Mire való a dinamikus változó?
Üdvözletem.
Végülis a címmel, már el is mondtam a lényeget, elkezdtem a PHP4 24 óra alatt c. könyv segítségével a PHP -vel való ismerkedést, egy kisebb akadályba ütköztem, mégpedig abba, hogy nem tudom igazándiból mi is a lényege a dinamikus változónak??
Válaszaitokat köszönöm előre is.
Sziasztok
■ Végülis a címmel, már el is mondtam a lényeget, elkezdtem a PHP4 24 óra alatt c. könyv segítségével a PHP -vel való ismerkedést, egy kisebb akadályba ütköztem, mégpedig abba, hogy nem tudom igazándiból mi is a lényege a dinamikus változónak??
Válaszaitokat köszönöm előre is.
Sziasztok
mint pointer?
http://www.php.net/manual/hu/language.variables.php
Nézz utána a mutató típusnak, a lényege abban áll, hogy a mutató csak hivatkozik (rámutat) egy előre megadott memoriaterületre. Igazából phpben én nem szoktam használni, ellenben c-ben nagy szükség van rá.
Pl ha elmélyültél kellőképpen a nyelv rejtelmeiben, és valami agyament gyors programot akarsz kreálni, megteheted azt, hogy egy tömb bejárásánál a mutató értékét növeled, és nem az indexet. Ezzel megspórolsz egy értékadást, és legalább egy fél ciklusidőt:)
De amúgy ugorj tovább, php elején nem lesz rá szükséged!
ui: Ha átolvastad a könvyet, feltétlenül frissítsd a tudásod a neten található dokumentációval, mert a könyv nem igazán használja ki a nyelv újabb lehetőségeit.
Nem inkább változó-változó?
Például:
$kell = 'valami';
echo $$kell; // php
Egyébként a mutatókat jól lehet használni akkor, ha mondjuk valami nagyon bonyolult hivatkozás lenne, pl:
$_SESSION[md5($_SERVER['REMOTE_ADDR']).$conf['securekey']]['userdata']
, ilyenkor jól jöhet rá egy mutató, mert nem kell olyan hosszú változónevet kiírni (kényelmesebb), másrészt nehezebb elrontani egy$userdata
változót, mint azt a hosszú valamit, harmadrészt gyorsabb is szerintem, mert egyből megadja a pontos helyét és nem kell még végigjárnia a kifejezést.Köszi szépen
pl. mint ahoggy itt a dinamikus változónál. Sajnos a PHP4 24 óra alatt ilyesmit nem ír le.
Köszi mind2-töknek választ!!
Sziasztok!
Illetve, most jutott még eszembe, hogy ,mondjuk mikor fogom tudni, hogy milyen függvényt\eljárást,stb... mikor kell használni, lehet elég bután hangzik, de tényleg nem tudom :(
Ismét köszi előre is!
Ugorjak, ne ugorjak?
Ha nem értesz valami nézd meg a PHP kézikönyv vonatkozó fejezeteit, ha azután sem akkor egy kis Google, ha még akkor sem, akkor kérdezni is lehet, átugorni viszont szerintem semmit ne ugorj át!
BlackY
Köszi
köszi, igazából a szintaktikáját értem, inkább azt nem tudom elképzelni, hogy majd késöbb mikor oldalakat fejlesztek, akkor miben lesz nekem hasznomra, vagy egyáltalán mire való?
:D
Köszi előre is!
Sziasztok
Idővel minden a helyére kerül
preg_replace_callback()
-ra volt szükségem.gyakorolj
Ő, hát izé. Ezzel mindenki így volt anno.
A megoldása nagyon egyszerű:
Gyakorolj!
Ne csak a manualt olvasgasd, attól nem leszel jobb, csak szélesebb lesz a lexikális tudásod. Magunk közt szólva nem nagyon kell tudni, hogy melyik fgv mit csinál. Elég, ha tudod, hogy hol keresd a leírását :D.
Inkább kezdj el problémákat megoldani. Szép lassan. Előbb-utóbb azt veszed észre, hogy az általánosságban használt fgv-nyeket, kiterjesztéseket már önkéntelenül használod, és egyre kevesebbet nyúlsz a manuálhoz, egyreinkább akkor, amikor a felhasználandó eszközöket kutatod.
Köszi szépen
THX még1X
Keress a függvényreferenciában
sort()
, akkor elolvasod a részletesebb leírást, és rájössz, hogy neked úgy kellene, hogy az indexeket megtartja. Ilyenkor megnézed megint a tartalomjegyzéket, vagy allul a "lásd még" fejezetet és rájössz, hogy neked azasort()
kellett. No persze, ehhez tudnod kell, hogy mit akarsz lekódolni. Arra viszont neked kell rájönnöd.Javaslom, töltsd le a chtml -s formátumút, vagy használd a neteset. Van magyar fordítása is, igaz vannak részek, amik angolul szólnak (ami nélkül sajnos nem indul a (sz)ámítógép). Én is abból tanultam :)
Köszönöm a sok segítséget
Sziasztok!