Google Analytics statisztika kiíratása honlapra
Üdv!
Van Google Analytics regisztrációm, fizetem is az AdWords-öt, és szeretném, ha a honlapon a látogatók látnának bizonyos infókat a látogatottsági statisztikából, de a Google a kérdésemre azt válaszolta, hogy ők nem tudnak ilyen lehetőséget biztosítani, kérdezzem a rendszergazdámat. Megkérdeztem magamat, de nem tudtam. :-)
Valaki meg tudná súgni, hogyan lehetne bekódolni az oldalba (Drupal-os egyébként) eztetet? :-)
■ Van Google Analytics regisztrációm, fizetem is az AdWords-öt, és szeretném, ha a honlapon a látogatók látnának bizonyos infókat a látogatottsági statisztikából, de a Google a kérdésemre azt válaszolta, hogy ők nem tudnak ilyen lehetőséget biztosítani, kérdezzem a rendszergazdámat. Megkérdeztem magamat, de nem tudtam. :-)
Valaki meg tudná súgni, hogyan lehetne bekódolni az oldalba (Drupal-os egyébként) eztetet? :-)
Mint a legtöbb Google
Részletes dokumentáció és sok példa is rendelkezésre áll, PHP, JS és egyéb nyelveken is:
https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/
Nem is értem a Google miért nem ezt a választ adta :)
Hogy erre milyen drupal modulok épülnek, azt nem tudom, de lehet van olyan ami neked jó.
Ellenkező esetben készíteni kell egy sajátot :)
Kösz! Áttanulmányozom. Én
Áttanulmányozom.
Én meg azt nem értem, miért nem ad ilyen szolgáltatást maga a Google. Gondolom nem olyan nagy dolog annak, aki ért hozzá.
Én meg azt nem értem, miért
Milyen lenne egyébként szükséged? Az adatokat szeretnéd megjeleníteni? Kérdezd le az API-t, és öntsd olyan formába, ahogy neked tetszik.
Ha pontosabb számokat szeretnél, és nem akarod elárulni a látogatód szokásait és adatait a Google-nek, akkor érdemes valamilyen szerveroldali statisztikai szoftvert feltenni, mint például a piwik, így legalább harmadik féltől sem fogsz annyira függeni.
Ha hitelesnek vehetjük az
Néztem a fenti linket, de egyelőre az nekem egyrészt angol, másrészt kínai.
A Drupalnak az Analytics modulja fent van és most hozzátettem egy statisztikai modult, egyelőre még valamit hiányol, és lehet, hogy az nem teszi ki, csak nekem mutatja meg.
A Drupal fórumon nem válaszoltak. Nem egy segítőkész banda, és ha segít, akkor is mellékel hozzá mindig egy lebszst. Pedig egyszer biztos ők is kezdők voltak...
A lebaszással nincs semmi
Néztem a fenti linket, de egyelőre az nekem egyrészt angol, másrészt kínai.
Akkor minek segítsenek, ha úgyse érted a választ?
A legnagyobb jóindulattal mondom, ne foglalkozz olyan problémákkal, amikhez közöd nincs. Kezdj el tanulni, oldj meg problémákat az aktuális szintednek megfelelően. Ne akarj megélni belőle, mielőtt értenél hozzá, vagy ha mégis, ne reklamálj, ha mások nem csinálják meg helyetted, vagy lebasznak érte.
Ne kapd fel a vizet, nem beszólni akarok.
Mentségemre szóljon, hogy az
A másik dolog: megértem, amiket írtál, de én nem arra utaltam, mert sokszor segítenek. Én azt nem szeretem, hogy sokan - nem mindenki - miközben segít, mellette alázza a kérdezőket. Bár más területen, amiben otthon vagyok én is szoktam segíteni, de sosem alázom a kérdezőt. Ha tudok és van időm válaszolok, segítek, ha nincs, nem. De az irtó nagy parasztság, hogy segít valaki, közben aláz. Akkor inkább kussoljon és ne segítsen.
Mentegetőzésre nincs
Nem feltétlenül bunkóságból csinálják (vagy csináljuk). Persze sajnos vannak, akik igen, az egy másik eset. Legtöbbször arra igyekszünk rávilágítani, hogy ha a kérdező kicsit jobban átgondolta volna, kisebb fába vágta volna a fejszéjét, alaposabban kutatott volna, vagy egyáltalán megpróbált volna hibát keresni a kódjában, stb., magától megoldhatta volna a problémát. A lebaszás segít, hogy átmenjen az üzenet, a szép szót meg se hallják többnyire.
Azoknak, akik "értenek hozzá", hosszú távon az az érdekük, hogy akit érdekel, tanulja meg minél előbb magát ellátni, akit nem érdekel eléggé, az pedig hagyjon fel vele és ne rabolja a drága idejüket többé, mert semmi értelme. A lebaszás elősegíti ezt a természetes szelekciót :). Előbbiek remélhetőleg rájönnek, hogy tanulni lehet belőle, utóbbiak valószínűleg megsértődnek.
Amíg segít is, addig nincs
Akkor van gáz, ha csak... hogy is írtad? "Aláz", segítség nélkül. Persze van olyan is, hogy pusztán jelzik, ez így nem fog menni, mert a kérdező helyett senki sem hajlandó megírni a házi feladatot. Az még nem "alázás" kategória szerintem.
És hát igen... van olyan, mikor a hülyeség szorgalommal párosul és elszakad a cérna. De ez viszonylag ritka, azt hiszem.
Ket oldala
Nyilvan Neked mint laikusnak ez nem nyilvanvalo, de a neten egy kozossegben erdemes megtanulni az irott es iratlan illemszabalyokat, kulonben ebbe mindig bele fogsz szaladni.
Ebben a kerdesben tovabb vezeto iromanykent javaslom Eric Steven Raymond irasat.
Legfeljebb szeretnéd ha kódot
Különben nem akkora öröm más kódját beépíteni. Például, nem azonos szintű tudással kellene használni. Ez önmagában olyan mintha elérhetetlen lenne a "cucc".
Nem
Itt most nem az eredeti
Nyilván megosztjuk az információt, ezt láthatod itt a fórumon is. Janoszentől speciel én is sokat tanultam már közvetve. De szükség van bizonyos energiabefektetésre a "tanuló" részéről is, anélkül az egész értelmetlen, időpazarlás. Ha a "tanár" úgy érzi, nincs meg az önerő, akkor vagy szól, vagy nem is segít, mert minek (hiszen az valójában nem segítség, ha megcsinálja helyette). Csak az idejét pazarolja. Tapasztaltabbak, akik sokat segítettek már fórumokon, levlistákon, Stack Overflow-n, stb., látnak már bizonyos mintákat, amikre alapozzák a tanácsaikat.
A Janoszen által linkelt irományt minden kérdezőnek kötelezővé tenném egyébként.
Hát igen. A kezdőknek nincs
A hivatkozott útmutatás nem etikett szerintem, hanem egy szűrő, a válaszolókat védi a túlterheléstől. Ismert dolog, ha hangosan kimondod a problémádat, vagy leírod, beugrik a megoldás.(a beszéd egyfajta gondolkodás?) Meg is kell értetni magad, szóval a kérdezés erőfeszítést igényel.
Kályha
Másrészt úgy látom, sokan nem tanultak meg tanulni. A legtöbb esetben a dokumentáció elolvasása segített volna az illetőn.
Harmadrészt generációs problémák is vannak, nagyon ritka a fiataloknál (ez a kérdésfeltevés stílusából kiderül), aki tisztelettel és alázattal kérdez, és utána ő van megsértődve amiatt, amit kap.
Az első probléma nyilvánvalóan strukturális. Mind a HTML, mind maga a világháló egy strukturálatlan adathalmaz, ami ráadásul napról napra nő. Ugyanarra a problémakörre egyre nő a témák száma, pro és kontra érvek, szétszórva mindenfele, a keresőkben általánosan alkalmazott "egymilliárd légy nem tévedhet" elve (az a releváns tartalom, amire sokan linkelnek) egyre rosszabb találatokat ad, mert egyre több időt kell eltöltenünk a minket érintő válaszok megtalálásával.
De amíg a webes fejlesztők olyan, már rövid távon is teljesen irreleváns dolgokra fordítják a figyelmüket, mint a HTML, Javascript és CSS kényelmi fejlesztései, amik egy website életciklusában elhanyagolható időbeli és pénzbeli hasznot hoznak, ahelyett, hogy ezt a strukturális problémát oldanák meg, addig a helyzet csak eszkalálódni fog.
Csodállak, hogy bárhonnan ki