ugrás a tartalomhoz

Bankártyás fizetés

Fedor · 2006. Már. 17. (P), 10.02
Sziasztok!

Az ember fejlődik, egyre bonyolultabb PHP-MySQL alapú site-okat készít, és egyszer csak azon veszi mmagát észre, hogy a megrendelője egy bankártyafizetős rendszer megvalósíthatósága felől érdeklődik. Elkezdtem a neten kutakodni, altenatívaként kapásból felajánlottam a Freeweb SMS fizetős rendszerét, mint kész alkalmazást, de azért nem hagy nyugodni a dolog. Sajnos online leírást nem találtam, csak utalást arra, hogy a PHP Fekete könyv-nek van egy olyan fejezete, hogy Bankártyák. Ha van itt valaki, aki csinált már ilyet, arra kérem, hogy írja le, mi szükséges hozzá, hol lehet utánanézni, és ha olvasta a fenti könyvet, akkor mi a véleménye, érdemes -e kifizetni érte azt a bő 7000 pénzt, megfelelő kiindulási alap -e egy ilyen feladathoz. Egyáltalán: nekem kell ezt megcsinálnom, vagy egy bankal kell felvenni a a kapcsolatot, és az általuk küldött kódot kell egyszerűen beillesztenem az oldalamba?

Előre is köszi az infókat.

Üdv,
Fedor
 
1

weblabor kereső

Anonymous · 2006. Már. 17. (P), 10.29
előjött már párszor ez a téma, először böngészd át azokat. ;]

gex
2

rossz volt a keresőszó

Fedor · 2006. Már. 17. (P), 10.36
Én a "fizetős" szót írtam be a Weblabor keresőbe, meg a php.lap.hu oldalon kutakodtam, de ezek valahogy nem jöttek be, utána nyitottam ezt a fórumot. Ezek szerint rossz keresőszót választottam :-(

Köszi a tippet.

Azért az továbbra is érdekelne, hogy érdemes -e megvenni a Fekete Könyvet, és miről szólhat ott a bankkártyás rész...
3

emlékeztem

Anonymous · 2006. Már. 17. (P), 10.56
emlékeztem egy-két témára, ahol a bankkártyán volt a hangsúly. ennyi előnyöm volt. :]

gex
4

PHP fekete könyv

winston · 2006. Már. 17. (P), 11.17
ugyan azt a fejezetet nem olvastam, de általánosságban a könyvről azt kell, hogy mondjam, nagyon jó, megérte a pénzét. (persze azt érdekesnek találtam benne, hogy "haladóknak" van rá írva, és ugyan általános programozási ismeretekben épít is néhány -bár nem sok- dologra, de a php-t nagyon az alapoktól, nagyon részletesen magyarázza.) csodákra ne számíts tőle, de alapmű, bármikor vissza lehet hozzá nyúlni, rengeteg (leginkább alap és középszintű) érdekesség és frappáns megoldás van benne.
5

alapszintű már van...

Fedor · 2006. Már. 17. (P), 11.39
Alapszintnek már megvan a "PHP5 24 óra alatt", nem tudod, ahhoz képest nyújt többet?
6

24 vs Fekete

winston · 2006. Már. 17. (P), 12.56
Ö... őszintén szólva, a 24-es sorozatból nekem az a régi PHP-s van meg, ami igencsak elavult, (meg a Flash) és nagyon csak az alap dolgokat tárgyalja, szóval nekem nincsenek jó tapasztalataim a 24 sorozattal (kicsit olyan for dummies érzésem volt), nem tudom, milyen a php5-ös. Így összehasonlítani nem tudom, de akkor így megpróbálom jobban körülírni a fekete tartalmát:
-van benne -az alap szintaktikától kezdődően- némi felvezetés a php programnyelvbe magába, adatok, tömbök, függvények, akármi, mind legalább annyi példával, mint elméleti háttérrel, egész sok korrekt megoldással.
-nagyon korrektül bontja a fejezeteket, könnyű benne keresni, bár az olvasási sorrend nem azonos a fejezetsorrendel. (így hasraütésre: 1, 2, 3, 10, 9, 8, 6, 5, 11, 17, 15, 20, 18, többi) az alapokon kívül az összes olyan témára van benne fejezet, amit érdemleges egy php tervezés során megemlíteni:
-adatbázisok: két fejezet is, egyik általánosságban mutatja be a nagyobb rendszereket, kapcsolódást, a másik csak a MySQL-el és PostreSQL-el foglalkozik, az gyakorlatiasabb
-környezet: hitelesítés, memória ellenőrzése, hibanaplózés, kb. olyanok, amik a többibe nem fértek bele
-fájlok és képek kezelése: két fejezet, nem kell extrákat várni, de elég jó kódokat és példákat sorakoztat fel
-űrlapok: leginkább a dolog elméleti háttere említésre méltó, az űrlapfelépítési hozzáállásban segít sokat
-nemzetközi beállítások
-LDAP
-e-mail küldés: egész jó, mime-kkel is rendesen foglalkozik, meg akármi, de én elsőre a weblabor cikket ajánlom, hogy átlásd
-objektumok: OOP programozás, kicsit kurta leírás, hisz még a 4-hez íródott, és csak az 5-ben teljesedik ki, ezért az OOP tényleges megértéséhez ajánlom más könyv olvasását. amik jók: Nyékyné G. Judit - Java 2 útikalauz programozóknak 1.3 (csak ezt sajna nem nagyon lehet kapni) és a Computerbooks-os "Együtt könnyebb a programozás" sorozatában megjelent Objektum-orientált C++. ezek -a nélkül is, hogy konkrétan javába vagy c++-ba akarnál programozni- határozottan jól megértetik a lényegét
-keresés: foglalkozik a szerveren veló kereséssel, a google kereséssel, és az adatok indexelésével
-sessionok: ezt kicsit kurtának éreztem, bár a felvezetés és a megközelítés érdekes, szemléletes, valahogy hiányos volt
-XML: cirka 40 oldal a fejezet, szó van benne értelmezésről, megjelenítésről, szigorúan php szemszögből (több jó könyv is van XML-ről, amik a maguk párszáz oldalával igencsak részletesen bevezetnek minket a dolog rejtelmeibe, a fekete könyv ezzel nem foglalkozik ilyen mélységeiben, nem is célja, de a feldolgozást meglehetősen szépen tálalja)
-Bankkártyák: nem olvastam, mindenesetre a bevezetőjét átnéztem már egyszer, ez a rész foglalkozik a könyvben a titkosítással, meg még pár dologgal, átlátható képet kapsz, rögtön a felütésnél, már csak ezek miatt is érdemes elolvasni, még ha nem is kezelnél bankkártyákat.

ezek a fejezetek néha kicsit unalmasnak hatnak (az elméleti rész), értem ez alatt, hogy néha kicsit elszalad azzal, hogy magyarázkodjon és néha bedob egy félig-meddig oda illő anekdotát, de amúgy nagyon informálisak. A példák nagyrésze viszont felettébb szemléletes.
A könyv egészében véve valahol a középkategóriás és a kiváló között mozog, célcsoportja nincs, a kezdőtől a profiig mindenki talál benne valami érdekeset, a kérdés csak az, hogy mennyit, mert jó alapokat ad, és sok egyéb információt is felhalmoz, de a szakma csinját-bínját -én úgy érzem- mégsem adja meg. Pár tutoriallal, kis netes turkászással viszont az abszolúte kezdőből egész jó iparos képes kitermelni a könyv végigrágása.

Hát röviden, tömören... (nem akarjuk betenni a könyvismertetők közé? :))
7

OTP

Anonymous · 2006. Már. 17. (P), 13.29
szia!

mi OTP-vel szerzodtunk. adtak CD-t, amin volt par doksi, meg peldakodok (JAVA). az alapjan gyerekjatek volt az egesz. hatranya, hogy csak OTP-s kartyaval mukodik (legalabbis ugy tudom).

-- hector

ps.: PHP-vel kicsit szoppantyu megcsinalni, mert szalkezelest, meg digit alairast kell hasznalni (megoldhato persze, csak JAVA-val ez esetben egyszerubb)
8

köszi, köszi, köszi :-)

Fedor · 2006. Már. 18. (Szo), 11.58
Köszönöm a tippeket, főleg a könyvismertető volt kimerítő :-)