ugrás a tartalomhoz

blogmark

duplabe · 2009. Aug. 20. (Cs), 12.03
Sziasztok,

tegnap délelőtt beküldtem egy blogmarkot (egy nicholas zakas írást a web worker-ről) és miután tegnap este se jelent meg, arra gondoltam, hogy lehet nem is küldtem be, csak álmodtam :D. Viszont amikor próbáltam újra beküldeni, akkor a wl jelezte, hogy ezt már duplabe - tehát én - beküldte. Viszont az oldalon nem látom. Annyira nem fontos írás volt (bár érdekes :)), tehát nem reklamálok, csak gondoltam jelzem, hogy valami nem stimmel.

Üdv: Balázs
 
1

Stimmel

janoszen · 2009. Aug. 20. (Cs), 12.29
A blogmarkok admin engedélyezéshez vannak kötve. Ha időszerűen fontos, akkor küldd be Twitteren.
2

Na ezt nem tudtam, hogy

duplabe · 2009. Aug. 20. (Cs), 12.43
Na ezt nem tudtam, hogy engedélyeznie kell valakinek. Köszi.
3

De ez így ahogy megy, nem

prom3theus · 2011. Feb. 23. (Sze), 11.28
De ez így ahogy megy, nem oké. Bocsi, de tényleg. Tudom hogy sok meló van az oldallal (melyikkel nem), de valamit kezdeni kéne a blogmark-okkal, mert mire kikerül oda egy bejegyzés, addigra minden hírértéke megszűnik. Mellette a csiripek pörögnek ezerrel, szinte alig lehet követni, amit csak nehezít a nem ritkán 3-4 retweet (RT) is.

Mivel nem tudom hogy mik a problémák a háttérben így javaslatot se tudok tenni konstruktív irányban (ezért elnézést kérek), tehát először azt lenne jó tudni, hogy mi okozza a fennakadást az adminisztrátoroknál.
4

A csiripekre már kitaláltunk

Török Gábor · 2011. Feb. 23. (Sze), 13.02
A csiripekre már kitaláltunk megoldást, nemsokára életbe is lép. Az egyszerűen behúzott Twitter doboz helyett a csiripek is be fognak kerülni tartalomként az oldalba.

A blogmarkok jellemzően egy napon belül kikerülnek, itt akkora visszafogást én nem látok.
5

Nekem volt olyan blogmark-om,

prom3theus · 2011. Feb. 25. (P), 14.30
Nekem volt olyan blogmark-om, ami két napig pihent - de legyen ez akkor egyéni eset ami a szubjektív tapasztalataimat torzítja az átlaghoz képest.

Nem lehet a humán szűrőt kivenni mégis a képből valahogyan? A csiripek közt még nem láttam teljesen irreleváns tartalmakat (jó, hülyeség került már ki oda, de az oldalhoz releváns volt az is, a hülyeség megítélése pedig szintén szubjektív, nem moderátori hatáskör szerintem). Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy esetleg jobban meg lehetne bízni a közösségben, és lehetővé tenni például az utólagos moderációt (a közösség jelezze/jelenthesse ha egy tartalom nem az oldalra való), a spammerek ilyen aktív szakmai közösségben szerintem nem tudnak érvényesülni.

A csiripekre adott megoldás viszont szimpatikus, remélem viszont hogy ez nem a moderáció arra való kiterjesztését hozza magával, hanem egyszerűen így szűrhetővé válnak a retweet-ek. Egyébként szerintem lenne keresnivalója az oldalnak a nagyobb közösségi integráció irányában, gondolok itt akár a facebook-ra, akár a google egyes szolgáltatásaira.

Egy kis off: a közösségben rejlő potenciált szerintem fejlesztési célra is meg lehetne próbálni kiaknázni, akár egy nyílt fejlesztői csoport létrehozásával - mondjuk a google codes-on vagy bármelyik hasonló projekt/kód hosztoló oldalon. Persze nem közvetlen bedolgozást lehetővé téve, de az egyes fejlesztéseket, javításokat és a felgyűjtött know-how-t, új ötleteket egy helyben összpontosítva szerintem mindenki megtalálná a számítását.
6

Röviden megfogalmazva az én

Joó Ádám · 2011. Feb. 25. (P), 17.23
Röviden megfogalmazva az én véleményemet: ameddig egy szakmai találkozóra jó, ha tíz ember eljön, ugyanezen szakmai közösségnek szervezett kötetlen beszélgetésre pedig a három szervezőn kívül senki, addig én nem látok potenciált a közösségben. A szerkesztői metodológián és eszközökön van mit fejleszteni.
7

szomorú

zzrek · 2011. Feb. 25. (P), 18.01
Ez szomorúan hangzik, nem is tudok hozzátenni sokat, csak egy-két gondolatot:
-Nyilván más egy személyes találkozó és más egy fejlesztői közösség. Személyes találkozóra sajnos nem járogatok el én sem (igaz, a fejlesztésekbe sem tudnék nagyon besegíteni). Összességében azonban szomorú, hogy te, aki jobban meg tudod ítélni azt mondod hogy nincs erre potenciál a közösségben és sajnos el kell fogadnom a véleményedet.
-A kedvencem a Weblabor, itt olyan közösség van, akik érnek valamit (és magamat nem számoltam bele). Naponta többször benézek ide, és ha tényleg gondot okoz a blogmarkok szelektálása vagy bármilyen post gyors moderálása, megtiszteltetésnek érezném, ha segíthetnék benne.
Hajrá Weblabor!
8

Természetesen más egy

Joó Ádám · 2011. Feb. 25. (P), 18.19
Természetesen más egy személyes találkozó, de talán mégsem annyira: tartalmat sem küldenek be sokkal többen.

Talán rosszul fogalmaztam: a potenciál úgy vélem megvan, de sajátos hazai körülmények okán nem nagyon sikerül kibontakoztatni; ezért is nem ebben látom a megoldást.

A probléma inkább a mi erőforrásainkban és hozzáállásunkban van. De ezen igyekszem most majd javítani.
9

Szerintem annak, hogy egy

prom3theus · 2011. Feb. 25. (P), 22.21
Szerintem annak, hogy egy előadásra hányan mennek vagy nem mennek el, több oka is lehet annál, mint a közösség érdektelensége. És ebbe a többe én beleértem a PR-tól kezdve a szervezésig az összes részletet is. Igen, webfejlesztő lusta/nem tud/nem akar felállni a vastól egy előadás kedvéért ha nem nagyon muszáj.

Ez már egy másik téma, de elmondanám a véleményemet így a feltöltésem ideje alatt :)

Az itt beharangozott előadások érdekesnek tűnnek, mégis azt mondom, van velük pár alapvető gond:
- Nem találkozom ezekkel a beharangozókkal máshol (hol láthatóak még a WL-en kívül?)
- A kezdőknek némelyik magas, a haladókat kevésbé mozgatja meg - középhaladók pedig mint tudjuk, nincsenek :)
- Shoutcast? Video stream? Volt-e ilyen és ha igen, azt hányan követték figyelemmel? Ha nem, miért nem (egyébként én nem tudok ilyenről, csak a diákat szoktam átfutni utólag)?