Automatikus elektronikus számla előállítás szerver oldalon
Több napja próbálok megoldást találni arra az esetre, hogy a számlát automatikusan a szerveren állítsuk elő, amit a vásárlónak azonnal el is küldünk/letölthetővé teszünk. Az első elképzelés az volt, hogy egy "számítógéppel kiállított számlát" teszünk letölthetővé (pdf-ben). A szgéppel kiállított számlának megvannak a maga követelményei, amiből MINDENT teljesíteni tudunk, kivéve azt, hogy a számla minden kinyomtatott példányán vezetni kell, hogy hanyadik példány és hány példányban került kinyomtatásra. http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/szgep_szla_emailen.html
Hogy ennek mi értelme, nem tudott rá válaszolni se a könyvelő, se egy komplett levlista, az APEH meg még nem válaszolt.
Tehát ez nem járható út, marad az elektronikus számla, de azt meg alá kellene írni és időbélyeggel ellátni. Ki, hogyan oldaná ezt meg? Milyen nyelven érdemes egyáltalán nekiveselkedni? Van már ilyesmi, csak én nem találtam meg :? A NetLock oldalát is tanulmányoztam, de ott nem találtam arra utalást, hogy mondjuk az eDoc lehetővé tenné a műveletből az "ember kihagyását". Egyébként még ők sem válaszoltak a levelemre, telefonon meg mindig az üzenetrögzítőre kapcsolnának... :-/
■ Hogy ennek mi értelme, nem tudott rá válaszolni se a könyvelő, se egy komplett levlista, az APEH meg még nem válaszolt.
Tehát ez nem járható út, marad az elektronikus számla, de azt meg alá kellene írni és időbélyeggel ellátni. Ki, hogyan oldaná ezt meg? Milyen nyelven érdemes egyáltalán nekiveselkedni? Van már ilyesmi, csak én nem találtam meg :? A NetLock oldalát is tanulmányoztam, de ott nem találtam arra utalást, hogy mondjuk az eDoc lehetővé tenné a műveletből az "ember kihagyását". Egyébként még ők sem válaszoltak a levelemre, telefonon meg mindig az üzenetrögzítőre kapcsolnának... :-/
BMF Neptun igy csinalja
Ez elméletileg szabálytalan
egy másik megoldás
link
Ez nem megoldás :]
nos igen
pro-forma, vagy külső on-line rendszer
Egy készülő rendszernél mi ezt úgy oldjuk meg, hogy a rendelés visszaigazolásával megy egy pro-forma számla, ami ugyan költség elszámolásra nem alkalmas, de pontosan tartalmazza a "rendes" számla tételeit, míg az eredeti egyenlőre hagyományos úton postán, vagy az áruval együtt megy.
B verzió, láttam már pár on-line számlázó rendszert, ami minden feltételnek megfelel, talán ott kellene felvenni a kapcsolatot. https://szamlazorendszer.hu/, https://www.szamlazz.hu/
:-/
Ez hülyeség, mert ha 3 példányban akarja kinyomtatni a user, akkor az első példányt fogja kinyomtatni háromszor, és nem valósul meg a példány sorszámozás. De ha ezt elfogadják a szamlazz.hu-n, akkor nehogy már nálunk ne, amikor nálunk a fizetés, tranzakció valódiságát a bank is tudja igazolni (utalással lehet csak kiegyenlíteni a számlát)
Ez az egész akkor is agyrém...
Azért van még vmi ötlete vkinek az elektronikus számlára?
Erdekes dilema...
En valoszinuleg azt csinalnam, hogy a szamla bementi adatai koze bevennek egy "hany peldanyban keri a szamlat" mezot, es egyetelen pdfben generalnam azt a szamu lapot, amit kert.
Szerver oldalom meg hozzadnam azt a szamot, amit magamnak le akarok fuzni.
Hogy ertheto legyek: azt valasztja a vevo, hogy oneki ketto kell, neked egy kell a konyvelonek egy az irattarnak egy meg a Gizikenek, akkor generalsz egy pdf-et benne ket oldallal 1/5 es 2/5 fejleccel.
Innen kezdve nezetem szerint te felelosseged rendben van, hiszen te korrektul bocsatottad ki a szamlat.
APEH hülyeség
1. Hogyan különböztetsz meg egy eredeti nyomtatott számlát a fénymásolattól?
2. Szinte minden komolyabb nyomtató beállítható, hogy egy bemenetből több példányt csináljon.
3. Az OS nyomtató driver is beállítható több példányosra.
És ezek mind kívül esnek a te (illetve bárki) programod hatókörén.
Amennyire én tudom, az APEH annyit vár el, hogy a program tegyen meg minden tőle elvárhatót a probléma kezelésére. Nem feladata a user szándékos csalásait is kivédeni.
Amúgy is minden számlán van egyedi sorszám, tehát nem lehet kétszer elkönyvelni akkor sem, ha két papírod van róla!
Én is erről beszélek :)))
a) Semmi értelme (nem akadályoz meg semmi 'rosszat', nem segít elő semmi 'jót')
b) Minden érintet pontosan tudja, hogy betarthatatlan.
piac
Egyértelmű
Továbbra is javaslom, küldjetek egy másolat, vagy pro-forma számlát elektronikus úton, és papír alapon kinyomtatva, pecsételve az eredetit, by Magyar Posta.
Ha körülnéztek, a fejletteb irányban már egy rakás on-line számlázó alakalmazás működik, simán megoldott dolog ez, de mégegyszer hangsúlyozom, nálunk nem a technikán bukik el a történet...
Infok a számláról és e-számláról
Végigfutottam a topic eddigi hozzászólásait és gondoltam leírok pár gondolatot, hátha segít. Mi éppen ilyen jellegű problémákhoz kínálunk megoldást, de ígérem nem viszem túlzásba a marketinget...
A számlázásra vonatkozó követelményeket az ÁFA törvény (2007. CXXVII) szabályozza. A tv. szerint számlát lehet kiállítani papíron és elektronikusan. Ha papíralapú a számla (legyen az nyomdai úton előállított - pl számlatömb, vagy számítógéppel előállított) esetén a számlát ki kell nyomtatni. Erről az APEH is adott ki állásfoglalást ami ide már be is lett linkelve. Az állásfoglalás egyértelmű - ha papíralapú számlát készítesz akkor azt papíron kell előállítani, vagyis ki kell nyomtatni.
A számlát 2004 óta elektronikusan is elő lehet állítani. Ha valaki e-számlát szeretne kibocsátani akkor a számlát fokozott biztonságú elektronikus aláírással és minősített időbélyeggel kell hitelesíteni. Zila írta, hogy máshol egy szalvéta sarkára firkantot valamit is elfogadnak számlaként.
Mielőtt elkezdenénk köpködni a PM-et a jogszabály miatt azért azt jó ha tudjátok, hogy az e-számlára vonatkozó előírások pont a vonatkozó EU direktíva (2001/115/EC) alapján születtek. A direktíva egyik fontos eleme, hogy az elektronikus aláírással biztosítsa a számla adattartalmának sértetlenségét és azonosítsa a számla kiállítóját. Az EU gyakorlatilag majd minden tagállamában ezzel a direktívával harmonikus az e-számlára vonatkozó jogszabály, tehát aki csak egy wordben vagy excelben dob össze egy számlát és e-mailben elküldi az nagy valószínűség szerint nem a jogszabályoknak megfelelően jár el, legyen az osztrák, német vagy angol...
A személyes véleményem egyébként az, hogy nem hülyeség elektronikus aláírással hitelesíteni egy számlát, mivel a net alapú kommunikáció világában azért nem egy példa van a visszaélésekre és ez nem lenne/lesz másként az e-számla esetében sem.
A kérdés másik oldala, hogy ha egy papíralapú számlát még elektronikus úton valahogy el is tudunk juttatni a vevőhöz azzal csak "lepasszoltuk" a ránk eső költségek egy részét, de a vevőnek nem segítettünk, mivel így az eddig felmerült költségei mellett (számla érkeztetés, iktatás, a számla és a számlatételek manuális rögzítése, lefűzés, tárolás) még a nyomtatás költségét is ráhárítjuk. Azt gondolom, hogy ennél talán jobban meg kellene becsülni azt a szerencsétlen vevőt. Sokan elfelejtik, hogy az e-számlával a vevő is rengeteget pénzt takaríthat meg. Az nyílván (ma még) más kérdés, hogy ezzel a megtakarítási lehetőséggel tud-e élni a vevő, hiszen lehet, hogy informatikailag még nem elég felkészült, de ebben az esetben már csak rajta múlik, hogy mikor él a lehetőséggel, nem pedig mi szúrtunk ki vele.
Valaki írta, hogy az elektronikus aláírás meg időbélyeg mennyire macerás dolog. Pedig nem az, csak a megfelelő megoldást kell választani. Mi épp olyan e-számla megoldást fejlesztettünk melyet cégmérettől vagy a kibocsátott számlák mennyiségétől függetlenül bárki igénybe vehet, a bevezetés 0 Ft beruházási költséget jelent és nem kell hozzá kidobni a meglévő rendszert sem, mindamellett kb 3 nap alatt képes lesz bárki elektronikus számlák kiállítására(már ami az IT részét illeti). Mi próbáltuk ezt a kérdést a lehető legegyszerűbb módon megközelíteni és azt hiszem sikerült is.
Ha valakit érdekelnek a részletek a megoldásunkkal kapcsolatban akkor bővebb infot az E-számla odalunkon talál.
Ha valakit pedig a jogszabályi tudnivalók érdekelnek bővebben akkor olvassa el az elektronikus számla törvényi szabályozás fejezetünket.
Remélem tudtam hasznos infoval szolgálni!
üdv,
SzabóZ
csak kérdezek
1: Az APEH a szabályozásokban megkülönbözteti a webes és az asztali alkalmazásokat? Úgy gondolom, hogy nem.
2: Ha az asztali alkalmazásoknál megfelel az, hogy egy gomb megnyomására ("Nyomtathatom a számlát?") nyomtat a program, akkor a webesnél is megfelel.
3: Webes alkalmazásnál is meg lehet csinálni biztonságosan, gombnyomásra a nyomtatást.
Ha ez (1-3) így van, akkor mi a probléma?
Szerk: bocs, igazándiból hslaszlo-nak akartam volna ezt a kérdést, persze bárki válaszolhat
Szia zzrek
Mindenesetre megnézem a fentebb ajánlott rendszert.
szia