget köszönöm.
 

gyermek div reagál az onmouseout -ra.

gtoma · 2010. Jan. 28. (Cs), 13.15
Sziasztok!

Nem tudok megbirkózni egy problémával.

Egy divet szeretnék bezárni onmouseout eseményre.
Sajnos a divben lévő div fölé víve az egeret, elindul az onmouseout esemény.

pl.:
<div onmouseout="bezar()">
akarmiakarmiakarmi
<div>itt is beindul</div>
akarmiakarmiakarmi
</div>

A fenti példában pl az itt is beindul szöveg fölé víve a kurzort, beindul az onmouseout esemény.

Kikerülhető ez valahogy?

prototype -t használok, ha ez segít.

Előre is hálás köszönet a segítségért.
 

Kóla körbeforgatása CSS segítségével

Török Gábor · 2010. Jan. 28. (Cs), 10.56
Tisztán CSS
 

január 27

Php Mysql Szimpla menü

bandita · 2010. Jan. 27. (Sze), 20.33
Sziasztok!
A segítségeteket kérném egy számomra elég furcsa problémával kapcsolatban.
A helyzet a következő: fejlesztek egy oldalt,ahol majd a tulaj pár kattintással egy formon keresztül létrehoz különböző oldalakat, és ezt phpvel letárolom. Ezzel nincs is gond. De a menü genereálása után elakadok.
Lekérdezem a táblából a létrehozott oldalak neveit, létrejön a link,de ha rákattintok behozza az OBJECT NOT FOUND hiba oldalt.
Nem vagyok egy php király, még most tanulom, szal tuti h valami egyszerű hiba, de nem tudok rájönni valamiért. Egyetlen tippem hogy változók átadásával, vagy ennek hiányával függhet össze.
Íme a menü kódja.Illetve ez az index.php de még csak ennyi van benne.

<?php
$con=mysql_connect("localhost","root","") or die( "sikertelen kapcsolat");
mysql_select_db("main")or die("sikertelen kivalasztas");
$tartalom=("SELECT title,article FROM pages ORDER by id");
$eredmeny=mysql_query($tartalom)or die ("Érvénytelen lekérés");
while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny)){
echo"<a href='".$sor['article']."'>".$sor['title']."</a>";
echo"<br/>";
}
?>

Nem kész programkódot várok, persze abból lehet a legjobban tanulni, de inkább terelgessetek a megoldás felé, szeretném megérteni.

Előre is köszi
 

XML mentése

ac230v · 2010. Jan. 27. (Sze), 14.59
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy előállítok egy XML oldalt, amit szeretnék fájlba íratni. A folyamat a következő: felhasználó elindít egy oldalt, utána megnyom egy gombot, ami meghív egy másik oldalt, ami már egy az adatbázisból előállított xml-t ad vissza. A visszaadott xml-t pedig szeretném, ha a felhasználó a gépére le tudná menteni.
De jelenleg sajnos ez csak úgy lehetséges, ha a megnyíló XML oldalon Fájl->Mentés másként.. (*.xml) választja a felhasználó.
Az lenne a jó, ha az xml tartalom rögtön Megnyitás/Mentés/Mégse kérdést váltana ki.

A válasz xml (excel-be tölthető):
<?xml version="1.0"?>
<?mso-application progid="Excel.Sheet"?>
.
.
</Worksheet>
</Workbook>

próbálkoztam azzal, hogy a választ betöltöm egy JavaScript objektumba (részlet):

xmlDoc=new ActiveXObject("Microsoft.XMLDOM");
xmlDoc.async="false";
xmlDoc.load("http://domain.hu/sema.csomag.eljaras?p_1=1");
xmlDoc.save("c:\teszt.xml"); //na ez nem működik

ekkor "Engedély megtagadva" hibát kapok a JS futása során (ilyen hibára nem találtam semmilyen leírást).

A kérdés: lehetséges ezt így (vagy hasonlóan) megoldani, vagy marad a "Mentés másként.." ??
Leginkább JavaScript megoldás érdekelne, ha létezik.
(Adatbázis: Oracle10g, web kiszolgáló: Oracle10g PSP azaz PL/SQL Server Pages)
 

Using SVG For Flexible, Scalable, and Fun Backgrounds, Part I

Török Gábor · 2010. Jan. 27. (Sze), 10.03
Itt az ideje elkezdeni kiaknázni az SVG nyújtotta előnyöket
 

Egyéni rendezési sorrend

reptile27 · 2010. Jan. 27. (Sze), 02.34
Sziasztok!

A témának két része van PHP és MySQL. Mindkét része érdekelne.
Ki hogy oldaná meg vagy tudtok-e ilyen megoldásokról?

Az szeretném megtudni hogy egyedi rendezést hogyan tudok megvalósítani egy adott listában?

Pl: van egy listám... A - Z-ig.

Azt meg tudom oldani, hogy MySQL lekérdezésnél ABC szerinti vagy fordított sorrendbe rendeződjenek az adatok, de mi a helyzet akkor ha a rendezést én akarom meghatározni...?

Mondjuk a kimenetnél fel-le nyilak segítségével.

sort_highest: Az elejére
sort_higher: Eggyel feljebb
sort_lower: Eggyel lejjebb
sort_lowest: Az aljára

Például a "D" kerüljön az "A" elé, a "B" a "K" után, a "H" a sor legvégére a "Z" a legelejére stb...

Tehát érdekelne hogyan készítenétek el az adott táblát SQL-ben milyen lenne a szerkezeti felépítése? Valamint a PHP része hogyan módosítaná a tábla tartalmát hogy
a beállított sorrend meg is maradjon?

Nem tudom mennyire érthető amit kérdezek? Remélem igen. :S

Nem azt várom hogy megírjátok a kódot, csak ötleteket várok, mert amire én gondoltam az szerintem nem válik be.

Előre is köszi a segítséget!
 

január 26

So, you think you know JavaScript?

Török Gábor · 2010. Jan. 26. (K), 17.33
A nyelv alapos ismeretét feltételező rejtvény
 

Practical Php Patterns: Decorator

Török Gábor · 2010. Jan. 26. (K), 11.40
A díszítő (decorator) tervezési minta bemutatása
 

Markercss

Török Gábor · 2010. Jan. 26. (K), 11.30
CSS framework nem a megszokott megközelítéssel