Mobilra fejlesztés buktatói
Nem nagyon tudtam besorolni a témát...
Kíváncsi lennék, hogy milyen buktatói vannak a mobilra fejlesztésnek. A legjobban annak örülnék, ha van olyan ebben a témában tapasztalt ember köztetek, aki hajlandó lenne egy blog bejegyzést, vagy esetleg cikket írni a tapasztalatairől.
Amit én eddig észrevettem, hogy egy PC-n tökéletesen működő, csak javascriptet és sessiont használó oldal egyszerűen nem működik android alatt. Konkrétan 404-es hibát kapok bizonyos olyan oldalakon, amik előtt location header irányít át. Még nem debuggoltam, de ha már ilyen szimpla dolgok nem működnek, akkor gondolom korántsem csak ennyiről van szó, amikor az ember megpróbál valamit mobilra fejleszteni.
■ Kíváncsi lennék, hogy milyen buktatói vannak a mobilra fejlesztésnek. A legjobban annak örülnék, ha van olyan ebben a témában tapasztalt ember köztetek, aki hajlandó lenne egy blog bejegyzést, vagy esetleg cikket írni a tapasztalatairől.
Amit én eddig észrevettem, hogy egy PC-n tökéletesen működő, csak javascriptet és sessiont használó oldal egyszerűen nem működik android alatt. Konkrétan 404-es hibát kapok bizonyos olyan oldalakon, amik előtt location header irányít át. Még nem debuggoltam, de ha már ilyen szimpla dolgok nem működnek, akkor gondolom korántsem csak ennyiről van szó, amikor az ember megpróbál valamit mobilra fejleszteni.
Nem tudom
A csökkentett képernyőméret, teljesítmény és memórián kívül nem sok kivételes helyzetet kell kezelni, de természetesen vannak olyan problémák itt is, amik csak egyes platformokon, illetve esetleg csak konkrét eszközön fordulnak elő (de természetesen ugyanez igaz az asztali böngészőkre is).
Nem hiszem, hogy egy blogbejegyzést tudnék róla írni, mert nincs benne szerintem elegendő téma.
Passz, kétlem, hogy végtelen
szerk:
Haha, ott kezdődik, hogy már maga a böngésző sem indul el win7-en :D Úgy érzem megint valami esélytelen dologba fogtam :D
webszerver
Semmi különbség nincsen, éles
Szerintem van
Ha csak azt a pár gondolatot részletezed, hogy "képernyőméret, teljesítmény és memória", már megvan a fél cikk, másik fele lehetne az egyes CSS/JS buktatók, példák, butatelefonok (azokkal is neteznek mifelénk), ill. a bájthuszárkodáshoz néhány tipp/trükk.
Persze véletlenül sem akarnám a szabadidődet elvenni, de biztos, hogy sokan szívesen olvasnánk, nagyon jó téma.
Valószínűleg valamilyen hibát
Hát nem a szerver dobja,
Talán
Azokkal régen gondolt volt, néhol most is gond van.
Most nézem, szimplán az
A router osztályod
ie9 teljesen jó, korábbi
majd írok egy loggert a kérésekre, aztán nézegetem.. egyelőre nem életbevágó, hogy menjen adroidon is...
Semmi
media="handheld"
nem minden mobilböngészőben műxik, pedig ha így lenne, én arra gyúrnék, hogy a mobilváltozat mindössze CSS-ben különbözzön (szép feladat!).Az említett oldal "csak mobilra" készül? Mert az pl. nekem sok helyen nem tetszik, hogy a mobil-verzió másik domain-en van, ha felismeri a telefonomat, már át is irányít. Én egy session-változóban tárolom a verziót, és könnyen hozzáférhetően ("balfölül") ott a link, ha Júzer váltani akar (mert pl. nem ismertem fel a telóját), de nem megy "másik honlapra" emiatt. És kissé játékos lehet, ha pl. a desktop-v.-n több oldalsáv van, stb...
Ékezetes URL... Remélem tőlem sosem kérnek ilyen hülyeséget, csak szívás lehet belőle. De asszem ebben többiek már segítettek.
Elsősorban asztalira szánták
Na, akkor
Szerk.: ja, fontos még a menü. Több oldalon már láttam, hogy <select>-ben oldják meg, de gondolom így megint csak js-el lehet, úgyhogy bukta is lehet belőle. Én eddig azt találtam ki, hogy ha kétszintes menüm van, akkor az első szintű "gomb" is link, és az oldal tartalmi részében elhelyezem a 2. szintű (al-)menük linkjeit és mobilra ki se rakom "gombként" az almenüket. Mert ugye a (több) lenyíló menü elég hülyén tud kinézni túl kicsi kijelzőn (esetleg ki se fér), pláne a hover-re történő css-változtatás is böngészőfüggő. A főmenü "gombjaira" meg float: left;.
(Ugye az, hogy "location.href a probléma" nem azt jelenti, hogy js nélkül nem is lehet navigálni? Azt a Guglika se szereti!)
Köszi a tanácsokat, a
A location header-nek majd utánanézek, amint lesz időm. Egyelőre nagyon el vagyok havazva...
Végeredmény
Erre van keret... :-) Mondjuk
Hát igen
Problémák
Múltkor olvastam egy blogban, aminek sajnos már nincs meg a címe, hogy a modern scriptnyelvek legnagyobb előnye, hogy nem kell a lefoglalt memória felszabadításával foglalkoznod, ami korábban, az alacsonyabb szintű nyelvek esetében rengeteg időt vitt el, valamint sok hibázási lehetőséget adott. Szerinte az igazi áttörést nem az objektumorientált programozás elterjedése, hanem ez jelentette, mert így lehet igazán hatékonyan fejleszteni.
A második linken leírtakból pont az derül ki, hogy az ilyen korlátozott erőforrásokkal rendelkező rendszereken az automatikus memóriakezelés az egyik legnagyobb probléma, mert nem tudod, hogy mikor ürül ki a memóriából a törölt változó (ez még a kisebb) vagy a betöltött kép (ez a nagyobb baj).
Ezek a dolgok persze egy átlagos weboldalnál nagy valószínűséggel nem fognak előjönni, inkább azoknál az alkalmazásoknál, amelyek sok adattal dolgoznak.