ugrás a tartalomhoz

javascript - login megoldások

Dzsijszi · 2010. Jún. 23. (Sze), 21.39
Sziasztok!

Bár tudom, hogy a JavaScript nem képes adatbázissal való együttműködésre, de érdekelne, hogy a Startlap hogyan oldotta meg:

A Kedvenc linkek szolgáltatásnál a bejelentkezés, a regisztráció és a linkeknek a kezelése is JavaScript-el működik. Én jobban csak a regisztráció és bejelentkezés részt néztem meg, de a html, css, js-en kívül mást nem találtam rajta.

Itt érhetőek el a dolgok és arra lennék kíváncsi, hogy milyen elven oldják meg a dolgokat. Köszönöm!
Bejelentkezés
Regisztráció
 
1

ajax

neogee · 2010. Jún. 23. (Sze), 22.14
Wan a JS ben egy beépített objektum, melynek neve AJAX :)
Az asszinkron jávaszkrip és xml a betűszó kifejtése ha jól tudom. :) A dolog lényege az, hogy tulajdonképpen böngészőt cisnál a böngészőben, és egy háttérben futtatott kapcsolatott létesít egy szerveroldali szkripttel általában, majd a szkript küld valamilyen választ, és ezt dolgozod fel, és csinálsz ezt, vagy azt. :) hasonló a dolog mint a socketek esetében :) Az ajax segítségével bármilyen domaint megcélozhatsz, és a szervertől kapott válasszal akármit tudsz kezdeni. :)

itt találsz egy kis ízelítőt belőle:

http://www.w3schools.com/Ajax/
3

Konstruktív kötekedés

Kevlar · 2010. Jún. 24. (Cs), 11.04
Az objektum neve XMLHttpRequest: http://www.w3.org/TR/XMLHttpRequest/
Ez egy API ami a böngészőben van. Leginkább Javascript-tel használjuk, de ettől még nem annak a része. Az AJAX egy technológiát jelent.

Ne sértődj meg (csak ha jól esik), de pontatlanságot ne terjesszünk.
4

így van

neogee · 2010. Jún. 24. (Cs), 12.35
Teljesen igazad van! :) Nem sértődöm meg, én is hibázok, engem is lehet, sőt kell is javitani :) Köszi a kiigazítást. :)
5

Az ajax segítségével

kuka · 2010. Jún. 24. (Cs), 15.12
Az ajax segítségével bármilyen domaint megcélozhatsz

Ez nagyon precíz megfogalmazás.

Valóban, bármilyen domaint megcélozhatsz, aztán amit kilőttél rá vagy visszapattan, vagy elsüvít a semmibe.

Az XMLHttpRequest egykori viselkedése, hogy biztonsági okokból más domainhoz nem intézett kérést. Az ilyen kérést eredményező hívás exceptiont dob.

Az XMLHttpRequest újabb viselkedése, hogy elküldi az idegen domainre a kérést, egy Origin HTTP fejléc sorban megemlítve, hogy milyen domainról lett küldve. Ha a válaszában az illető server nem igazolja Access-Control-Allow-Origin HTTP válasz fejlécben, hogy a kérő domain jogosult AJAXos kérés hozzá intézésére, akkor a XMLHttpRequest objektum nem adja át a kapott választ a JavaScript kódnak. Lásd Cross-Origin Resource Sharing.
6

ha cinikus

neogee · 2010. Jún. 25. (P), 14.18
Ha az idézeted, valoban olyan cinikus töltettel bir, mint ahogy én olvasom, akkor el kell hogy mondjam, nem gondolom, hogy egy egy ilyen hozzászólás célja az volna hogy egy komplett technologia megvalósítását, és minden trükkjét leírjuk. :) arra van számos dokumentáció. Legalábbis szerintem. :) Ha minden egyes apróságra kitérnénk, akkor igen méretes novella szerű postokat olvashatnánk. :) És egyébiránt sem a megvalositás és konkrét működés leírását próbáltam felvázolni, csupán az elvi működést. :) Mindemellett persze teljesen igazat kell adnom, neked a leírtakkal kapcsolatban. :)
8

Ha az idézeted, valoban olyan

kuka · 2010. Jún. 26. (Szo), 13.33
Ha az idézeted, valoban olyan cinikus töltettel bir
Ha én cinikus hozzászólást írok, abból üvölt a cinizmus. A korábbi hozzászólásom nem volt az. Te segítő szándékkal írtál ide, ezért mindenképpen tartozkodom a cinizmustól.

Viszont szakmai fórumokon nem bírom szó nélkül hagyni a konyhanyelvet. A hozzászólásom oka az volt amit Kevlar már megfogalmazott: "pontatlanságot ne terjesszünk"
9

...

neogee · 2010. Jún. 27. (V), 22.08
Ennek örülök, hogy te, és ti igy látjátok, máshol nem így gondolkodnak a fórumozók... sajnos... :)
2

most nézem

neogee · 2010. Jún. 23. (Sze), 22.23
Most nézem, hogy tulajdonképpen ők ugyanugy kezelik a történetet, legalábbis a belépést, mint a hagyományos megoldás, csak a validálás egy részét végzik jQueryvel ha jól látom. A jQuery, az előbb már írt ajaxra épülő keretrendszer. ha jól látom, akkor a bejelentkezés ugy van megoldva, hogy submit eseménynél nem küldődik el az egész form azonnal, hanem előtte javascripttel megvizsgálják, hogy jó adatokat adtál-e. Abban nem vagyok biztos, hogy elküldik e a szerver felé, mert a jQueryvel nem vagyok jó barátságban, szóval nem nagyon értem azt a részét, de a lényeg az, hogy a js elvégzi a form validálását, és ha valid adatokat adtál meg, és nem üres meg ilyesmi, akkor elküldi a formot a szerver felé :) Valami ilyesmi... :)
7

köszönöm

Dzsijszi · 2010. Jún. 25. (P), 17.01
Köszönöm a segítséget mindenkinek!