Webfejlesztők és a nyílt web
Felhívással szeretnék élni olvasóinkhoz: kérek mindenkit, aki teheti, töltse ki a Webfejlesztők és a nyílt web címen elérhető kérdőívet.
A mintegy tíz perces kérdéssor nyílt webes technológiákról, trendekről, vállalatokról és szervezetekről faggat világszerte minden fejlesztőt.
A felmérést a web egyik legbefolyásosabb szereplője indította útjára. Kérésükre, az eredmények befolyásolását elkerülendő, nevüket nem közölhetjük, azonban bárki, aki kitölti, biztos lehet benne, hogy a maga kis részét ezzel is kivette a jövő webének alakításából.
■
10 perc?
Kérdések
Sajnos ezekből ennél sokkal több van, így nehéz válaszolni a kérdésekre, főleg úgy, hogy a valóságot tükrözze.
nnajó én 47%nál feladtam -.-
Elvereztem
kupon
8-as kérdésnél hiányolom az
Egyébként, ha nem is 10 perc, azért nem egy halálos ez a kérdőív.
A végén már rányomtam, hogy
Nekem pl a mit tartasz webes szabványnak volt elég érdekes kérdés. Asszem csak a HTML-t X-eltem be. Nem is igazán értem, hogy mi az, hogy webes szabvány, pl Silverlighttal asztali alkalmazásokat is lehet írni, ill. ha céges belső oldalt csinál az ember, az most webnek számít?
A közösségi oldalak között meg nem volt ott a weblabor.hu :o
Ez eléggé gáz kérdőív, sorry,
Kicsit off, de ...
A netpanel-nek szoktam régebben töltögetni, de aztán egy időben leregeltem, mert meguntam.
Meguntam azt, hogy nem tudom 100%-ban a saját nézőpontomat megadni.
A kérdésem -- aminek nyithattok akár egy új témát, ha van rá érdeklődés --, hogy melyik a jobb: nem kitölteni, hogy ne egy, a részedről fals kérdőív legyen a vége, vagy kitölteni úgy, hogy nem tudod érvényesíteni a saját preferenciáidat?
Én őszintén szeretnék sok esetben segíteni, de már nem első alkalommal érzem úgy, hogy egy nem 100%-os kérdőív nem képviselné az én véleményemet, ezért inkább be se küldöm.
Miért nem...?
19-25-ös kérdésekben egyenként rákérdez, hogy miért nem? :) Mindre a következő választ adtam:
"A PHP.net és a W3Schools mindenre megadja a választ, ami épp kell." :)
Amúgy előre féltem, hogy ráhajtanak ezekre a szósől sz*rokra. A hideg is kiráz tőlük... Egy fejlesztői oldal ne legyen szósől. Adjon infót vagy doksit esetleg még a felhasználói interakciók is hasznosak/informatívak/viccesek, de ez az ide-oda lájk, meg ismerős bejelölősdi, meg megosztás az idegeimre megy.
Egyéb
...
Egyéb: ["elég hozzá a notepad.exe is"]
IE6
"Flash, Silverlight, IE6"
Na most jól megmondtam nekik a tutit!
IE6 nálam is :D
Nekem az IE6 eszembe se
Egyébként nem tudom, hogy direkt nem voltak pontosan megfogalmazottak a kérdések, vagy csak nem lettek végig gondolva kellőképp. Jóindulatból inkább az előbbire gondoltam végig, így sok helyen a szubjektív véleményemet adtam meg. Időközben kiderült, hogy a StackOverflow-t is használom, csak eddig nem tudtam, hogy ez a neve (túl jó a dizájn: csak a kérdéseket és a válaszokat látom meg az oldalon, az oldal nevét nem :D).
Időközben kiderült, hogy a
Lol, most nézem, hogy én is. Meg ajaxian-t is, bár arra is csak most jöttem rá. Google szokott eligazítani, aztán nem nagyon nézem az oldalak címét.
A PHP.net és a W3Schools
A w3schools az egyik leghasználhatatlanabb információs oldal, csak a lock-in hatás miatt népszerűek (valahogy felküzdötték magukat a találati listák élére, és most mindenki őket találja meg). Nemtriviális kérdésekre soha nem találtam még rajta választ. A Sitepoint vagy a Mozilla Developer Network referenciái mérföldekkel használhatóbbak.
Amúgy előre féltem, hogy ráhajtanak ezekre a szósől sz*rokra. A hideg is kiráz tőlük...
Ha olyanok lesznek, mint a StackOverflow, akkor jöhetnek minden mennyiségben. (De pl. a PHP.net vagy a jQuery.com közösségi funkciói is roppant hasznosak. Én nem nevezném ezeket social-nek, de a kérdőív úgy tűnik igen.) Egy jó fejlesztői segédletben a közösségi funkciók nélkülözhetetlenek, egyszerűen az olvasók együttvéve mindig okosabbak, mint az oldal szerkesztői. Csak nem könnyű megoldani, hogy az okosság összeadódjon, és ne oltsa ki a többi olvasó butasága. Ez pl. a StackOverflow-nak zseniálisan sikerült.
A w3schools az egyik
StackOverflow++
Csatlakozom. Jelenleg az egyik legjobb és leghitelesebb forrás. Hogy hosszútávon mennyire marad működőképes, az majd eldől.
Attól függ, mire
Attól függ mire használja az ember. Mivel alapvetően backend fejlesztő lennék, így a PHP.net olyan esetekben, amikor a code-hint nem elég egyértelmű, hogy mi a nyavaja is kellene paraméterbe, vagy milyen paraméterek állnak rendelkezésre (pl.: date, amikor 1000 évben egyszer nem a "Y-m-d H:i:s" kell). Vagy hogy egyáltalán milyen függvények vannak. Mindet nem tudom megjegyezni, a többség csak elég speckó alkalmakkor kell, illetve a Zend_Framework már más irányú "stilisztikai tudást" igényel.
Frontendre meg nekem elég a W3Schools is, és azt már az indulása óta használom ('99), mert egyszerűen nekem elég. Nekem fontosabb az, hogy lightweight legyen és gyorsan megtaláljam, ami kell, minthogy a W3C-féle nyers, átláthatatlan, túlszakmaizott referenciát bújjam, amikor csak egy apró táblázat kell, amiben fel van sorolva, hogy milyen attributumai vannak az pl <iframe>-nek azokon túl, amit a code-hint felkínál.
Vagy ott a JS "referenciája". Többnyire nekem általam ritkán használt, natív JS utasítások paraméterezése szokott kelleni, mert van, hogy olyan kódban kell turkálni, ahol a jQuery csak macera lenne.
Lehet, hogy szakmai szempontból kifogásolható, de azért nem mondanám, hogy használhatatlan :)
A jQuery.org gondolom