IE 6 - absolute DIV
Sziasztok!
A problémám nagyon egyszerű, viszont JavaScript mentes megoldást mégsem találok rá.
Adott egy absolute-ra pozicionált DIV, amelynek top:0; bottom:0; tulajdonságai vannak.
Ez minden böngészőben szépen ki is nyúlik a szülő DIV magasságában, kivéve IE 6-ban természetesen.
Kérdésem, hogy ismertek-e valami CSS-en alapuló megoldást erre?
■ A problémám nagyon egyszerű, viszont JavaScript mentes megoldást mégsem találok rá.
Adott egy absolute-ra pozicionált DIV, amelynek top:0; bottom:0; tulajdonságai vannak.
Ez minden böngészőben szépen ki is nyúlik a szülő DIV magasságában, kivéve IE 6-ban természetesen.
Kérdésem, hogy ismertek-e valami CSS-en alapuló megoldást erre?
Ha tényleg annyira fontos az
Ez jó ötlet, köszi! Ha nem
Táblázatot ne!
height: 100%;
.Annyira nem lehet fontos az IE6 (és más sem), hogy táblázattal "taníts" formázni.
2012-ben táblázattal formázni - szégyen.
2012-ben táblázattal formázni
Hát ezt eddig nem hallottam...
de a "többségnek" adok
Először is olvasd el ezt a cikket, aztán pedig gondold át a következőket:
szemantika
Szerintem alapvetően félreérted a szemantikus html-t, mint fogalmat.
A szemantikus HTML - számomra - nem azt jelenti, hogy gépileg értelmezhetővé válik a tartalom, hanem azt, hogy tipizálni segítek az olvasónak, hogy az adott szelet tartalom milyen típusú. Az <article> (de akár melyik másik tag) soha nem fog információt adni, hogy miről szól a tartalma. Csak arról ad információt, hogy "ez pedig itten egy cikk és nem tartalomjegyzék, vagy lábjegyzet.". Jelöl és nem ír le.
A HTML egy jelölő nyelv, ami a tartalom szerkezetét írja le és nem magát a tartalmat. A HTML <table> eleme táblazotos adatszerkezet jelölésére, azon belül sorok (<tr>) és táblázat cellákat (<td>) jelöl. De nem ad információt, hogy milyen adatot közölsz abban a táblázatban.
A szemantikus HTML ideája pedig arra vonatkozik, hogy az egyes jelölésekkel ne vezessük félre az olvasót, a feldolgozót.
Más fejében is felmerült már, hogy az egyes tartalom részeket jobban, egyértelműbben lehessen tipizálni (személy, szerző, dátum, esemény, kiskutya, stb). Született pár olyan megoldás, ami a HTML meglévő eszközkészletéből építkezve adja hozzá ezt a plusz információt olyan módon, hogy a régebbi eszközökön is használható marad az adott HTML, és az is tudja értelmezni, aki nem tud vagy nem akar mit kezdeni ezekkel a plusz információkkal. Ilyen a mikroformátumok és a mikroadatok is.
szemantikus
Számomra nem az a kérdés,
Tipikus ügyfélkérés, emeljünk ki egy bizonyos cikket. Mi lesz belőle? <article class="very_important">, ami ekvivalens a <div class="very_important_article">-lel. Sőt, HTML 5-ben csinálhatok olyat is, hogy <very_important_article> elem, a böngésző megeszi, a kereső is, mert megmondja a szabvány, hogy ez is egy ugyanolyan elem, mint a többi. Innentől kezdve pedig mindegy, hogy mibe pakolom a tartalmat, az lehet táblázat is, mert a kereső nem tehet köztük különbséget. Soha nem is tett.
Hívhatom a Trabantot Mercédesznek, de ugyanúgy nyolcvan lesz a végsebessége.
érdek, használat
Ha a látogatóid 1%-a( vagy csak 0,1%-a de legyen csak a 0,0001%-a) felolvasó programmal fogyasztja az oldalad, akkor annak a felolvasóprogramnak segítesz megtalálni az azon a lapon a keresett információt. Ezzel pedig, igaz egy áttéten keresztül, a fogyasztó embernek segítesz. Számára tetted használhatóbbá az oldalt.
Cikk kiemelés? Igen
class="important"
. Ezzel jelölöd, hogy az fontos. Hogy ez a megjelenésben, vagy hogy pl egy felolvasó program hogyan prezentálja ezt a jelölést, az már rajtad áll. Pl.: böngészőben lehet más színű a betű.A trabant vs mercedesz nem jó példa, mert ezek egy másik szintet képviselnek. A HTML-ben a
div
úgy aránylik azarticle
elemhez, ahogy a közlekedési eszközök között agépjármű
azautó
hoz. Mindkettő általános, de az egyik kevésbé.A kérdés, hogy ezért milyen
Sajnos en nem tudnek ilyen
Nem fogok tobbet irni ezen kivul, nem fogok flame haborut folytatni. Ha a valaszom nem az igazsagot irja le vagy nem a temahoz kapcsolodik az adminok megteszik a szukseges lepeseket.
Illetve a kerdezonek is megadom az en valaszomat:
Minden blokk stilusu elemnek tudsz magassagot megadni (%-ban is) amivel alkalmazkodni fog a szulo elemhez, mindemellett regebbi bongeszok apro trukkoket igenyelhetnek ( margin/padding hackek ) ha szuksegesek.
A linkelt cikk pont a 13-as
Késve bár...
A többiek - úgy látom - kellő képpen kitárgyalták veled a táblázat-dolgot.
Annyit tennék hozzá, hogy számomra bőven elég ok az "általam a későbbiekben jobban olvasható HTML-kód" arra, hogy óva intsek mindenkit a "táblázatos formázás"-tól. Sok más okom is van, de ezeket a többiek - szerintem nálam jobban - már leírták.
Számomra is fontos (emberi okokból) a felolvasó progikat használók segítése, de ezt én másoktól nem várom el (nyilvánosan).
A kód olvashatósága
A felolvasóprogramok jóideje tökéletesen működnek, valamint jópár ajánlás is létezett már évekkel a HTML5 előtt honlapok készítéséhez a fogyatékossággal élők számára.
??
Nem értem a jelentőségét a linkeknek, mert írtam: nem várom el mástól...
A többiek jónéhány más indokával is egyetértek, de szerintem hagyjuk pap és papné szinten.
Biztosan
Nem szükséges, de ezen az egy
Conditional comments