ugrás a tartalomhoz

scrum

A Cynefin keretrendszer

Bártházi András · 2012. Ápr. 3. (K), 09.36
A Cynefin keretrendszer

Az Arkonnál februárban vezettünk be a dedikált kutatói pozíciót, melyhez azóta keresünk módszertanokat, melyek segítenek, hogy „tudományosan” történjen nálunk a kutatás. Ennek kapcsán találkoztam egy nagyon hasznosnak tűnő analitikai, döntéshozási keretrendszerrel, mely Cynefin (ejtsd „Kinevin”) névre hallgat. Segít megmondani, hogy egy problémára milyen megoldási módszert érdemes használni, s kiválóan alkalmazható a fejlesztés során felmerülő helyzetek kategorizálására is.

Scrum

Bártházi András · 2012. Feb. 27. (H), 10.44

Az Arkon IT osztályán már több, mint két éve bevezetésre került a scrum nevű agilis módszertan. A hozzánk állásinterjúra érkezők többnyire már hallottak róla, ritkábban pedig próbálkoztak is már korábbi cégüknél a bevezetésével, vagy már alkalmazták is azt a gyakorlatban. A sikeres bevezetés nem könnyű, számos buktatója van, nálunk is voltak nehéz időszakok. Ebben a blogbejegyzésben az alapokat gyűjtöttem össze, és pár bevezetéssel kapcsolatos problémára is igyekszem rávilágítani. Nem utolsósorban az is mindjárt kiderül, hogy mi köze van a Csongor és Tündének az agilis fejlesztéshez!

Az első OpenAcademy

rhapsodhy · 2011. Május. 28. (Szo), 08.33
A BalaBit IT Security és a BME AAIT tanszékének közös kezdeményezése volt a csütörtökön rendezett első OpenAcademy. A konferencia egy koncepció köré épült: menjen vissza mindenki az iskolába egy kicsit – vagy adott esetben maradjon, ahol van, a sikeres vizsga után mintegy felüdülésként, az egyetemen: a helyszínt a BME Q épülete adta.

Decemberi Agilis Est

Joó Ádám · 2010. Nov. 25. (Cs), 16.59

Az Agilis Szoftverfejlesztők Egyesülete decemberben is megrendezi szakmai estjét, melyen ezúttal három előadást tekinthet meg a nagyérdemű:

  • Beöthy Miklós és Tompa Tamás Tempomat címmel értekezik a fejlesztői eszközökről, azok megszerettetéséről, a hozzájuk való kötődés hatásairól.
  • Varga Tamás Stephen Hawking után szabadon most A rövid idő története címmel tart előadást.
  • Kővári Róber pedig felteszi a kérdést, Kinek van szüksége az agilis fejlesztésre?

Az előadásokon felvetett kérdések megvitatására egy kerekasztal-beszélgetés keretében lesz lehetőség.

A találkozó pontos időpontja 2010. december 9. 18.00, helyszín a Ten Minutes Cafe, a 1082 Budapest, Futó u. 47–53. címen. A belépődíj 300 Ft, egyesületi tagoknak díjtalan.