ugrás a tartalomhoz

Az EP elvetette a szoftverszabadalmakra vonatkozó tervezetet

Bártházi András · 2005. Júl. 6. (Sze), 13.12
Nem rossz az arány sem, mondhatni elsöprő többséggel elvetették.
 
1

Az origo-n magyarul is

gerzson · 2005. Júl. 6. (Sze), 15.01
Az origo-n magyarul is kicsit részletesebben.

testing can reveal the presence of errors, but never their absence. - Edsger Dijkstra
2

Lényeg

Török Gábor · 2005. Júl. 6. (Sze), 15.25
Igen, csak az Origo egy bulvárlap, a HUP pedig szakmai magazin. Másfelől nem tudom mit lehet ezen részletezni, hogy elutasították X:Y arányban. A többi csak körítés. Origo helyett inkább javaslom a BBC-t.

--
slink
http://20y.hu/
3

Mellesleg...

kgyt · 2005. Júl. 6. (Sze), 16.47
[...]
A magyar feltalálók nem örülnek a döntésnek...

Vedres András, a Magyar Feltalálók Egyesületének főtitkára az MTI-nek szerdán úgy kommentálta a strasbourgi döntést, hogy az hátráltatni fogja az EU-országokban az innovációt. A számítógéppel megvalósított találmányok ugyanis új műfaját képezik a műszaki alkotásoknak, és a jogbiztonság ezek számára nagyon fontos lenne. Az eddigi szabályozatlan állapot nem szolgálja a tervezhetőséget, a kiszámíthatóságot, a szóban forgó oltalmi forma viszont a professzor szerint "egyformán szolgálta volna minden alkotó érdekeit, legyen az nemzetközi társaságnál, nagyvállalatnál működő csoport vagy egyedül alkotó ember".
[...]

Vagyis sírnak, mert elesnek egy csomó bevételtől, amit az ügyintézés fejében bezsebelnének...
ROTFL


--
Szeretettel: Károly György Tamás
kgyt&kgyt.hu - http://kgyt.hu
4

Origo

Bártházi András · 2005. Júl. 6. (Sze), 16.54
Ebben az esetben az Origonak sikerült leköröznie a többi hasonló lapot, amik csak az MTI közleményt vették át. Az Origo kiegészítette, hogy a felhasználók igenis örülnek a döntésnek... ;)

-boogie-
5

HVG

attlad · 2005. Júl. 6. (Sze), 17.30
Idézet innen:
A magyar képviselők közül az irányelv vitájában Herczog Edit (MSZP) szólalt fel rendszeresen. Mint a plenáris vitában elmondta, szerinte a jogszabálytervezetet sokan félreértették. Úgy vélte, a szabályozás nem a multinacionális vállalatokról, illetve a kis- és középvállalkozásokról, nem a tiszta szoftverekről és a szerzői jogról szól, hanem a tudásalapú társadalom megteremtéséről.

Herczog Edit szerint a szoftverszabadalmak nem jelentenek forradalmi újdonságot, egyszerűen annak az egyszerű ténynek az elismerését jelentik, hogy a modern világ a digitális információra és high-tech megoldásokra épül. A képviselőnő azt mondta, szükség van az irányelvre, enélkül ugyanis Európa versenyhátrányba kerül mindazokkal a térségekkel szemben, amelyek nem félnek a modern kor követelményeinek megfelelően módosítani saját rendszereiket. Leszögezte, hogy versenyképességének növelése érdekében az EU-nak meg kell tudnia védeni az ott létrehozott tudást, ennek elsődleges piaci eszköze pedig a szabadalom.

Pfff..

Attila
6

Szegény butuska...

kgyt · 2005. Júl. 6. (Sze), 17.40
Herczog Edit... Mihez is ért?
http://wwwdb.europarl.eu.int/ep6/owa/whos_mep.data?ipid=0&ilg=HU&iucd=28155&ipolgrp=.&ictry=HU&itempl=&ireturn=&imode=
Kertészeti Egyetem – gratulálok... Ő mondaná meg a szoftverek licenszelési feltételeit... jellemző... :-(

Az már nem jutott eszébe, hogy Európában mindenkire vonatkozik, hogy nincs szoftverszabadalom...
Az amerikaiak és japánok (stb.) meg úgysem kötelezhetőek az európai normák és szabályozások betartására, mivel azok nem vonatkoznak rájuk.
Ennyire tényleg nem lehet korlátolt...

Miféle versenyhátrány? ismét csak ROTFL.

Egyes – magukat szakértőnek kikiáltó – emberek nagy szavakat akarnak mondani, de akkora blődségeket mondanak, mint ide Pécel. Ja, hogy ez Magyarország... Kuckuc...
Megyek Ausztráliába kivit tenyészteni... :-(


--
Szeretettel: Károly György Tamás
kgyt&kgyt.hu - http://kgyt.hu