Mi van a Weblaborral?
Lehet csak nekem szúrt szemet, de az álláshirdetések nem frissülnek, a hetek óta beküldött álláshirdetések nem jelennek meg, új cikk több mint fél éve nem volt. Anno szó volt fejlesztésekrôl is, ami valljuk be eléggé ráférne az oldalra (ahogy a friss tartalom is). Ennyire inaktív lett a közösség, vagy csak szimplán döglődik az oldal?
■
bízok benne, hogy csak nyári
Az álláshirdetések tényleg
Mindezzel együtt blogbejegyzés, blogmark nem nagyon érkezik, leginkább ezért nincs. Küldjetek.
a megjelentetéssel technikai
+1 Pedig mi 5 embernek
Pedig mi 5 embernek szeretnénk munkát adni, már nagyjából egy hónapja beküldtük a hirdetéseket ide, viszont a más helyekről érkező jelentkezők, hogy is mondjam, nem az a kategória amit mi keresünk.
+1 Én már nem is nagyon
Én már nem is nagyon nézek az oldalra, mert hát minek...
2 munkahely
Egyetértek, szerintem ez volt
Nem lehet ezt a helyzetet valahogy megoldani? Szívesen látnám a Weblabor megújulását.
valószínűleg váltani kellene
Egyáltalán kié az oldal? Van tulajdonosa, vagy a közösségé? Van-e valami szervezeti hierarchia, van-e rá szabály, hogy egy-egy helyre ki hogy kerülhet be? Ha vannak ilyen szabályok jók-e ezek?
Termel-e valami bevételt az oldal, amivel lehet gazdálkodni, ha nem termel miért nem (pl google ugye)? Nem volna rentábilis, kicsi látogatottság (nem hiszem), bonyolult jogi környezet, De facto így van és kész.
A meglévő kód fejleszthető-e, vagy érdemes volna-e újraírni? Milyen alapon (PHP, NodeJs, stb..)? Volna-e rá ember, volna-e rá támogató, ki irányítaná az egészet? Brutál cikksorozat lehetne mondjuk az újraírás folyamata (:
Idő, ember, energia, megtérül-e ez az egész, milyen távon? Pistike szinten hülyeség fejleszteni, aki nem pistike az pedig már nem igazán szeret full ingyen dolgozni, megbecsüli a szabadidejét. Valamint azt is tudjuk, hogy nem lenne meg a projekt egy hétvége / hét alatt..
Fejlesztés
A jelenlegi motor tökéletesen alkalmas arra, amire kitalálták, még a meglevő apróbb kényelmetlenségekkel is. Ezt az oldalt nem a csillivilli animációk és nem az ajaxos betöltés adja el, mert ezeknek semmilyen hozzáadott értékük nincs, hanem a folyamatosan frissülő tartalom. Hiába írná újra bárki, hiába készülnének bővítések, ha nem lenne új anyag, ugyanúgy haldokolna.
Tehát minden energiát a tartalom bevonzására kéne összpontosítani, cikkírói pályázatot lehetne kiírni (az oldal ISBN számmal rendelkezik, azaz az itt megjelenő írások szakmai publikációnak minősülnek).
Ehhez viszont Ádám kooperációjára lenne szükség, hogy elismerje, egyedül nem bírja. Nem kéne mást tennie, mint pár megbízható embernek adna (további) jogosultságokat, akik tudnák segíteni az ő főszerkesztői munkáját, és rövid időn belül felfutna az oldal.
kellene tartalom osztályozás
ISBN - hát engem marhára hidegen hagy, de egy egyetemistának mondjuk ösztönző lehet
sok olyan hozzáértő van, aki már nem egyetemista.
ki az aki még ír és ért hozzá?
Aki munkát keres. tök jó referencia. amikor írtam engem pl ez motivált.
ki az aki szabadidejét feláldozva csak poénból ír? akinek nincs élete, szerintem. jó szakemberből kevés az ilyen (:
közösség elismerése - erre mondjuk pompás a fórum, de cikket már nem írnék ezért
pénz - ha mondjuk volna rá esély, hogy csorog belőle ez az akár hosszú távon, lehet hogy írnék. tudom undorító, de ez van :D
Szerintem a cikkírás lehet
Szerintem nincs értelme
Szerintem eléggé elavult már a motor, a világ viszont fejlődik, egy idő után elkerülhetetlen lesz a csere. A megtérülést pedig ez esetben nem hiszem, hogy vizsgálni lehetne, elvégre (tudtommal) ez egy non-profit közösségi oldal, tehát a jelenlegi állapotában sem éri meg üzemeltetni.
Jelenleg semmi nem adja el, mert se frissülő tartalom nincs, se új anyag már egy jó ideje. Továbbá a beküldött anyagok (álláshirdetések) sem jelennek meg több mint egy hónapja.
Pontosítok: ISSN számmal. Egyébként teljesen egyetértek minden szavaddal.
Visszakövetve kicsit a fórumtémákat, ez a huzavona már évek óta tart, és semmilyen változás nem történt. Voltak komoly szakemberek akik rendszeresen gyártottak ide minőségi tartalmakat, viszont ezek hatására elpártoltak az oldaltól.
Én úgy gondolom alapvetően nem jelentene túl nagy munkát (inkább rendszereset) az oldal technikai részének fejlesztgetése és a tartalmak moderálása, közösség pedig eddig is volt az oldal mögött, akik szívesen megtöltötték tartalommal.
Persze ez csak az én nézőpontom, lehet csak okoskodok, nem látok bele az oldal működésébe.
Egyébként ha alakulna egy ilyen kezdeményezés, én szívesen segítenék mind a fejlesztésben, mind a tartalomgyártásban.
Szerintem eléggé elavult már
De, ez a része viszonylag
Miért macerás? A jelenlegi változat is elkészült valamikor, emberek erőforrást fektettek bele, és megcsinálták. X évvel később ez miért jelent nagyobb gondot, ha megvannak a lelkes vállalkozók? (márpedig azok már jópár éve megvannak, csak nem történik semmi)
Mégis született elég sok minőségi cikk, amin látszott, hogy az írójuk nem sajnálta a belefektetett időt/energiát.
Design, kereső, vagy elég csak az oldal betöltődési idejét megnézni. Az egy dolog, hogy ezerszer többet tud, de ez ki is van használva? Az, hogy az álláshirdetések egy technikai probléma miatt nem jelennek meg, nem épp egy korszerű rendszerre utal, pedig egy adatbázisból történő listázás nem egy nagyon bonyolult funkció.
Ezt az oldalt nem a
Viszont a web tele van elavult információval. Ezért bennem kialakult egy olyan reflex, hogy az old-school kinézetű oldalak tartalmára kevesebb figyelmet fordítok: ahol régi a formatervezés, ott gyakran régi a tartalom is. Sajnálom, de az az igazság, hogy ha nem ismerném már a Weblabor szintvonalát, akkor friss látogatóként nem valószínű, hogy ezt az oldalt választanám a kereső találatai közül.
Ami az AJAX-os betöltést illeti, azért én szívesen látnám az előnézet műveletnél…
Vélemény
Régóta olvasom a Weblabort, és annak idején sokat tanultam itt, de bevallom, manapság nincs itt már semmi, amiért érdemes meglátogatni az oldalt (a tweetekhez nem szükséges). Érzelmi kötődés miatt pár naponta azért benézek, hátha történik valami. A fórumokba se nagyon írok már, egy ideje nem lehet kimondani 20 évnél frissebb technológiáknak még a nevét se anélkül, hogy hosszas vitákba kelljen bonyolódni arról, miért hülyeség minden, ami ma modernnek, népszerűnek számít a webfejlesztésben. Akiktől igazán sokat lehetett tanulni, nagyrészt már egyáltalán nincsenek itt, vagy csak nagy ritkán nyilvánulnak meg. Páran kitartanak, de ki tudja, meddig (és miért).
Nagyon szeretném, ha a Weblabor újra tündökölne, de most inkább csendben haldoklik.
Én is régi látogatója vagyok
Nagyon hozzámnőtt ez az oldal, és a közösségének hangulata, épp ezért is fájlalom, hogy egyre jobban úgy tűnik a haldoklás útjára lépett.
szívemből beszélsz
A korábbi napi látogatásaim mostanra heti egy látogatásra csökkent. Remélem az hogy a témáról beszélünk segít abban hogy a kómából felébredjen az oldal.
Ahogy emlékszem, az elmúlt
Brutál cikksorozat lehetne
Egyetértek. :)
Jó volna
Szóval akadnának olyan apróságok is, amelyekkel jóformán programozás nélkül is jobbá/kényelmesebbé tehető volna az oldal, de…
(Amennyiben rossz a cikk kiemelésének az ötlete, szóljatok már rám, hogy ejtsem a témát.)
Nem volna szabad egyedül...
- Cikket, stb-t nekünk kell írnunk, nem Ádámnak, viszont
- Ádám, légyszíves fogj magad mellé még néhány embert, mert nem működhet a jelenlegi, egyedüli publikálási megoldás, épp azért, mert te is ember vagy.
Ha az oldal behal, az nagy baj lenne.
Attól tartok, pár éve még
Akkor most mi segíthetne?
Szerintem gyökeres változások
Olyan intézkedések, amik a mostani helyzet fenntartására, vagy kisebb kényelmetlenségek kiküszöbölésére irányulnak, szerintem itt már kevesek. Defibrillátorral kell nekimenni a közösségnek, akkor talán van esély, hogy feléled. Ha ez a cél.
Ebben egyetértek, de mikre
Én egy teljesen új oldalban
Ezek csak hirtelen ötletek, nem gondoltam különösebben át. Az elmúlt években az újítási kísérletek mind elsorvadtak, mindegy, milyen léptékűek voltak. Fogalmam sincs, van-e realitása bármi fejlesztésnek, ezért egyelőre nem érdemes nagyon belemenni a részletekben szerintem.
Még valami
Hirtelen a CSS-Tricks ugrik be, annak idején hasonló hatást váltott ki belőlem.
Látvány
A párhuzam számomra nem
Fizikaórán a látványos kísérletekkel eladhatóak az önmagukban unalmas egyenletek is, nem beszélve arról, hogy az érdeklődés felkeltése mellett a megértést is segítik.
Szerk.: Ránéztem a listára az első 20 erejéig, és azt kell mondjam, mindegyiknél rohadtul oda volt figyelve a látványra, ki van dolgozva a legapróbb részletekig és jelentősen segíti a tartalom befogadását. Az adott kor technológiai lehetőségeinek megfelelően igenis adtak erre. Itt már persze bejön a két médium (film és web) különbözősége, tehát a párhuzam értelmét veszti.
Ezek csak hirtelen ötletek,
1, Új domain, új dizájn. Először is fel kell futtatni, anyagokat kell rá írni, sokat, hogy legyen forgalom. Azon múlik minden, hogy van-e egy erőskezű szerkesztő, aki összefogja az egészet, aki motiválja az embereket, meghatározza az irányvonalat. Ez egy nagyon drága megoldás, és a weblabor mint márka elveszne.
2, Régi domain, új dizájn. Ez valamivel könnyebb, de itt is óriási munka lenne a régi írásokat átimportálni az újba, mert azok nyers html formában vannak elmentve, azaz az összeset át kéne konvertálni. A dizájn kérdése nem lenne egyszerű, mert demokratikus úton nem lehetne jót belátható időn belül összehozni, annyiféle érdeknek kéne megfelelnie. De itt is szükséges lenne az erős kezű szerkesztőre, mint fentebb írtam.
Ami a legegyszerűbb és legolcsóbb, az az, ha minimális változtatásokat eszközlünk, mert már abból is látszik, hogy mozgolódik valami. A twitter dobozt ki kéne dobni, mivel rengeteg benne a retwittelés, aminek semmi értelme, helyette be kéne tenni közvetlenül a linkeket. Össze kéne gyűjteni az embereket, hogy ki az, aki cikket írna, és megegyezni mindenkivel egy időpontban, amire leszállítják. Így a lehető legkevesebb befektetéssel lehetne újra felfuttatni, és a későbbiekben akár egy új dizájnnal is meg lehetne lepni az olvasókat.
Én a kettes pontban hiszek.
Természetesen én is örülnék, ha a minimális változtatások segítenének. Kérdés, hogy ki fogja megcsinálni, lesz-e egyáltalán bármi változás. Azt sem tudom pontosan, kik felelnek jelenleg a fejlesztésért, kik vannak döntési pozícióban, és hogy nekik mik a céljaik/elképzeléseik/véleményük. Amíg ez nem tiszta, addig szerintem felesleges a konkrét tervekről eszmét cserélni.
Fontos lenne modernné,
Egyébként meg miről beszélsz, írtál már cikket? Erre három lehetőség van:
1, Megnyitod a notepad-et, ahol megírod a szöveget, amit átküldesz Ádámnak, aki korrektúrázza, ahol szükséges, HTML-be önti, élesíti,
2, Eleve HTML-ben írod meg, ami, ugye, mint szakembert, nem állít kihívások elé,
3, Beküldesz egy blogbejegyzést vagy cikket a megfelelő űrlapon, ahol bbcode-dal tudod formázni.
Magyarul a cikkíráshoz nem kell semmi, csak ötlet.
Felesleges
Ezt most nem értem. Jó úgy ahogy van most? Minek akkor ez az egész hacacáré? Minden virágzik, az emberek özönlenek, az új tartalmaktól nem férünk el. Érted te amiről én beszélek egyébként, nincs kétségem :). Máshogy nem fog menni.
Hogy tudsz bárhonnan a HTML szidalmazására kilyukadni :). Hihetetlen szkill.
Alulbecsülöd a kényelmet. A programozók is emberi lények. A kényelemre szükség van, mert emberi lények vagyunk. Ha cikket írok, legyen minden a seggem alá tolva, mert arra akarok figyelni, amit írok. Különben nem fogok írni, mert amúgy is a saját időmet áldozom rá, és nincs kedvem még külön szopni vele azért, mert a rendszer nem elég kényelmes. Nem írtam még cikket, igen. A fórumban csak panaszt olvastam ezzel kapcsolatban olyanoktól, akik írtak. Ha valamit csinálok, arra akarok figyelni, amit csinálok. A környezet szolgáljon ki. Legyen kényelmes. Kevesebbet hibázok, és kevésbé stresszes a munka. Nem azzal vitatkozom, hogy a hatékonyság, sebesség fontos. Igen, fontos. Én az egyensúlyban hiszek. A mi feladatunk ezt létrehozni, mi vagyunk a programozók, az eszközök adottak. A program célja nem más, mint hogy az embert szolgálja, pont.
Részemről téma lezárva, ismerjük egymás álláspontját, felesleges feszegetni, ezt majd a találkozón a többiekkel lebokszoljátok :). Örülök egyébként nagyon, hogy lesz végül találkozó, izgatottan és érdeklődve várom az eredményét.
Akkor miért nem ír senki cikket? ;) Ne mondd, hogy azért, mert nincs ötlet.
Jó úgy ahogy van
Vegyük a legegyszerűbb esetet, a blogmarkot. Kell hozzá egy cím, egy link és egy párszavas leírás. Az utóbbi egy évben egyet sem küldtél be, szóval a kérdésem az, pontosan milyen kényelmi funkciókra van ehhez szükséged? Még egy bookmarklet is van, bár nem tudom, hogy működik-e, nekem sosem volt rá szükségem, mert a copy-paste már készségszinten megy.
Szerintem igen, minden eszköz
Miért nem teszik? Ez volna itt a lényegi kérdés. Én el tudom mondani, én miért nem, mások is elmondták már más topikokban. Kérlek, válaszold meg ezt a kérdést. Fontos lenne, mert különben semmi értelme nekiállni a fejlesztéseknek.
Mitől lenne kényelmes txtként cikket írni? Hogyan jelölöm a headingeket, kódrészleteket, illusztrációkat, ésatöbbi? Az átfutási időt is nagy mértékben befolyásolja, hogy a szerkesztőnek milyen kényelmes eszközök állnak rendelkezésére. Ebben a feladatban is ott van az a hozzáadott érték, az a munka, amit jelenleg csak ember tud elvégezni. A gépnek/programnak ezt a munkát feladata támogatnia, hogy az ember arra tudjon figyelni, amihez ő feltétlenül szükséges, különben az "átfutási idő" csak nő és nő. Mert az ember rí, hogy nincs ideje, rí, hogy nincs kedve, rí, hogy fáradt, a gép meg nem. Ez van, és ezzel nincs semmi gond, csak figyelembe kéne venni. Szerintem ez minden szoftverfejlesztő/tervező számára alapvető gondolatmenet kéne, hogy legyen. Ironikus, hogy itt egy rakás programozó, és képtelenek vagyunk megfelelő eszközöket készíteni magunknak, nem? :)
Remek megfigyelés. Gondolom azért kérdezel, mert kíváncsi vagy a válaszra, nem feltételezem, hogy arra kívánsz utalni, mit pofázok, ha még blogmarkot se vagyok képes beküldeni, ezért válaszolok.
Egyrészt azért, mert hiszek abban, hogy a Weblaboron változás kéne, már évek óta. A tartalom gyártásával csak elhúznám a haldoklási időt, tehát szerintem nem használna az oldalnak. El kell jöjjön egy pont, amikor azok, akik még itt maradtak, felismerik a helyzetet.
Másrészt azért (és erre a bekezdésre most fellövöm a személyeskedés alertet) mert jelenleg nem látom értelmét. Minek küldjek be egy cikket a HTML5 elemek használatáról, ha arról fog menni a diskurzus, hogy egyvalakinek mi baja a HTML-el úgy általában? Minek küldjek be cikket egy keretrendszerről, ha utána csak arról lesz szó, egyvalakinek mi baja a keretrendszerekkel úgy általában? Minek küldjek be blogmarkot, tartalmat bármiről, minek vessek fel témát a fórumban, ha pár hozzászólás után úgyis tök másról szól a beszélgetés. Jobb helyeken ezt trollkodásnak nevezik. Nem azt mondom, hogy nem érdekel, mi a baj a HTML-el, stb. Ezek érdekes témák. Viszont a Weblaboron az utóbbi időben úgy érzem magam, mint amikor egy hobbiszakácsfórumon a marhapörkölt témában megjelenik egy csávó, aki elmondja, hogy már pedig vegetáriánusnak kéne lenni, ezért és ezért, meg a só sem egészséges, ezért és ezért. Tisztelem a véleményét, semmi bajom vele, az ő szemszögéből ez biztos tök logikus, meg biztos nagyon hisz benne, látszik hogy ért is hozzá, még akár jól menő vegetáriánus étterme is van. Érdekel is, amit mond. De amikor már minden topikban megjelenik, és mindenhez hozzáfűzi tök ugyanezt, és egy idő után minden téma róla szól, meg az ő boszorkányüldözéséről, akkor csak felmerül, hogy a rohadt életbe, hadd beszéljük már meg azt az elcseszett marhapörköltet. Ha itt nem megy, akkor megyünk máshová, te meg maradj itt kísérteni, és térítsd azokat, akik még betévednek néha.
Ez vélemény, nem szándékom megsérteni senkit. Úgy érzem ez ontopik a Mi van a Weblaborral? témában. Ha törölve lesz, kérem csak a személyeskedős részt törölni.
Kiegészítés
Én ezt látom a legutóbbi blogmarkoknál (ahol volt hsz):
1. hozzászólás: H.G.-nak mi baja az opensource-szal, miért volt hülyeség a Mozillától egyáltalán saját fejlesztői eszközt készíteni, ott a Firebug, jóaz (utána ezekről megy a beszélgetés)
1. hozzászólás: H.G. szerint hülyeség, hogy csak Mac/Linux-ra jön ki, mer a Króm tele van platformspecifikus kóddal (nincs diskurzus)
1. hozzászólás: H.G.-nak mi baja a Node.js-el általában, Poetro elmagyarázza, hogy működik valójában, nincs diskurzus
1. hozzászólás: H.G. szerint az SEO szakma boszorkányság
Hol találok a Weblaboron szakmai diskurzust?
Számodra mi a szakmai
Vagy rámutatok arra, hogy a node.js-nél ha csak egy kicsivel többet dolgoztak volna, már rég leválthatta volna a php-t? És nem kéne a megjelenés után öt évvel egy videót látni, amiben az előadó elmeséli, hogy a munkahelyén kijelenti, nem kell többet a callback-ekkel vacakolni, a kollegái meg hangos ovációban törnek ki?
Számodra mi a szakmai
Nálam ott kezdődik, hogy a témáról beszélünk. Ha rákattintok egy linkre, ami aszongya "HTML5 header és footer elemek helyes használata", akkor nem akarok arról ranteket olvasni, hogy a HTML miért hülyeség. Ha érdekel, akkor a "Hogyan tartja vissza a HTML a web fejlődését" linkre fogok kattintani, és elolvasom, esetleg beszállok a vitába. Szerintem ez alapvető lenne.
Nem is az utolsó, emberből vagyok, csak átfutottam. Teljesen lényegtelen a téma szempontjából, hogy félreértettem.
Semmi bajom az érveléseddel. A hozzáértéseddel sincs semmi bajom. Tisztelem, megsüvegelem. Az SEO-t én se akarom megvédeni egyébként. De itt megint csak teljesen lényegtelen, hogy igazad van-e.
Nálam ott kezdődik, hogy a
Amikor eljön a szemantikus web kora, akkor viszont nagyon könnyen kiszűrheted a megfelelő személyeket és a csak téged érdeklő szálakat a nagy egészből. De ez addig nem történhet meg, amíg HTML-ben (a múltban) gondolkodnak a fejlesztők.
szemantikus web
tényleg érdekes elmélet, teória, de ki hozza létre az objektumokat leíró struktúrákat? hogyan lehet ezeket bővíteni? mivan ha valaki egy dolgot leír az ő szemszögéből abban a struktúrában ahogy ő számára fontos, de valaki ugyanazt a dolgot keresi teljesen más szemszögből megközelítve. efölött az egész fölött ott leng Damoklész kardjaként az információvesztés, valamint az hogy az egész egy kezelhetetlen bloatware lesz.
ez nem is lényeges, szép elképzelés, szép munka foglalkozni vele. de mint olyan tudtommal nem létezik, vagy nem elterjedt.
olyan dolgokról szeretnénk szakmai vitát folytatni amit használunk, hogyan lehet jól használni, stb. tudjuk hogy megvan egy-egy framework használatának az ára.
legyen egy külön rész a weblaboron (fórum, fórumok), amik a szemantikus webről szólnak, összegyűjtik a problémákat, válaszokat keresnek a kérdésekre, ez király dolog lenne. de ne mindenhol ebbe fussunk bele, mert tényleg uncsi.
legyen egy rész ahol taglaljuk, hogy hogyan lehet mezítlábas js-ben killer appokat írni, de ha valaki valamit használni akar, akkor arról szóljon a beszélgetés, hogy az adott eszközt hogyan lehet a legjobban használni, ha az az eszköz tényleg alkalmas az adott feladat elvégzésére.
ez király dolog lenne. de ne
Oks
Engem nem zavar, de jó
Akkor marad az OOP ; )
Egy téma mindig összetett. Ha
Remek analógia. Szóval a baj az volna, hogy hiába akarnak emberek a tejről, a legelőről vagy a trágyáról beszélgetni, a te fejedben ez máris arra fordul le, hogy "tehén" (talán észre sem veszed), és máris írod be, hogy mi a bajod a tehénnel. Ugyanígy a gyapjúról, vagy a puliról sem lehet beszélgetni, mert az a te fejedben "birka", amit te megint nem szeretsz. Ha visszanézed a hozzászólásaidat kritikus szemmel, észre fogod venni a mintát.
Jöjjön el és virágozzon a szemantikus web. Hidd el, én át fogom venni az új módszereket, és végezni fogom a munkám, ahogy most is. Addig is szeretném végezni a munkám MOST, és beszélgetni róla olyanokkal, akik szintén ezt teszik. Közben beszélgethetünk a jövőről is, ha épp olyanunk van, és tervezgethetjük a szép szemantikus webet, a kettő szerintem megférne egymás mellett. A fejlesztők gondolkodását nem úgy fogod megváltoztatni, ha minden beszélgetésüket széttrollkodod, akkor legfeljebb odébbállnak. Nem zárom ki, hogy te tudod a tutit, és nálad van a megoldás, de akkor meg nem értem, miért itt pazarlod az idődet, a tehetségedet és tudásodat egy magyar fórumon okoskodással, amikor látod, hogy semmi eredménye, és miért nem azokat próbálod meggyőzni az igazadról, akik döntéshozó pozícióban vannak.
Hidd el, én át fogom venni az
Szerintem ez nem a legjobb
Kiszolgáltatottá? Aki képes alkalmazkodni, soha nem lesz kiszolgáltatott.
A best practice-eket én most nem keverném ide, de egy átlagos webfejlesztőnek sokat segítenek a mindennapos munkában. Arról is lehet beszélni, hogy akkor kinek szól a Weblabor, kinek van szánva. Annak a pár százaléknak, aki már amúgy is rohattul okos, és csak arra van szüksége, hogy ez mindennap vissza legyen igazolva, vagy azoknak, akiknek ez a munkájuk, és szeretnék elvégezni minél jobban? Szerintem lehetne mindkettőnek, de akkor meg kéne tanulni együtt élni.
De nem ők hozzák, tehát annyit teszel, hogy itt siránkozol minden egyes (!) topikban, mi meg hallgatjuk, már aki még itt van. Értél el eddig bármit ezzel a magasztos céljaidból? Megváltoztattad a webfejlesztők hozzáállását? Jobb lett a web? És a fő kérdés, ha nyilvánvalóan nem működik, miért csinálod?
Kiszolgáltatottá? Aki képes
Aki képes alkalmazkodni, az
Az nem megoldási javaslat, hogy legyen szemantikus web. Az nem oldja meg a problémát, amin MOST dolgozom. Egy a web jövőjéről szóló topikban persze ez egy megoldási javaslat lenne.
Hát akkor ne hagyd abba, hátha elkezd működni :).
+1
Egy-két kivétellel valóban én
Azzal, aki az adott témában
Miért nem teszik? Ez volna
Gábor, nekem csak egy
Nem.
Én se.
Akkor mondd el. Már
Már elmondtam. Kérdezz, örömmel kifejtek bármit. A lényegi kérdésre nem válaszoltál, a többi nem olyan fontos. Miért nincs cikk? Miért nincs blogmark? Hol vannak az emberek? Azt mondod az oldal így teljesen jó, minden adott. A kinézet nem fontos, a kényelem nem fontos. Akkor miért nem jön a sok majom? Nem értik ezek, hogy mindent megkapnak, ami kell nekik?
Az utóbbi mondattal egyetértek, bár nem tudom, hogy jön ide. Kifogásokra nincs szükségem, cikket írni önkéntes dolog, a számonkérést nem értem. Te miért nem írsz cikket, ha minimális erőfeszítéssel megoldható, és a szavaidból úgy veszem le, tudsz is? Évekkel ezelőtti cikkek nem érnek, azzal nem sokra megyünk most. Eleve nem értem, az itt a jani, aki már írt cikket, vagy hogy van ez? Írok egyet, akkor hátralévő életemben már számít a véleményem? :)
Erről is érdemes lenne beszélgetni, írni, mert valami komoly hibát jelez a gondolkodásmódban, és sok programozó szenved ebben. Nyilván meg tudnám oldani ezerféle módon, mert abból élek, hogy problémákat oldok meg. De itt felhasználó vagyok. Ha szánok rá időt, hogy a tudásomat, tapasztalataimat megosszam, akkor ne problémákat kelljen megoldanom, ne akadályokkal kelljen szembesülnöm, hanem ahogy mondtam, legyen a seggem alá tolva minden. Lehet, hogy valaki buszokat épít, de amikor el akar utazni a Deák térig, akkor nyíljon ki az ajtó neki, és csukódjon be utána. Ne kelljen leszerelnie, aztán felszerelnie, pedig meg tudná csinálni, mert ez a munkája.
Tudom, megtehettem volna, nem tettem. Így döntöttem. Ha tényleg ennyire érdekel a döntéseim háttere, ezt is kifejthetem, de offtopic, nem érzem konstruktívnak.
Ha figyeltél, már senki nem beszélget itt HTML-ről, keretrendszerekről, OOP-ről, a jQuery szót konkrétan hónapok óta nem írta le senki (én nem láttam, legalábbis). Leszámítva persze a kezdők fórumtémáit, ott előfordulhattak ilyen kihágások (ezeket korrigáltad is). Te azért továbbra is kitartóan harcolsz az általad kitalált Egy Út rémuralma ellen. Rossz a megfigyelésem?
Én amúgy nem mondtam ilyet, hogy miattad haldoklik a Weblabor, nem is lenne szép. Arról beszéltem csak, nekem mi nem tetszik. Nem állítottam, hogy nem vagyok elszigetelt jelenség. Nem is tudnám alátámasztani.
Miért nincs cikk? Miért nincs
Pont azokra a kérdéseimre nem
Pedig ezt kéne megfejteni. Miért, miért, miért. Mire eljön a találkozó, a résztvevőknek már kész válaszokkal kéne rendelkezniük, nemde? És akkor ott ki lehet(ne) együtt találni a megoldást.
Komolyan gondolod ezt a nevetséges pöcsméregetést? Mire föl kéred számon az én hozzáadott értékemet? Nálad lehet igényelni papírt, ami feljogosít arra, hogy elmondjam a véleményem? :) Izmozás helyett foglalkozz inkább a problémák felderítésével, mivel látszólag komoly szaktekintélynek tartod magad. Ezzel nem segítesz.
Ha valóban így értetted, akkor mégis miért akarnék én formázatlan cikket beküldeni? Igényesebb vagyok annál. Minek állnék neki, ha tudom, hogy szívás az egész? Nem ez a fő ok, hogy nem írok cikket, de belejátszik.
Talán majd máskor, itt most nem lényeges.
Cikk
Köszönöm, mint Gábornak is
Nem használok githubot, így
Markdown
[quote]Miért nincs cikk?
Ebben van valami. Más helyen picit reklámozzák a tagok tevékenységét, hogy
Például az alábbi két hozzászólás fejlécből nem sok derül ki arról, hogy ki a… (hogy is írjam, hogy Gábor ne bízza el magát…) gazdagabb háttérrel rendelkező:
vs.
kuka · 12.34
Viszont így már másabb a helyzet:
vs.
kuka (480 cikkhez szólt hozzá 4++ év alatt) · 12.34
Plusz egy siránkozás: azt a BBCode-ot is ideje volna már kirúgni. Még egymásba ágyazott idézetet sem bír kezelni.
Minek? A legrosszabb esetben
Ha legközelebb egy általad fejlesztett projektben WYSIWYG szerkesztőre lesz szükség, próbálj ezzel érvelni a megrendelőnek. Biztos értékelni fogja, hogy keresnie kell egy szerkesztőt, ami a rendszernek megfelelő html-t ad ki magából, ki kell másolnia, elmennie a rendszer szerkesztő oldalára és a default textarea-ba bemásolnia, ott megnéznie az előnézetet, ha nem tetszik, visszamenni a másik szerkesztőbe, igazítani rajta, átmásolni, stb, stb. Ha netán megváltozik a korábban használt szerkesztő címe, neadjisten megszűnik, akkor keresgélhet, próbálgathat, és tanulhatja meg a másik szerkesztőt. Ehelyett tényleg értelmetlen a rendszerbe beépített, csak az engedélyezett formázásokra kihegyezett, megszokható eszköz.
Egy "kényelmes" felület nem a pálmafalevéllel legyezésről szól és nem feltétlenül arról, hogy olyat csináljon, amit nem tud(na megcsinálni) a felhasználó, hanem arról, hogy csökkentse a rendszerrel és az egymással történő kommunikációban esetlegesen adódó félreértéseket és engedjen a tényleges tevékenységgel foglalkozni a körítésekkel babrálás helyett. Ha cikket írok, akkor a cikk témájával szeretnék foglalkozni és a közlés szemantikájával (mi cím, lista, forrás, kép, stb) nem a szemantika leírásához szükséges szintaxissal (avagy hogyan markupoljam a tartalmat a txt/html/bb-code bármelyikében). Azt hadd intézzem el egy/két gombnyomással, mentális kontextusváltás nélkül.
És nem, nem küldtem még be ide cikket, viszont porosodik pár kezdemény és egy majdnemkész valahol, valamelyik adattárolón/gépen, ha még nem vesztek oda a gépváltások, újratelepítések során. De ez így tökéletes, mert biztos rossz lenne, ha tudnám az ide szánt cikkeket ezen az oldalon kezelni, szerkeszteni, kikérni a szerkesztő(k) (ha lesz több is) és olyanok véleményét, akikére adok.
Nekem
Én például azért nem vállalkoztam cikkírásra, mert az eddigi írók túl magasra tették a lécet. Például attól tartok, hogy bármit is írnék, ki lenne vesézve az utolsó vesszőig.
Szerintem ketté kellene osztani a "kezdő szintű" elemekre és a "haladó-profi" cikkeknek külön gyűjtője lehetne. Ekkor lehetne olyan tutorialokat is írni, ami kezdőknek szól, vagy az első tapasztalatok megfogalmazását valamiben -- amik direkt nem a magas szakmai színvonalat képviselnék, hanem a téma tapogatását kezdők számára.
Ez mind az alapelemekre, mindpedig speciális keretrendszerekre vonatkozhatna CMS-ektől API megoldásokig. Például ha a FB vagy Twitter változtat valamit, az újdonságokkal kapcsolatos keresgélést is beposztolhatnám nem csak kérdés szinten, hanem cikk formában.
Lehetne lexikont (wikit) is létrehozni, amit a tagok bővíthetnének szócikkenként.
Lehetne egy külön ág a webalkalmazások számára is. A webalkalmazások és a mobilalkalmazások kapcsolatán keresztül a mobilalkalmazások fejlesztése is bekerülhetne a Weblaborba.
Lehetne nyugodtan ismertetni, támogatni (akár reklámozni!) egy-egy kisebb-nagyobb cég megoldásait. Meg lehetne hívni vendégposztolásra a hazai MS, Google, FB, stb rajongóit, képviselőit.
Meg lehetne keresni egy-egy webtechnológiai céget, hogy itt, a weblaboron írjanak ki pályázatokat jutalmakkal (cikkírói pályázat, stb)
Lehetne pontozni a válaszadásokat, mint a stackowerflow-n. Simán a legnagyobb magyar kérdés-válasz oldallá válhatna (részben, a többi funkciót megtartva) a Weblabor.
Én például azért nem
2, Sosem tudsz olyat állítani, ami mindenkinek tetszene, mert nem vagyunk egyformák – ők valószínűleg kritizálni fognak, na, és akkor mi van?
3, Azoknak a kritikáját érdemes elfogadni, akik mutattak már fel valamit.
Remélem nem hal be csendben
Ádámnak van írási joga a
Csak ő nem igazán reagál az
Úgy tűnik
Jeleztem már máshol is, hogy
Mikorra várható valami
Ősz. De mint írtam, nem
with all due respect
Mivel dolgozol az ügyön, elmondhatnád, mik a tervek, hátha tudunk segíteni. Gondolkoztál már azon, hogy hagyjál érvényesülni olyanokat, akik bár szintén nem a fizetésért csinálják, de lenne is rá idejük? Nem a döntéshozói pozíciódat akarja megdönteni senki, lehetne tiéd a végső szó, de a tényleges munkát szét lehetne osztani, és akkor mindenki elégedett lehetne.
Én teljesen megértelek egyébként, és nem ellenségeskedni/támadni akarok, de a kommentjeidből az jön le, hogy neked nincs erre időd, de ha bármi lesz itt, azt te fogod csinálni, és senki más - viszont neked nincs időd. A türelem tornaterem, de nehéz megmondani, hogy most akkor lesz változás, vagy inkább csak 10 év múlva.
Hálás vagyok a munkádért, de - ne érts félre - a változás útjában én csak téged látlak most álldogálni. Lehet, hogy csak nem áll rendelkezésemre elég információ, de ezen is könnyen lehet segíteni.
Pontosan
Lásd a címlapot.
+1
Én is igyekszem több időt szakítani.
hátha tudunk segíteniHa másra
Meg aztán volna olyan rész is amihez nem kell beereszteni a farkast a házba, illetve ismeretlen programozót az érzékeny adatok közelébe. Ilyen például az elavult szintaxis színező bármi másra cserélése vagy egy mobilon nézhető formaterv.
Biztos akadna aki az ilyen (nem is annyira) apróságokat megbütykölje, viszont a mi időnk sem korlátlan, ezért rangosabb vezetőségi tag jóváhagyása/áldása/útmutatása nélkül nekifogni valószínűleg nem fog senki, csak azért, hogy talán majd egyszer el is fogadják a munkáját.
+1
A fentiek alapjan itt lenne