-moz-user-select
Mit gondoltok, nem aggályos a
■ -moz-user-select
css-attribútum léte és firefox-beli implementálása? Különösen arra gondolok most, hogy a különböző felolvasóprogramok működésében jelentős szerepet játszik a kijelölés, továbbá semmilyen „tartalomvédelmi” hatást nem látok benne a felhasználók életének bonyolultabbá tételén túl.
webalkalmazásoknál
User stylesheet
Felülbírálható. Pilótavizsgával.
Idáig is voltak ilyen komponensek
A
user-select
-tel állítható viselkedés ezidáig is megvolt, csak nem szabályozható módon, ld. a button komponenst, annak a címkéjét nem tudod kijelölni (lenne rá szükség?). Ez az attribútum csak tovább bővíti a tárházak lehetőségét, ésszerű felhasználása esetén talán segíthet a webalkalmazások UI-jának használhatóbbá tételében. (Hirtelen a blokk-kijelölés – duplakatt-katt – jutott eszembe, ahol így szabályozható lenne, hogy tényleg csak az érdemi szövegek kerüljenek kijelölésre, a labelként használt elemek tartalma ne.)Okosabb űrlap komponensek
A másik pedig, hogy az űrlapoknál maradjunk, például a select komponens is bír ezzel a nem-kijelölhető viselkedéssel, és ennek kapcsán jutott eszembe, hogy pont az űrlapokhoz lehet egy nagyon jó eszköz, hogy az igen szegényes widget készletet a natív elemekhez hasonló működésű komponensekkel lehessen bővíteni.
(Nem célom a tulajdonság védelme, csak találgatok, milyen előnyei lehetnek a hátrányain túl, ami miatt a CSS3 részévé avanzsálták a nálam hozzáértőbbek.)
Biztos?
A konkrét esetben ráadásul nem is cssben a screen médiára, hanem a body elem style attribútumában adták meg a tiltást.
Nem ismerem mélyebben a témát
A Harmonet bámulatos példa a hülyeségre, nem tudok rá mit mondani. Talán ha megírod nekik, hogy miért és mennyire buták, akkor visszavonják ezt a korlátozást. Máskülönben sok jövőt egy ilyen oldalnak nem javaslok, ha az ember egy weblaptól ideges lesz, egyszerűen nem fogja azt a jövőben látogatni.
De
Az átlagfelhasználónak sajnos jóval magasabb az ingerküszöbe, mint a hozzáértőknek…
nincs válasz