Vélemények a weblapomról
Üdv!
Az lenne a kérésem hogy értékeljétek a weblapomat, és szerintetek mit kéne rajta változtatni?
Weblapom: gtapdss.tk
Köszönöm előre is!
■ Az lenne a kérésem hogy értékeljétek a weblapomat, és szerintetek mit kéne rajta változtatni?
Weblapom: gtapdss.tk
Köszönöm előre is!
Komoly?
font
elemet valamint astyle
attribútumot. A formázásra CSS-t kellene ezek helyett alkalmazni. Kb úgy néz ki az egész oldal, mintha a 90-es években vagy a 2000 környékén csinálták volna. Szóval személyes véleményem szerint ez egy egyes. Hogy mit változtatnék rajta? Újraírnám az elejétől a végéig, mert ez szakmailag nem állja meg a helyét.Köszönöm. Css-el annyi
Köszönöm a véleményt. Én pl most tanulom ezt a szakmát-eddig hobbi szinten űztem (mostmár talán pénzem is lesz belőle) de sajnos azt veszem észre hogy azt hogy milyen egy jó weblap arról szinte nem is nagyon tanítanak de neten sincs olyan igazi jó leírás. (legalábbis nem találtam)
És úgy kinézet terin milyen? Tehát alap felhasználó szemmel :)
Van
Ami az oldalt illeti, en a szinekkel kezdenem. Faj a szemem, ahogy olvasom. Probalj meg valami harmonizalo, de megis kontrasztos szineket hasznalni. Probalj meg valami egyseges sortavolsagokat is bevezetni. Hasznalj serif nelkuli (nem talpas) betutipust.
Egyebkent a CSS-t nyugodtan hasznalhatod, a velemenyeddel ellentetben igen sok bongeszoben igen szeles korben tamogatott. 2012-t irunk, nem 2002-t.
Css-el annyi abajom hogy elég
Ahogy nem működnek a táblázatok, a képek és a JavaScript sem. De a látogatóid jelentős részében (99%+) a CSS működik, ezért azt kell használni (elvégre a style attribútum is CSS). Az a része, ami nem működik, az azért elég elhanyagolható, vagy megkerülhető.
És az itt található összes cikket elolvastad, és nem találtad hasznosnak?
Itt leginkább fejlesztők vannak, ezért fejlesztői szemmel nézik. Design szempontjából is szerintem a 90-es éveket idézi, azóta nagyon sokat változott a világ.
Ilyenért nem fogsz pénzt
- a chatbox nem fér el a
- a serif (talpas) fontok nehezen olvashatóak monitoron, használj sans-serif fontot (igényes, kifejezetten monitorra optimalizált font például a Verdana vagy a Garamond; ugyan eléggé elcsépeltek, de kezdőként nem érdemes egyénieskedni)
- próbálj megszabadulni a felesleges vizuális elemektől (pl. az a borzalmas kék izé a dobozcímek mögött, árnyékok, tükörkép) és használj kevesebb színt
- következetesen egy adott színt használj a linkekre, és azt a színt máshol ne használd
- elég gáz, ha ki kell kapcsolni a böngésző biztonsági feature-jeit ahhoz, hogy a chatre írni lehessen
Illetve általában világos
Nekem ez a cikk tetszett a
Húha...
Csodálkozom, ha ilyennel pénzt tudsz keresni. Bocs, de akkor te nagyon átvered valahol a megrendelőidet. Van itt jópár cikk, amit olvasnod kéne. (Cikkek / cikkek kategóriánként)
Köszönöm a
Köszönöm a könyv ajánlót is. A chates IE problémát megoldottam.
Senkit nem verek át azért egy fillért nem kapok Admin jogért csináltam
Még a web szerkesztéssel egy fillért nem kaptam soha, de még csak tanulom ezt.
amúgy táblázattal mi a gond hogy szerintetek kerülendő? és mit ajánlotottok helyette Rétegek?
Szerintetek ha ez kerülne ki Designek? http://gtapdss.tk/style/index.php ez milyen lenne?
Vagy ez is tetszik még egy ehhez hasonló? http://keryati.uw.hu/index.php#
amúgy táblázattal mi a gond
Az a gond, hogy a táblázattal táblázatokat kell csinálni, nem pedig véletlenszerű tartalom elrendezésére való.
Helyett használj
float
-ot,absolute
pozicionálást, grideket stb. Rengeteg lehetőség van a tartalom formába hozására, de atable
elem nem erre való. Viszont a rétegek alatt nem tudom, mire gondolsz, ugyanis alayer
elem már nagyon régóta depricated.amúgy táblázattal mi a gond
Sokkal több kód kell hozzá, mint egy dives-CSS-es megoldáshoz (így a lapméretet is feleslegesen növeli és ezzel lassítja a betöltődést, meg a forráskódot is nehezen olvashatóvá teszi), sokkal nehezebb átszervezni, ha meg akarod változtatni a lap elrendezését, nem szemantikus (adatsorok bemutatására lett kitalálva, ha teljesen másra használod, összezavarja pl. a felolvasóprogramokat - erre vannak megoldások, pl. a
role="presentation"
, meg a te oldaladnál a csökkentett látóképességűek úgyse igazán célcsoport), régebbi böngészők lassan töltik be (ez inkább nagy táblázatoknál releváns), nehezebb precízen formázni.Egyik se igazán súlyos probléma, és nem is teljesen kezdő szintű dolog táblákat CSS-sel kiváltani, én nem ezzel kezdeném a tanulást. Magyarországon minden gond nélkül meg lehet élni weblapkészítésből akkor is, ha mindent táblázatokkal csinálsz (sajnos). Ha igényes vagy a munkádra, előbb-utóbb megtanulod a táblázatmentes dizájnolást (már csak azért is, mert ha már van gyakorlatod benne, akkor sokkal könnyebb és gyorsabb), egyelőre inkább a vizuális elemekre koncentrálj szerintem :)
Hát a jelenlegihez képest előrelépés, csak azt a szaggatott keretet kéne gyorsan elfelejteni. Azért bőven van még mit fejleszteni rajta:
- még mindig Times New Romant használ
- a betűk nem elég kontrasztosak (a háttér kétoldalt meg túlságosan is az), kényelmetlen olvasni
- kevés az üres hely a vizális elemek között, főleg a szövegek körül
- a legalsó szöveget a blokk alját záró dizájnelem teljesen agyonüti
Én továbbra is azt mondom, kezdetnek világos alapon sötét dizájnnal próbálkozz, sötét alapon sokkal nehezebb normálisan kinéző és olvasható dolgot csinálni.
Ez valamivel letisztultabb, bár még mindig sok a szín, font meg felesleges dizájnelem, de legalább nincs figyelemelterelő háttér, meg kevésbé vannak összevissza dobozolva a dolgok.
Rendben köszönöm szépen a