ugrás a tartalomhoz

jegyzet

Webes tartalomkezelő rendszerek (Drupal) jegyzet 1.0

Nagy Gusztáv · 2009. Szep. 8. (K), 15.53
Drupal alapismeretek kezdőknek
 

Megjelent a Web programozás I. jegyzet 0.7-es verziója

Nagy Gusztáv · 2008. Szep. 15. (H), 16.32
Nem sokkal azután, hogy megjelent a Webes tartalomkezelő rendszerek legfrissebb jegyzete, elérhető a Web programozás tantárgy jegyzetének is legújabb, 0.7-es verziója. A jegyzettel a Kecskeméti Főiskola GAMF Karán tanuló műszaki informatikus hallgatók részére szeretnék olyan írásos anyagot biztosítani, amely az előadások és gyakorlatok mellett további segítséget nyújt a kliens- és szerveroldali nyelvek, valamint kapcsolódó technológiák alapszintű megismerésére. A jegyzetben lefedett főbb témák: HTML, CSS, JavaScript, PHP.
 

Megjelent a Webes tartalomkezelő rendszerek jegyzet 0.5-ös (és 0.4-es) verziója

Nagy Gusztáv · 2008. Szep. 9. (K), 12.25
Elkészült a Webes tartalomkezelő rendszerek tantárgyam 2008 őszi félévre szóló hivatalos jegyzete 0.5-ös verziószámmal. A félév során ugyan várhatók kisebb kiegészítések, de a tantárgy teljesítéséhez ez a verzió tökéletesen elegendő lesz. A 0.5-ös (majdnem) teljesen a Drupal 6-os veriójára épül.

Ingyenes, magyar nyelvű webprogramozás jegyzetek

Nagy Gusztáv · 2008. Feb. 9. (Szo), 23.26
Hasonlóan korábban közzétett Java programozási jegyzetemhez, Creative Commons - Nevezd meg! - Ne add el! 2.5 Magyarország licenc alatt elérhető a webfejlesztés és tartalomkezelő rendszerek iránt érdeklődők számára Web programozás jegyzetem 0.6-os és Webes tartalomkezelő rendszerek (tulajdonképpen Drupal) jegyzetem 0.3-as verziója. Az együtt közel 400 oldal magyar nyelvű jegyzet PDF formátumban letölthető.
 

Ingyenes, magyar nyelvű Java programozási jegyzet

Nagy Gusztáv · 2006. Aug. 1. (K), 12.23
A Java programozás alapjait tanulók számára jó lehetőség lehet a Creative Commons - Nevezd meg! - Ne add el! 2.5 Magyarország licenc alatt ingyenesen közzétett 260 oldalas főiskolai jegyzet. A jegyzet elsősorban C/C++ alapokkal rendelkező informatikus hallgatók számára készült, de akár első programozási tankönyvként is lehet alkalmazni.