JavaScript keretrendszerek fej-fej mellett – márciusban is budapest.js
Ha március 22-én, kedden este épp nem a szegedtechre mész, akkor a budapesti JavaScript fejlesztők márciusi találkozójára invitállak. A téma négy népszerű ügyféloldali JavaScript keretrendszer (Dojo, jQuery, MooTools, YUI) összevetése lesz egy egyszerű példa alkalmazáson keresztül. Ha az általad kedvelt libraryt nem látod a listában, gyere el, és mutasd be 5 percben. Ha kellően merész vagy, akkor csináld meg otthon te is a feladatot, hogy összevethesd a saját megoldásodat azzal, ahogyan mások megoldották. Jelentkezz, amíg beférsz!
A feladat leírását megtalálod a meetup oldalán. A találkozó helyszíne a Prezi új irodája. A részvétel ingyenes.
A februári előadások felvételei elérhetők online. Kapcsolj át budapest.js csatornájára, hogy képbe kerülj.
■
Bögrék
Az Ext rendszereket nagyon
Kérdés hogy egyáltalán lenne-e igény egy ExtJS bemutatóra, vagy egy Ext Core előadásra.
Mindenféleképpen van igény az
Az Ext Core-ról volt előadás a meetupon.
Talán azért nem terjedt el
95 ezer forint akciósan / fejlesztő
ha nincs akció, akkor 115 ezer forint / fejlesztő
Es ez a _standard_ support, a premium meg dragabb.
Amikor egy iOS fejlesztéshez az éves díj 20 ezer forint, akkor szerintem egy JS frameworkert cserebe ez egy vicc.
Szerintem sem éri meg,
Ahogy nézem nem is erről szól az ext, hanem hogy az Ext.GWT-hez legyen egy cross-browser megjelenítő, szóval aki megveszi szerintem inkább a java-s részében érdekelt, ott meg nem tétel a 100 pénz.
Azt azért még hozzá kell tenni, hogy elég segítőkészek extjs-nél, feltettem kb 4-5 kérdést, és szinte azonnal kaptam választ mindegyikre. Épp most kerestem fórumokat scriptaculo-hoz, és nem találtam egy aktívat sem, a legfrissebb bejegyzés januári volt. Most vagy annyira letisztult a rendszer, hogy mindenki érti, sőt még a fejlesztésről sem kell beszélni, mert ennél már nem lehet jobbat, vagy tényleg haldoklik. Ehhez képest egy extjs mondjuk elég jó szinten van ilyen téren.
Hasonló tapasztalataim vannak
A 4.0-t megint teljesen újraírták (mint tették minden verzióváltáskor), legalábbis állításuk szerint. Annyi biztos, hogy megszabadultak a prototípusok (host object) kiegészítésétől, ami jó hír, de ettől függetlenül én továbbra sem ajánlanám.