ugrás a tartalomhoz

Eclipse PDT -- te hogyan használod?

Wabbitseason · 2007. Nov. 5. (H), 11.50
Az Eclipse PDT lassan eléri azt a használhatósági és kényelmi szintet, amikor már érdemes foglalkozni vele egy nem teljesen szerveroldali-beállítottságú fejlesztőnek is.

A telepítésről a következő URL-en olvasható hasznos információ:
http://janoszen.hu/cikkek/php-fejlesztoi-kornyezet-berendezese/

De hogyan tovább?

Mik azok a hasznos Eclipse-pluginek, amik megkönnyítik az ember dolgát?

Konkrétan arra vagyok most kíváncsi, hogy hogyan érdemes a deployt intézni, vagyis hogyan kerüljön fel a szerkesztett anyag a testing és a live serverre? Mit érdemes erre használni? Az Export funkció kicsit körülményesnek tűnik, vagy esetleg van arra lehetőség, hogy feltegyek egy nyomógombot valahova, ami lejátszik egy makrót?

Hogyan érdemes egy Subversionös projektet elkezdeni?

Ha van kellő érdeklődés, esetleg ebbe a fórumba lehetne összegyűjteni ezeket a kérdéseket és tippeket.
 
1

Az én munkamenetem

zila · 2007. Nov. 5. (H), 15.07
Én mostanában az Aptana plugineket is feltettem, a javascript-ek és Adobe AIR miatt, plusz ebben normális ftp plugin van, kevésbé körülményes mint az Export.
használom még az Oxygen XML editort (fizetős) az xml szerkesztéshez, xslt debugoláshoz, dbxml-ez.
Subversionre a Subversive plugint használom, de a Subclipse is jó lehet, régen azt használtam. Hogyan érdemes elkezdeni? Hát az elején :) Csinálsz egy repositoryt, eldöntöd, hogy milyen rendszerben akarsz benne dolgozni (1 projekt 1 repo, vagy 1 repo, több projekt) Én az 1 repo több projekt layoutot használom, AuthZ-vel szépen lehet szabályozni a userek hozzáférését, trac sajna nem szereti annyira ezt a módszert, de előbb utóbb az is támogatni fogja. Ha kész a repository akkor megcsinálod a projekteded eclipseben, majd azt mondod hogy Team->Share project, kiválasztod a repository-t és kész. Subversive ilyenkor automatikusan working copy-vá minősíti az eclipse projectedet és commitolhatsz kedvedre. Célszerű betartani az svn könyvtárstruktúra ajnlásait:

project_nev/
trunk/
branches/
tags/

A mylyn plugin nagyon hasznos jószág, ez a hibejegykezelést integrálja az eclipse-be. Jelenleg bugzilla-val és trac-kel használom. De támogatja a mantis-t és más hibajegykezelőket is.

Adatbázis lekérdezésekhez a Data Tools Platform-ot használnám csakhogy ez elég béta még így inkább külső programokkal dolgozom (SQL Developer, NaviCat), hébe-hóba az OxygenDB-t is előveszem, ha már fent van az OxygenXML-ben...