back-end vs front-end web design
Sziasztok!
Szeretnék tanulás mellet egy weblapkészítő vállakozást nyitni és azon gondolkodom, hogy képes-e egy ember egyszerre 100%-ot nyújtani back-end és front-end téren. Tehát ha mundjuk elég jól ismerem a PHP-t, JSP, .net keretrendszert, akkor képes vagyok-e úgyanilyen jól megírni egy CSS-t, ActionScript-et. Mi erről a véleményetek? Esetleg tud valaki tapasztalatokat, tanácsokat adni az egyedül történő weblapkészítésről?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
■ Szeretnék tanulás mellet egy weblapkészítő vállakozást nyitni és azon gondolkodom, hogy képes-e egy ember egyszerre 100%-ot nyújtani back-end és front-end téren. Tehát ha mundjuk elég jól ismerem a PHP-t, JSP, .net keretrendszert, akkor képes vagyok-e úgyanilyen jól megírni egy CSS-t, ActionScript-et. Mi erről a véleményetek? Esetleg tud valaki tapasztalatokat, tanácsokat adni az egyedül történő weblapkészítésről?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Attól függ...
Hogy maradsz-e ezen a szinten, vagy felépítesz egy céget az idők során, ahol aztán más dolgozik, te pedig inkább a céget babusgatod, már csak rajtad és a középtávú céljaidon, meglévő vagy meg nem lévő motivációdon múlik.
100%-os pedig sosem leszel egy ilyen „vegyesfelvágott” megoldásban, de mára már egy-egy részterületen is nagyon nehéz vagy (szinte) lehetetlen…
Meg kell tanulni
Köszönöm a válaszod! A CSS
A CSS nagy részét ismerem, de most is folyamatosan tanulom a w3.org-ról, de a CSS3 jelenlegi támogatottsága miatt elég sok minden van amire figyelni kell pl.: IE nagyon kevés mindent támogat és fallback contentet kell adni neki. A JavaScript-nek pedig az alapjait ismerem és a jQueryt, de a JavaScriptet szeretném magas szintre hozni. Annak hogy hogy működik a web utánanéztem, memorizáltam.
Lehet
Mit hívunk 100%-nak?
Megvannak az előnyei is az egyedüli munkának (pl. nincs vita a frontendes - backendes közt), de határidőkben biztosan nem egy versenyképes megoldás. Az egyes területeken mindig gyakorlottabb (és gyorsabb) az a fejlesztő, aki szinte csak azon az egy területen dolgozik.
Kevés ember alkalmas egyedül profi site-ot csinálni, de a team-ekben is sokszor előfordul gányoló. A jó minőség nem függ a fejlesztők számától, inkább azok össztudásától és hozzáállásától. Előbbid nemigazán lehet egyenlő a több emberével, míg hozzáállásban elég az is, ha egy teamben egy embernek túl rossz, máris gagyi lesz a "termék".
Igen, a 100%-ot a
Sok sikert! :)
amikor céget alapítottam egy régi munkahelyi ismerősöm - sokat tapasztalt ügyvezető - ezt mondta:
- Higgye el P., az első 10 év az, ami nagyon nehéz. Ha ezen túl van, akkor lehet, hogy egy kicsit könnyebb lesz.
Hát a 10 év már letelt, nem lett könnyebb... Vállalkozást indítani / "beüzemelni" nagyon nehéz. Ma talán még nehezebb, mint 10-15 éve volt. De hajrá!..
Köszi :)
Költségek
Attól függ
Az ő esetében inkább attól tartok, hogy esetleg még kiskorú (gimis), illetve ha vállalkozása van (lesz), akkor eleshet olyan plusz lehetőségektől, amik a pályakezdőket érintik (már ha vannak még ilyenek). Másik gond, hogy ha már vállalkozik valaki, akkor kevésbé szeretik alkalmazottnak felvenni. Ez nem tudom miért, de így van.
Vállalkozó diák
Nem jó
- egy 100%-os cégvezető-menedzsert, aki tárgyal, szerzi a munkát, veszekszik a könyvelővel-bankkal-stb, üzleti stratégiát épít, ...;
- és egy 100%-os dolgozót (szakembert), aki a megszerzett munkát nagyon jó minőségben, gyorsan (határidőre) elvégzi, jobban, mint "a másik cég(ek) alkalmazottja(i)".
Ha ez nincs meg benned, vagy nincs energiád/időd rá, akkor csak kisebb-nagyobb gazemberkedések által fogsz tudni munkát (pénzt) szerezni. Egy vállalkozás sohasem "jön be". Állandóan foglalkozni kell vele, még ahhoz is, hogy szinten tartsd.
A 200% menni fog
Amíg iskolába jársz,
Végül is: +1