Webfejlesztő szakma
Sziasztok!
Harmadéves informatikus szakos hallgató vagyok. Az eddigiekben számos programozási nyelvből voltak "alapozó" kurzusaim az egyetemen, tehát betekintést nyertünk az adott nyelvbe, persze nem mélyrehatóan, mert ahhoz nem elég egy félév. Leginkább a webes vonal fogott meg, és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek. PHP5, XHMTL, CSS3, Flash (AS2) (alap)ismeretekkel rendelkezem (eddig). Az érdekelne, hogy ha a jövőben esetleg ezen a területen szeretnék elhelyezkedni, akkor mik azok a technológiák/eszközök, amelyeket feltétlenül ismernem kellene? Illetve financiális és elhelyezkedési szempontból mennyire hálás választás ez a terület?
Előre is köszönöm a hozzászólásaitok.
■ Harmadéves informatikus szakos hallgató vagyok. Az eddigiekben számos programozási nyelvből voltak "alapozó" kurzusaim az egyetemen, tehát betekintést nyertünk az adott nyelvbe, persze nem mélyrehatóan, mert ahhoz nem elég egy félév. Leginkább a webes vonal fogott meg, és ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a véleményetek. PHP5, XHMTL, CSS3, Flash (AS2) (alap)ismeretekkel rendelkezem (eddig). Az érdekelne, hogy ha a jövőben esetleg ezen a területen szeretnék elhelyezkedni, akkor mik azok a technológiák/eszközök, amelyeket feltétlenül ismernem kellene? Illetve financiális és elhelyezkedési szempontból mennyire hálás választás ez a terület?
Előre is köszönöm a hozzászólásaitok.
Minél több
JavaScript
Ezen kívül természetesen érdemes egy kicsit mélyebb betekintés a HTTP protokollba, esetleg SSL. Fontos lehet az XML és a hozzá kapcsolódó technológiák (RSS, XSLT, SOAP, DOM) megértése is.
Ha megfelelő a tudásod, akkor egy normális céghez csatlakozva igen szép fizetéseket lehet kapni, főleg elegendő tapasztalattal.
És mit ne
Fizetés: minden jó programozó jól keres (ha jó helyen van), ez nem csak a webes területre vonatkozik. A tapasztalat viszont fontos, nemrég itt vki javasolta vkinek, hogy nyílt forrású projektekben vegyen részt még tanulóévek alatt. Szerintem is előnyös ez, plusz ha még egy-két saját fejlesztésű honlapot is fel tudsz mutatni (akár ingyen is csinálhatsz ismerősnek, stb.), a referencia fontos lesz.
Java
Ha jól gondolom, akkor nappalis egyetemista vagy. Így feltételezem, hogy relatíve sok szabadidőd van (vagy tudsz csinálni magadnak :-). Ha webes vonal érdekel, akkor a PHP-val a legjobb úton jársz. Na nem azért mert ez a tökéletes webes nyelv, de kétség kívül a legmeredekebb a tanulási görbéje, modern, óriási közösség áll mögötte és szép jövő áll előtte. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy manapság egy nyelvvel nem lehet megélni, még ha csak a webes szakmában dolgozol is. Ezért az én tanácsom, hogy állj rá a PHP-ra és a Javascript-re. Ha van elég energiád, akkor utóbbi helyett ajánlom a Java-t. Miért? Mert az objektum orientált programozással előbb-utóbb mélységében is meg kell ismerkedned és a Java-nál ehhez jobbat nem fogsz találni. Emellett Java után előnnyel indulsz egy C#-al, Android fejlesztéssel és a Javascript is ismerősebb lesz. Ugyanakkor ha mégsem jön be ez a webes vonal, Java-val még mindig tudsz kopogtatni más területen.
Java, PHP OOP
Ezzel együtt a PHP-hoz képest persze lényegesen jobb OOP-ra a Java (előbbi nem is igazán alkalmas rá, csak "muszájból").
jó-nemjó
Nem akarom bántani a Delphi-t (meg Téged se), de ma már szerintem össze sem mérhető a kettő népszerűsége, elterjedtsége, támogatottsága, fejlettsége stb. Persze én pont Delphi-ről váltottam Java-ra, így lehet, hogy nem vagyok túl hiteles :)
Persze, nézőpont kérdése
Nyílt forráskódú, valódi
Köszönöm az eddigi
JSP
jsp
Igen