ugrás a tartalomhoz

How to Setup and use Printing Variables in PHP

Török Gábor · 2005. Jún. 24. (P), 09.27
Mikor melyik idézőjeleket kell használni
 
1

Sebesség

Török Gábor · 2005. Jún. 24. (P), 09.30
A cikk végéről szeretnék idézni:

First you should know that using concatenation operators (".") with print() and (",") with echo() is MUCH faster than interpolating and letting PHP figure out where the variables are. You should also note that echo() is slightly faster than print() because print returns a "true" value (in the form of "1") to tell you it has printed.


--
slink
http://20y.hu/
2

ÁÁÁÁÁ!

Hojtsy Gábor · 2005. Jún. 24. (P), 11.47
Nos, pont az ilyen borzalmas félremagyarázások miatt született meg a "Karaktersorozatok sebessége" PHP-ben című cikkem, ami tisztázza, hogy magadnak kell megnézned, hogy az aktuális PHP verzión mi milyen gyors. Nincsenek ilyen általános igazságok, amiket ez az angol cikk sugallni akar.
3

$valtozok eseten

Hodicska Gergely · 2005. Jún. 24. (P), 12.19
Szia!


Ha a szövegben vannak változók is, akkor már helytálló a fenti kijelentés. És a szöveg erre az esetre utal:
letting PHP figure out where the variables are
. És anno a Te tesztedben is ez jött ki, ha jól rémlik abban az esetben 3-szor gyorsabb volt a ', mint a ".

A többi állítás pedig szintén helytálló lehet. Köztudott, hogy a PHP nem szereti, ha sok szöveg van összekonkatenálva. Extrém helyzetben simán megérheti ob_start, echo, ob_get_content hármassal kiváltani a szöveg összefűzést.
Mondjuk az, hogy a print a visszatérési érték miatt lenne sokkal lassabb, azt már kevésbé hiszem, egyik sem valódi függvényhívás szóval annak az 1-nek a beállítása nem lehet, olyan egetverő dolog. Egy régebbi sebességtesztben volt 4% különbség a kettő között az echo javára, de ez nem friss adat, és amúgy sem számottevő. Viszont ami nagyon fontos, az echo 1 karakterrel rövidebb :), gyorsabb leírni, sőt még talán jobban kézre is áll gépelés közben.


Felhő
4

változások

Hojtsy Gábor · 2005. Jún. 24. (P), 12.59
Az a baj az ilyen aranyszabályokkal, hogy berögződnek, a PHP meg közben változik. Az 5.1-essel sok esetben 40%-os sebességnövekedést ígérnek. A 4-es sorozatban is voltak nagy ugrások és változások. A válasz az, hogy nem az ilyen apróságokon kell szőrőzni, hanem mindig az aktuális kódot kell profiling eszközökkel jól megnézni, és kialakítani a gyorsítási stratégiát.
5

Ez az 5-ben is így van

Hodicska Gergely · 2005. Jún. 24. (P), 13.10
Speciel a változót tartalmazó szöveg parseolása tuti lassabb lesz " esetén. Hiszen egy $ után minden jó pár lehetőségre meg kell vizsgálni, hogy van-e adott nevű változó az adott blokkra esetén létező változó táblában.

Amúgy meg egyet értek teljesen, főleg, hogy egy normálisabb rendszer esetén sok esetben igazaából csak egyszer történik kiírás, és akkor is már egy sima szöveet írunk ki.


Felhő