ugrás a tartalomhoz

MAC Fejlesztőkörnyezet

simisoma · 2012. Júl. 17. (K), 18.07
Sziasztok!

Mit javasoltok milyen MAC -es PHP, JavaScript, HTML fejlesztőkörnyezetet, programot tudmátok javasolni?

Most váltottam és még barátkozom a dolgokkal :-)

Köszönöm szépen előre is a segítséget.

SimiSoma
 
1

Eclipse

Karvaly84 · 2012. Júl. 17. (K), 18.14
Én az Eclipse IDE-t favorizálom mindenhol. Mac-en nem próbáltam, mert az nekem nincs, de tudtommal ott is elég népszerű.
2

Ugyanaz

Poetro · 2012. Júl. 17. (K), 19.33
Igazából ugyanazok az eszközök, kevés kivétellel, megtalálhatók MacOS X alá is, amik Windows alatt vannak, kivéve termesztésen a Microsoft által fejlesztettek. Van Komodo, Sublime Text, Dreamweaver, Netbeans, Eclipse és változatai (például Aptana, Zend Studio), WebStorm, PHPStorm.

Érdemes telepíteni a homebrew-t, amivel kényelmesen tudsz telepíteni parancssorból egy sor alkalmazást (MySQL, PHP, wget stb.)
3

FTP

simisoma · 2012. Júl. 17. (K), 20.11
Szupper köszi,

és akkor még FTP kliensnek mit ajánlanátok?
4

FTP?

Poetro · 2012. Júl. 17. (K), 20.16
Valaki még használ FTP-t? Már csak azért, mert nem biztonságos, és ennél sokkal hatékonyabb megoldások léteznek deploy-ra (például verziókövető rendszerek). Én már vagy egy éve használok Mac-et, de FTP kliensre még nem volt szükségem. Egyébként tudtommal mc-ben van FTP kliens.
5

hmm

simisoma · 2012. Júl. 17. (K), 20.25
Még csak most kezdtem használni, azért is jönnek a buta kérdések :-)

Mi is ennek a lényege ennek a verziókövető rendszernek?
6

VCS

Poetro · 2012. Júl. 17. (K), 20.42
A verziókezelő rendszerekkel el tudod tárolni a fájlok egyes verzióit, majd amennyiben szükséges vissza tudod állítani egy korábbi állapotát az egész rendszernek. Ezek általában kliens / szerver rendszerben működnek és így tudod szinkronizálni a fájlokat az egyes rendszerek között, csak telepíteni kell rá egy klienst, és kapcsolódni kell vele a szerverhez. És amennyiben a szoftver valamelyik változatában probléma van (mondjuk nem működik egy új tervezett szolgáltatás) akkor vissza lehet lépni egy még stabil változatra. Lehet új ágakat létrehozni, amikben azokat a szolgáltatásokat fejlesztik, amik még nem stabilak, és ezért még nem kerülhetnek be fő szoftverbe, ugyanakkor haladni kell azok fejlesztésével is párhuzamosan. Ha ennél bővebben érdekel a téma, akkor olvass utána.