Iskola
Üdvözletem,én beadtam egy főiskolába a jelentkezésem de most halasztok 1évet mert nem tudok semmit,(webprogramozói szakra)
php-ről már hallottam de nem nagyon ismerem mindenki azt mondja hogy a php-nál a biztonság a fontos,ez mennyire igaz és mit értenek az alatt hogy biztonság hogy lehet egy kódot biztonságossá tenni?
2.Körülbelül mennyire nehéz ez a webprogramozás tapasztalatokat kérnék elsősorba!
■ php-ről már hallottam de nem nagyon ismerem mindenki azt mondja hogy a php-nál a biztonság a fontos,ez mennyire igaz és mit értenek az alatt hogy biztonság hogy lehet egy kódot biztonságossá tenni?
2.Körülbelül mennyire nehéz ez a webprogramozás tapasztalatokat kérnék elsősorba!
1, a biztonság annyira
2, nem nehéz, de kell pár év tapasztalatszerzés, mire belejössz
Miért?
Szerintem a PHP megtanulható lazán - továbbmegyek: bármelyik nyelv megtanulható könnyen - ha gyakorolsz...
A PHP-t én könnyűnek tartom a többihez képest (javascript, pascal, delphi, c/c++). Sokszor ezzel oldok meg apróbb problémákat, könnyen és gyorsan lehet vele szinte bármit megoldani, mert gyárilag egy csomó mindent tud a kiterjesztések által. (Képszerkesztéstől kezdve a PDF-generálásig)
Jó ötletnek tünt!
Halasztani nem jó,
Előbb célszerű "számítógépül" tanulni, aztán vmi proc.közeli nyelven (leginkább assembly), jöhet egy magasabb szintű OOP, de még mindig egy szál helyi gépre vonatkoztatva, aztán kis (helyi) hálózatos alkalmazás, utána web. Itt pedig a sorrend: HTML, HTML, HTML, CSS, js, php/ajax/akármi_szerveroldal. Ha jó sorrendet tartasz, majdnem mindegyik nyelv "könnyű" lesz.
(Megj.: nekem pont a delphi/objectpascal a legkönnyebb...)
Sorrend
(azért az assembly-vel vitatkoznék, hogy mennyire jó dolog. nyilván azzal lehet megérteni csak, hogy mit is csinál a processzor valójában, de most egy webprogramozónak bőven elég, ha tudja, hogy a PHP alatt ott a C, az hogyan működik)
(azért az assembly-vel vitatkoznék...
Mégis azt gondolom, hogy a "legjuniorabb" fejlesztőnek is tudnia kell, hogy műxik egy sima asztali PC. Nem annyira hardver, legalább szoftverszinten. Épp elég baj van abból, hogy a magyar Júzer még a windows súgót sem tudja, hogy létezik.
Az oprendszerekről nem is beszéltem, de ez úgyis tantárgy lesz neki főiskolán/egyetemen.
Assembly
Na, csak azt akarom mondani, hogy (szerintem) nem kell assebly-mágusnak lennie az embernek ahhoz, hogy jó kódot tudjon írni.
Középiskola...
(hát nem mostanában volt... :-((( )
Már akkor is assembly-vel indítottak és el nem tudom mondani, mennyire hálás lehettem az ötlet kiagyalójának.
(jó, az R20-as assembly "valamivel" egyszerűbb volt, mint a mostani prociké :-) )
Mikor architektúrát váltottam és elkezdtem PC-vel foglalkozni, még tartott az ifjonti lelkesedés és valamennyire megismertem a 8086-os PC-k belsejét is. A köv. váltásnál (VAX-Alpha vonulat) már kimaradt. Elég gázos volt, így utólag visszagondolva. Pedig akkor már nem programoztam.
Szóval +1 pont az assembly mellett.
Annyit még hozzátennék, hogy
Más: mit tudnál ajánlani C/C++ úton való elinduláshoz? Valami jó tutorial, akármi?
K&R könyv
Köszönöm, meg fogom nézni.
Sokkal
Miért?
Szerintem belejátszhat az is
Szerintetek mit ír ki a következő kódrészlet?
print 0 == 'nemnulla' ? 'igaz' : 'hamis';
?>
false?
Az túl triviális lenne : )
Az a poén, hogy számomra az
Igaz
==
operátort, helyette===
az ajánlott. És természetesen JavaScript-ben is kb. annyira van típus egy változónak mint PHP-ban.Verseny
Ráadásul a PHP egy igazán "nagy" rendszer a JavaScripttel szemben, amiben nem sok minden van (a DOM ugye a böngésző része, nem a JavaScript-é). Szóval míg a JavaScript-ben van beépítve kb. 1 tucat objektum (Array, Boolean, Date, Function, JSON, Math, Number, Object, RegExp, String, meg pár hiba típus), és ezeknek pár tucat metódusa, addig a PHP jóval szerteágazóbb. Ezért is nehéz hozzá egy jó VM-et csinálni, ami lefedi az összes szolgáltatást. Ha megnézed például a V8 forrását, az mindössze 14Mb, ugyanakkor az 5.3.6-os PHP 152Mb!
Sok a "feljebbvaló"
Gép (proci, RAM, stb.)
Van egy op.rendszer.
Alatta egy szerver (pl. apache).
Ezalatt egy php értelmező/fordító (interpreter!).
Ezalatt a forráskód.
Példa egy assembly-re:
Gép.
Op.r. (akár dos).
Progi, ami közvetlenül végrehajtható utasításokból áll.
Ezért lassú a php.
A meglepődésem leginkább a
Ellenben ha futtatok egy php kódot, és egy javascriptet (apache, böngésző nélkül, parancssorból), akkor is kb 10x gyorsabb lesz az utóbbi. Mindkettő interpreteres nyelv.
(Amúgy pl a C is ugyanúgy közvetlenül végrehajtható utasításokból állnak, tehát nem emiatt gyors az assembly, hanem mert kézzel ki lehet optimalizálni)
Ebben biztos vagy?
Én azért megnézném, hogy mikor írsz kézzel kioptimalizált kódot assemblyben ami jobb egy megfelelően paraméterezett C fordítónál, amikor egy C fordító sok száz emberévnyi tapasztalat formájában tartalmaz rommáoptimalizát kódokat.
Nem beszélve arról, hogy az összes processzorra meg kéne írnod az assembly-t, míg a C-t csak újra kell forgatnod.
Ennek a C/asm vitának akkor volt értelme amikor nem voltak normális C fordítók és nem jöttek ki évente új processzorok.
pp
Rendben, ez sántít tényleg, a
Tényleg, akkor most hogy is áll az assembly-vs-c? :)
Pontosítsunk
2. Másik procira másik progi. Hát azt csak akkor, amikor már rendszert fejlesztesz, egyébként ha a "spéci" utasításokra van szükséged, már rég egy magasabb szintű nyelvet választasz.
3. Egy magasabb szintű (OOP) nyelv mindig rendelkezik egy hátránnyal "alacsonyabb" társaival szemben: meghatározott keretek közti, "optimalizált" memóriamodellel működik. Sok nyelvben megtalálható a mutatóra-mutató-mutatójának-mutatója, ami végén (akár 15 mutató után) van csak a hasznos adat. Pl. Assemblyben meg ott, ahova te raktad.
4. Én elsősorban "csak" tanulás miatt javallom Assemblyt, a procik (alap)működését így lehet (kell) jól megérteni. Itt is hagyatkoznék a puszta real módra.
Üdv. Pepita
Ezekkel az
Az, hogy C-ben gyorsabb kódot lehet írni, nem jelenti azt, hogy ha C-ben írsz valamit az gyorsabb lesz.
Érdemes lenne mellétenni az implementálás sebességét is, mert hiába lesz gyorsabb egy kód C-ben, ha azalatt az 1 év alatt amíg összerakják az alkalmazást már nem is lesz rá szükség. :)
pp
Érdemes lenne mellétenni az
Érdekes
Kár, igen vinné a pálmát!
Ízlések és pofonok
Abszolút átérzem a bizonytalanságodat; én is ugyanezekkel küzdöttem, amikor az ELTE programtervező matematikus szakára jelentkeztem. Így visszatekintve azt mondhatom, hogy a programozás valóban könnyebben ment azoknak, akik már az egyetem előtt értettek hozzá, de sok gyakorlással és szorgalommal menet közben behozható volt ez a hátrány.
A PHP programozás szerintem viszonylag könnyű, de a szép programozási stílus elsajátításához sok önfegyelem és jó tanár/olvasmányok szükségesek. Minden területnek meg van a maga Achilles sarka, a webprogramozásnak ez a biztonság. A jó tanár/olvasmányok itt is segítenek.
A programozási nyelvek is olyanok, mint az élő nyelvek; egy nyelvcsaládon belül minél több nyelvet ismersz, annál könnyebb lesz egy újabbat elsajátítani. A C-szerű nyelvek ismerete segíti például a PHP tanulását, ezzel együtt én mondjuk PHP-ban szeretek programozni, C-ben meg nem. Ismerj meg sok nyelvet, és döntsd el, hogy Neked melyik tetszik, melyik áll közel a stílusodhoz, és mélyedj el abban! A többit majd hozza az élet. ;)
Üdv:
Dávid