Blog bejegyzések
Magyarországi Web Konferencia 2023
Weblabor hírlevél heti összefoglaló
Többen is jelezték, hogy a napi hírlevél helyett inkább egy kisebb gyakoriságú összefoglalónak örülnének, így mostantól feliratkozáskor heti összefoglaló is választható.
■Weblabor hírlevél archívum
Az első szám megjelenésével egyidőben elérhetővé vált a Weblabor hírlevél archívuma is, ahol minden hét végétől elérhetőek lesznek az azon a héten megjelent számok.
Weblabor bögre 2017
Amióta az előző széria elfogyott, sokan érdeklődtek, hogy mikor lesz újra Weblabor bögre.
Weblabor közösségi profilok
Ugyan sosem voltak hirdetve, és ezért talán sokan nem is tudják, de a Weblabornak nem csak a Twitteren, de a többi nagy közösségi hálón is van profilja.
Weblabor hírlevél
Sok-sok év után újraindul a Weblabor hírlevél! Célunk egy olyan kiadvány létrehozása, amin keresztül nap mint nap megoszthatjuk a magyar webfejlesztői közösséggel a web platformot érintő legújabb híreket, fontos írásokat és magyarországi szakmai eseményeket.
Szimbólumkereső webfejlesztéshez
Gyakori feladat a webfejlesztők életében ikonok, szimbólumok használata a weboldalakon.
A legnépszerűbb szabadon felhasználható ikonkészlet a Font Awesome, azonban további csomagok is rendelkezésre állnak: IcoMoon, Glyphicons stb.
Magyarországi Web Konferencia 2016
2016. november 26-án ismét az Óbudai Egyetem ad helyt Magyarország legnagyobb és legrégebben megrendezett webfejlesztőknek szóló konferenciájának, a Magyarországi Web Konferenciának.
2. Laravel Hungary Meetup Taylor Otwell-lel
Pár hónapja alakult a Laravel Hungary felhasználói csoport, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, ha jó a téma, van érdeklődés, a közösség gyorsan nő. Ennek eredményeképpen meetup sorozat is indult a témában: az előadások izgalmasak, lehet kérdezni, közös problémamegoldásra is van lehetőség. (És van sör is!)
Változások a Weblabor moderációjában
Meggyőződésünk, hogy a nyílt hazai fórumok közül a Weblaboré az egyik legcivilizáltabb, legemberibb hangvételű közösség, mely azonban nem mentes a visszatérő konfliktusoktól. Alapelvünk, hogy minél több nézőpontnak adjunk teret, a vitába pedig csak akkor avatkozzunk be, ha az feltétlenül szükséges. Ennek ellenére a közösség védelmében elkerülhetetlennek látszik szigorúbb moderációs irányelvek bevezetése.