agilis
Scrum
Az Arkon IT osztályán már több, mint két éve bevezetésre került a scrum nevű agilis módszertan. A hozzánk állásinterjúra érkezők többnyire már hallottak róla, ritkábban pedig próbálkoztak is már korábbi cégüknél a bevezetésével, vagy már alkalmazták is azt a gyakorlatban. A sikeres bevezetés nem könnyű, számos buktatója van, nálunk is voltak nehéz időszakok. Ebben a blogbejegyzésben az alapokat gyűjtöttem össze, és pár bevezetéssel kapcsolatos problémára is igyekszem rávilágítani. Nem utolsósorban az is mindjárt kiderül, hogy mi köze van a Csongor és Tündének az agilis fejlesztéshez!
Ott voltam az Open Academy-n
Decemberi Agilis Est
Az Agilis Szoftverfejlesztők Egyesülete decemberben is megrendezi szakmai estjét, melyen ezúttal három előadást tekinthet meg a nagyérdemű:
- Beöthy Miklós és Tompa Tamás Tempomat címmel értekezik a fejlesztői eszközökről, azok megszerettetéséről, a hozzájuk való kötődés hatásairól.
- Varga Tamás Stephen Hawking után szabadon most A rövid idő története címmel tart előadást.
- Kővári Róber pedig felteszi a kérdést, Kinek van szüksége az agilis fejlesztésre?
Az előadásokon felvetett kérdések megvitatására egy kerekasztal-beszélgetés keretében lesz lehetőség.
A találkozó pontos időpontja 2010. december 9. 18.00, helyszín a Ten Minutes Cafe, a 1082 Budapest, Futó u. 47–53. címen. A belépődíj 300 Ft, egyesületi tagoknak díjtalan.
■Agile Web Application Development with Yii 1.1 and PHP5
A könyv azon haladó PHP fejlesztők számára készült, akik otthonosan mozognak az objektumorientált programozás világában, és felgyorsítanák munkájukat egy keretrendszer használatával. A könyv e fejlesztőket vezeti be a Yii keretrendszer alapszintű használatába pár egyszerű és egy komplex példán keresztül, agilis fejlesztési módszertant alkalmazva. Habár a tudásanyag nagy része könnyedén elérhető a keretrendszer weblapján illetve fórumában kutakodva, ezt a keresést helyettesíti részben a könyv kibővítve az agilis szempontból történő fejlesztéssel.
Agile Open Space
Több, korábbi hozzászólásból arra következtettem, hogy vannak az olvasók között az agilis szoftverfejlesztés iránt érdeklődők. Sőt tavasszal, nyár elején valaki javasolta a szorosabb szakmai együttműködést is. Az Agilis Szoftverfejlesztők Egyesülete holisztikusan tekint az IT fejlesztésekre, és a kapcsolódási pontok keresése áll a tevékenységünk középpontjában.