innerHTML-be javascript betöltése
Sziasztok!
Volna egy olyan problémám, hogy szeretnék egy innerHtml-be úgy betölteni egy táblázatot, hogy a táblázat sorai kattintgatással kiválasztós lehessen. A táblázatban való navigáláshoz az alábbi linket használom:
http://projects.arkanis-development.de/table_navigation/example.html
A kódrészlet amivel próbálkozom:A class='alma' illetve 'korte' definiálható a js-ben. (alapban navigateable ill. activation)
Esetleg van valakinek ötlete azzal kapcsolatban, hogy mit rontok el, illetve, hogy ilyenformán ezt meg lehet-e valósítani.
A segítséget előre is köszönöm.
Gergő
■ Volna egy olyan problémám, hogy szeretnék egy innerHtml-be úgy betölteni egy táblázatot, hogy a táblázat sorai kattintgatással kiválasztós lehessen. A táblázatban való navigáláshoz az alábbi linket használom:
http://projects.arkanis-development.de/table_navigation/example.html
A kódrészlet amivel próbálkozom:
var keysHtml = "";
keysHtml +="<script type='text/javascript' src='jquery.js' ></script>";
keysHtml +="<script type='text/javascript' src='jquery2.js' ></script>";
keysHtml +="<script type='text/javascript'> jQuery.tableNavigation();</script>";
keysHtml +="<style type='text/css'> tr.selected {background-color: red; color: white;} tr.selected a {color: white;} </style>";
keysHtml +=" <thead>";
keysHtml +=" <tr>";
keysHtml +=" <th>Cell 01</th>";
keysHtml +=" <th>Cell 02</th>";
keysHtml +=" <th>Cell 03</th>";
keysHtml +="</tr>";
keysHtml +=" </thead>";
keysHtml +="<tbody>";
keysHtml +=" <tr>";
keysHtml +=" <td>Data 01-01</td>";
keysHtml +=" <td>Data 01-02</td>";
keysHtml +=" <td><a href='target01.html' class='korte'>Link 01</a></td>";
keysHtml +="</tr>";
keysHtml +=" <tr>";
keysHtml +=" <td>Data 02-01</td>";
keysHtml +=" <td>Data 02-02</td>";
keysHtml +=" <td><a href='target02.html' class='korte'>Link 02</a></td>";
keysHtml +="</tr>";
keysHtml +=" <tr>";
keysHtml +=" <td>Data 03-01</td>";
keysHtml +=" <td>Data 03-02</td>";
keysHtml +=" <td><a href='target03.html' class='korte'>Link 03</a></td>";
keysHtml +="</tr>";
keysHtml +=" </tbody>";
keysHtml +="</table>";
keysHtml += "</div>";
document.getElementById("keys").innerHTML = keysHtml;
document.getElementById("keys").style.display = "block";
Esetleg van valakinek ötlete azzal kapcsolatban, hogy mit rontok el, illetve, hogy ilyenformán ezt meg lehet-e valósítani.
A segítséget előre is köszönöm.
Gergő
már volt
http://weblabor.hu/forumok/temak/21949
kösz
ezt így nem lehet.
üdv,
Balázs
És még egy gondolatébresztő...
Elő a firebugot és próbáld ki
off off
Abból amit egy két szóban itt-ott mondtál abból azt szűrtem le hogy nem pont erről fog szólni a cikked de szerintem nem volna rossz ezeket is egyszer és végleg tisztázni (fejekben, fejemben).
Akkor jöjjön még egy két egyszerű példa:
Balázs
Utánanézek rendesen...
Azért még egy ráadás:
(kutya)('vau'); //lefut. Ennek egyébként van valami különös
üdv Csaba
:) erre nem gondoltam.
(Azt külön köszönöm hogy "használható" példát írtál.)
Ilyenkor jut eszme hogy hihetetlen az hogy egyesek hogy lehúzzák a JavaScript-et, közben ha az ember (ki) tudja használni akkor milyen sok mindent ki lehet belőle hozni. (Erre légyszíves ne válaszoljatok nem akarok még egy flame-t indítani. köszönöm)
szerkesztve
üdv,
Balázs
Azért nem fut le, mert...
function fv () {}
csak egyszerűsített jelölése avar fv = function() {};
-nek. Ezért nem a várt eredményt hozza az alábbi kódod, ahol a('vau');
már mint a függvénydeklarációtól független kifejezés értékelődik ki. Szintaktikailag helyes, csak nincs látható kimenete.new
üdv Csaba
Nézd csak:
Olvastam ilyenről, úgy tudom, ha egy függvényt a new operátor segítségével adjuk értékül egy tulajdonságnak (ahogy a fooObj-nél teszed) akkor előbb a new egy üres objektumot "teremt" majd lefut a függvény, és ha volt a függvényben this kulcsszó, akkor az a new által létrehozott üres objektumra fog mutatni (tehát itt a fooObj-re). Azért adtam neki az insideFoo nevet, hogy lássuk, ez csak egy normál függvény, melyet nem neveztél el. Lehetne a deklarálva kód elején is, persze akkor nem működne a closure és a privát változót nem érnéd el. A második esetben nincs new kulcsszó, tehát nem üres objektum kreálással indítunk, és ezért a végén a két typeof operátor is helyesen a valós értékeket adja vissza: Először objectet (a new kulcsszó miatt) másodszor function-t, mivel tényleg azt adtunk értékül.
Ha nagybetűvel kezdjük (new Function("a","b","{//kód}") akkor az olyasmi mint az eval, és gyakorlatilag string-ként adom meg az argumentumokat majd a függvény kódját magát. Sosem használtam ilyet :-). Az biztos, hogy a closure-this es dologba én magam sokszor belekavarodok, de nagyon érdekes dolognak tartom mindazáltal -a nyelv sava borsa :-).
Egyébként nem valami ilyesmire gondoltál:
Érdekesnek érdekes, de még nem használtam ezt sem :)
newszizás
http://yuiblog.com/blog/2007/06/12/module-pattern , http://weblabor.hu/blog/20080113/module-pattern , ill. valahol a Pro JavaScript™ Design Patterns Copyright © 2008 by Ross Harmes and Dustin Diaz könyvben is benne, de hamár előbbiből idézel akkor tudom mondani konkrétan, érdekel is kihogy csinálta volna :)
http://www.liligo.fr/homepage/hotel.jsp indítva keresést, a találati oldalon pl. Budapestre keresve, találkozhatsz google térképpel, m$ http://voyages.fr.msn.com/msn/hotels/ 'természetesen' nem járult hozzá előbbi térkép motornak saját oldalán történő szerepeltetéséhez, ergo nekem most a kódba egy térkép motor váltót kell beépítenem ami képes: térkép motor nélkül, google motorral ill. m$ virutal earth térkép motorral is, moduláris jelleggel, meghajtódni, egy külső paramétertől függően: "nomap","msmap","gmap". Az elképzelésem az volt, hogy mindkét motor api-ját becsomagolom adapter pattern/wrapper osztályba, egységes interfészt létrehozva számukra, majd paramétertől függően, factory pattern segítségével, aktuális wrapper-t átadom egy proxy pattern-ek lévén a térkép a találati oldal elindításakor nem, csak adott feltételek (térkép tabra, térkép linkre kattintva jelenik meg, nomap esetén meg soha). Itt jön a valószinű hiba, liligo, nem általam írt js framework-je képes Absztakt osztályok szimulálására, amit én az interfészek konzisztenciájának ellenőrzésére használtam (elv. Interfaces alatt van a fenti könyvben), azaz a framework alábbi esetben
üdv Csaba
elnézést a liligo framework-től függő kódért, és kódszinező is lenyelt egykét betűt, remélem azért érthető maradt vmmennyire
Nem akartam...
mintát lopni :))) azért vannak
üdv Csaba