Codeigniterrel 2014 elején?
Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni. Érdemes-e egy új fejlesztést elkezdeni Codeigniterrel most, hogy épp új anyukát/apukát keresnek neki, és - legalábbis számomra - nem teljesen világos a jövője?
■ Szeretném a véleményeteket kérni. Érdemes-e egy új fejlesztést elkezdeni Codeigniterrel most, hogy épp új anyukát/apukát keresnek neki, és - legalábbis számomra - nem teljesen világos a jövője?
Szerintem kb. élőhalott
Tények:
Fórumon hozzá-hozzászólnak. GitHubon is frissítgetik, de a nagy többségtől ilyeneket hallani:
http://cibonfire.com/blog/codeigniter_is_dead_long_live_codeigniter
Érdemes
Ha a CI-t nem újítgatják, engem egyáltalán nem zavar, ami pluszt én akartam, már megcsináltam saját library-kban, helper-ekben, azt meg nem is szeretném, ha "nagyra nőne" sok karácsonyfadísz miatt.
Egy nagyon jó alap, amit aztán magadnak fejlesztgethetsz tovább.
De a jelenlegi 2.1+ verziók is szerintem még évekig megállják a helyüket. Pont azért, mert csak segít fejleszteni, nem helyetted akar.
Szóval jelenleg is én egyértelműen ajánlom, mert nagyon jó kis fw.
talán
itt még 3. helyen áll, de én nem választanám pont az általad említett okok miatt.
én Yii-t használok, tudom is ajánlani, de nézd meg a többit.
Miért nem Laravel?
Az általad idézett Sitepoint cikkben a Laravelt jelölik meg legnépszerűbbként, és úgy tudom, ezt a frameworköt éppen a Codeigniter leváltására készítették.
Én a 3-as Laravel verzióval dolgoztam egy darabig, de a jelenlegi, 4-es (4.1-es) verzióval szemben az a legfőbb ellenvetésem, hogy gigantikus, böhömnagy, és képtelen vagyok elfogadni, hogy tényleg 18 mega kell egy "{name:$username, score:$score}" jellegű webservice-hez. Amikor néhányan a framework extrém meghízása miatt vakarták az orrukat, a hivatalos válasz az volt, hogy "kit érdekel, manapság olcsó a tárhely". Ha valaki ugyanígy vélekedik a tárhelyről, annak érdemes lehet megismerkedni vele, mert amúgy szép és hatékony megoldásokat tartalmaz.
oka van :)
így már volt egy kialakult képem, hogy mit szeretnék és mit nem. nem tudom mennyi framework-öt néztem meg az akkor népszerűek közül, de ahogy a yii-be belefutottam, bejött.
volt egy-két dolog ami nem tetszett, ahogy nézem a 2.0 olyan úton megy, hogy ezeket javítja is. de még a kényelmetlenségeivel (kevés) is bőven együtt lehet élni.
-nincs hatalmas overheadje
-egyszerű, jól használható eszközöket ad
-nem szippant be, nem kell hülyeségekhez alkalmazkodnod, továbbra is php-t programozol. ezektől amúgy agyfaszt kapok, ez volt a fő szempont.
eszközöket ad, nem bilincseket.
18 mega
Én még mindig azt mondom,
"{name:$username, score:$score}" jellegű webservice-hez van bőven PHP microframework, amit használhatsz, bár nem is biztos, hogy egyáltalán PHP-val érdemes, feladattól függ. Laravelt semmi értelme használni hozzá, szerintem.
Alapvetően nem értek egyet azzal, hogy egy fejlesztő minden feladatra ugyanazt a választ adja. A kérdezőnek is azt mondanám, vegye ezt egy jó lehetőségnek, felejtse el a CI-t egy időre (nem mintha bajom lenne vele, nem ismerem behatóan) és tanuljon meg más frameworköket, nyelveket, szélesítse a látókörét. Saját tapasztalatból mondva, amikor egy eszközön ragadsz, egy idő után lelassul a fejlődésed és egyre közelebb kerülsz a kiégéshez.
Általánosságban én nem szívesen használnék olyasmit a projektemben, amit nem fejlesztenek tovább, illetve a jövője kérdéses (valószínűleg ez sem véletlen...).