ugrás a tartalomhoz

Archívum - 137651

december 16

ajax keredes

lacaaa · 2010. Dec. 16. (Cs), 09.13
Sziasztok az lenne a kerdesem hogy ajaxal megoldhato e es ha igen hogyan az a problema hogy van egy weboldal ami 2 oldalbol all.
az elso oldalon van egy belepteto form amit ajaxal levizsgal hogy a felhasznaloi nev es a jelszo egyezik e az adatbazsiba levo adatokkal es ha igen akkor belepteti a felhasznalot az oldlara megpoedig ugy hogy egy masodik oldalbol jonnek az adatok.

ez a resz mukodik is na de azt szeretnem megoldalni hogy miutan belepett es az ajax valaszolt a valasz az elso oldlaon egy div tagba kiirat egy linket es ezt a linket is tudjam levizsgalni ugyanazzal az ajax koddal.Tehat ha rakkatintok a linkre ami a masodik oldal eredmenye akkor tudjak atadni a meglevo ajax kodhoz egy erteket es azt dolgozzam fel tovabb a masoidk oldalon.

Az lenne a kerdesem hogy ez megoldhato e hogy egy valasz obiektumnak adjak egy esemenykezelot ami szinten meghivja azt az ajax ellenorzo fuggvenyt amivel letrejott a valasz obiektum es az ajax fuggveny szinten viszateritsen egy erteket amivel tovabb dolgozhatom.

pl: a masodik oldal eredmenye egy link ami mondjuk legyen nevsor nevu. Ez a nevsor link nek legyen egy oncklick esemenye ami meghivja az ajax kodot az viszzaad egy eredmenyt mondjuk egy id es ezzel az eredmennyel dogozhatok ujra a masodik oldlaon.
 

december 15

php onclick

kriszrap · 2010. Dec. 15. (Sze), 21.19
Sziasztok

Van ez a függvény:

echo '
#'.$a['id'].' Név: <a class="b" href="profil.php?id='.htmlspecialchars(urlencode($a['idje'])).'">'.$a['name'].'</a>';

Olyat szeretnék hogy ha rá kattintanak akkor phpvel felküldök akármit. Ezt hogy lehet meg csinálni?? Sokan ajaxot ajánlják. Más megoldás??
Elöre is köszönöm
 

php click

kriszrap · 2010. Dec. 15. (Sze), 20.29
Sziasztok

Van ez a függvény:

echo '
#'.$a['id'].' Név: <a class="b" href="profil.php?id='.htmlspecialchars(urlencode($a['idje'])).'">'.$a['name'].'</a>';

Olyat szeretnék hogy ha rá kattintanak akkor phpvel felküldök akármit. Ezt hogy lehet meg csinálni?? Sokan ajaxot ajánlják. Más megoldás??
Elöre is köszönöm
 

Php függvény többször fut le, mint kellene

Totti 1986 · 2010. Dec. 15. (Sze), 19.22
Sziasztok!

Van egy táblám, amiben azt tárolom, melyik tábla melyik sora változott, így nem kell annyit kiolvasnom, csak ami változott.

Stack Overflow 2010 Analytics

Török Gábor · 2010. Dec. 15. (Sze), 18.36
Stack Overflow 2010. évi statisztikái
 

Chrome for a Cause

Török Gábor · 2010. Dec. 15. (Sze), 17.48
Minden megnyitott füled után adakozik a Google
 

Virtualhost beállítása (Xampp, Apache2)

laczko · 2010. Dec. 15. (Sze), 15.21
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy "szerver" xampp win32 1.7.3 progival.
Több domaint szeretnék erre a szerverre, próbáltam már más leírásokból többféle módon de nem jött össze.A virtualhostnál és a namevirtualhostnál is már probáltam a localhost:80, 127.0.0.1 et a szerver ipjét 192.168.10.10 stb.
A lényeg, hogy ha én a www.ez.myip.hu -t szeretném megnézni akkor innen kellene betöltődni az index.html-nek C:/xampp/htdocs/ez de nem innen töltődik hanem a C:/xampp/htdocs/www szóval az alap www könyvtárból amire a www.valami.homeip.net hivatkozik

módosítva van a C:\WINDOWS\system32\drivers\etc/hosts fájl is

ez a httpd-vhosts tartalma jelenleg:
#NameVirtualHost *.80

##<VirtualHost *.80>
##ServerAdmin postmaster##kukac##valami.net
## DocumentRoot C:/xampp/htdocs/www
## ServerName www.valami.homeip.net
##ServerAlias valami.homeip.net
##ErrorLog "logs/dummy-host.localhost-error.log"
##CustomLog "logs/dummy-host.localhost-access.log" combined
##</VirtualHost>

##<VirtualHost *.80>
##ServerAdmin postmaster##kukac##valami.net
##DocumentRoot C:/xampp/htdocs/ez
##ServerName www.ez.myip.hu
##ServerAlias ez.myip.hu
##ErrorLog "logs/dummy-host2.localhost-error.log"
##CustomLog "logs/dummy-host2.localhost-access.log" combined
##</VirtualHost>

##<VirtualHost *.80>
##ServerAdmin postmaster##kukac##valami.net
##DocumentRoot C:/xampp/htdocs/az
##ServerName www.az.mydns-server.com
##ServerAlias www.az.dyndns-server.com
##ErrorLog "logs/dummy-host3.localhost-error.log"
##CustomLog "logs/dummy-host3.localhost-access.log" combined
##</VirtualHost>

##<VirtualHost *.80>
##ServerAdmin postmaster##kukac##valami.net
##DocumentRoot C:/xampp/htdocs/amaz
##ServerName www.amaz.mydns.hu
##ServerAlias www.amaz.mydns.hu
##ErrorLog "logs/dummy-host4.localhost-error.log"
##CustomLog "logs/dummy-host4.localhost-access.log" combined
##</VirtualHost>

elérhető a szerver a webe

Sebesség témája

Török Gábor · 2010. Dec. 15. (Sze), 11.36
Python, PHP, JS sebességteszt
 

CSS - háttér

simisoma · 2010. Dec. 15. (Sze), 01.22
Sziasztok,

milyen megoldást tudnátok javasolni nekem...

Van egy oldalam ami a háttérrel együtt 1600px széles,

a tartalom rész 1024px széles

a fejléc mögött a lap tetején kéne a háttér legyen, de
a lábléc mögött is kéne egy háttér.

A hátterek szélessége 1600px és a fejléccel - lábléccel összekapcsolódik, azonban azt szeretném, hogy az oldalt 1600px-nél kisebb felbontásban nézik vagy a böngésző szélességét kicsinyítik,mozgatják akkor is a tartalom rész legyen a böngésző közepén.

egybe nem tudom betenni a hátteret, mert a fejléc és lábléc közötti rész magassága oldalanként dinamikusan változik.

egy weblapon belül a BODY részre nem lehet két hátteret tenni egyiket TOP a másikat BOTTOM elrendezéssel, vagy valami hasonló megoldással?

Vagy mi más olyan lehetőség van ahol a tartalom részem (1024px széles)lesz a böngészők számára a fix, és a méretezésénél, előbb a háttereket (1600px széles)takarja ki....???

Húúú remélem érthetően írtam ezt le... :-)

Köszönöm előre is a segítséget...
 

What is typography today?

Joó Ádám · 2010. Dec. 15. (Sze), 00.27
Hová tart a tipográfia