tetszett, bár én most hallottam ilyentén alkalmazásáról először, de valóban van benne logika. Ha kellett én a <p> megoldást használtam, bár elismerem, jellegében "sántít" valóban... :-)
mi a jó a dl-dt-dd elemek használatában? azon kívül hogy nem erre találták ki, hogyan csinálsz meg vele pl egy checkboxot, aminél a label később van mint maga az input?
Szemantikus. Ahogy a bejegyzésben is írták, név–érték párokat ad meg. Attól, hogy te viszed be az értéket, attól még ugyanarról van szó. A jelölőnégyzetek esetén tényleg szerencsétlen kicsit, nálam eléjük kerül a szöveg, de igazából ha úgy formázod az űrlapot, ahogy az a blogmarkolt oldalon lévő illusztráción is történt, valószínűleg még jobban is néz ki.
ezek alapján bármelyik két oszlopos táblázat kiváltható definíciós listával, aminek a bal oldalán van a fejléc. pl az autó- és ingatlan-keres(ked)ő oldalak adatlapjain látni hasonlókat.
nekem mégis sántít egy kicsit, mert a név definíciója nem Ceriak és nem gex. ;)
Nyilván esete válogatja, de amit írsz, az többnyire megállja a helyét. Habár az elem neve definíciós lista, nem csak a szó szoros értelmében vett definíciók esetén használható. Maga az ajánlás is említi pl. a párbeszédek esetén való használatát (bár én erre nem használnám).
Hát ez pont rossz kérdés, ugyanis a jelölőnégyzeteknél, avagy checkboxoknál nem név-érték páros van, hanem van egy név, továbbá érték és címke hozzá, ez utóbbiakból akár több is, hiszen erről szól a jelölőnégyzetezés...
Meghatározás-lista
Nekem is nagyon
szemantika
szemantika
Az bizony
két oszlopos táblázat
nekem mégis sántít egy kicsit, mert a név definíciója nem Ceriak és nem gex. ;)
Akár
igaz
jelölőnégyzetek
És mi ezzel a gond?
dd
is tartozhat egydt
-hez.