A RAID mennyire véd data corruption ellen?
Olvastam pár cikket arról, hogy a hibás szektorok okozta data corruption ellen a RAID egyáltalán nem véd (leszámítva a ZFS-t), pl: raid-5-with-bad-fixed-sectors/. Ennek az az oka, hogy a HDD-be van építve a checksum készítő és ellenőrző kód, ami általában elég gyors, de emiatt nem feltétlen a legmegbízhatóbb. A cikkek, amiket olvastam viszont 3-4 évesek. Az érdekelne, hogy azóta változott e a helyzet, illetve, hogy van e olyan RAID verzió, amiben az ilyesmit már megoldották? Én leginkább azért szórnék be az itthoni szerverbe RAID-et, hogy védjen az ilyen jellegű adat sérüléstől is, nem pedig az üzemszünet megakadályozására. Nekem nem szempont, ha elszáll egy meghajtó, várnom kell pár napot és backup-ról kell visszaállítanom mindent. Max annyi számítana, hogy 1-2 hét esetleg kiesne, ha nem gyakran backupolok. Az sem tetszene, hogyha egy hibás szektor miatt tönkremenne az adatbázis, és emiatt kéne backupolni. Nagyjából ilyen elvek mentén van valami megoldás a problémára? Esetleg nincs értelme foglalkozni vele, mert annyira ritka az ilyen egy mai meghajtón?
■
Semennyire
Persze ha ordered data mode-ban mountolod a filerendszert (pl. ext3, ext4) akkor viszonylag kicsi a riziko. Azt talan nem is kell mondanom, hogy a RAID nem mentesit a backupok elvegzese alol.
Nyilván sok más fajtája is
Backup
Nálam elég, amire most
Jellemzoen
A probléma nem az, hogy
Meghibasodas
Van olyan ezek közül a
Az jó, ha tényleg olyan, hogy nem tudom olvasni ahelyett, hogy meghamisítódna. Ettől függetlenül érdekel a fenti kérdésre a válasz.
ext4
Köszi! Akkor körülnézek ennek
És amikor kész,
(Nem kérdeztem, hanem mondtam... :))
Majd egyszer. :D Hardverben
Nagyjából az a konklúzió,
A héten megjönnek a hiányzó alkatrészek, és végre összeszórom a gépet. Menet közben vettem már laptop szereléshez ESD kesztyűt, csuklópántot, úgyhogy végre felkészülten állok neki a gép szerelésnek.
nem tudom mennyi meg milyen
Nem akarom felhőbe kitenni
nem tudom pontosan mit értesz
Jaja, már megvan a gép hozzá,
Persze, paranoia is van, az ilyen ingyenes felhő alapú tárhelyeknél nem látok semmi garanciát arra, hogy ne veszne el vagy károsodna idővel, amit felteszek, esetleg ne kerülne illetéktelenek kezébe. Semmit nem lehet tudni arról, hogy a háttérben milyen megoldás van. Részben ezért döntöttem a DIY mellett. A másik ok, hogy úgy érzem a feature-ök, amikre szükségem van indokolják, hogy egyedi alkalmazást írjak rá.