ugrás a tartalomhoz

Rhitmo, a magyar fejlesztésű WebOS

Anonymous · 2007. Jún. 21. (Cs), 18.00
Az első hazai fejlesztésű WebOS rendszer
 
1

Durva

janoszen · 2007. Jún. 21. (Cs), 18.12
A screenshotokat megnézve nagyon durva, de gyk egy Windows Vista webes alapokon.
2

Csak sablon

Methos · 2007. Jún. 21. (Cs), 18.26
A Vistás stílus csak egy sablon. :) A rendszer támogatja a különböző sablonok kezelését, olyan szinten, hogy akár egy MAC-es indítópultos kinézet is varázsolható a rendszerhez. Szóval ne egy Vistát képzelj el webes alapokon. :) Bár a rendszer struktúrája a Windows-ra épül, ennek csupán annyi az oka, hogy a felhasználók ezt szokták meg, így nem kell átállni egy újfajta kezelésre. :)
3

Nem az...

janoszen · 2007. Jún. 21. (Cs), 19.01
Nem azért mondtam, nem a kinézettel van baj, hanem a Windows stílussal. Mármint... szal érted, start menü helyett lehetett volna valami webesebb dolgot használni. Nyilván a célközönség az átlagfelhasználó, de sok mindenben jobb a web mint az asztali alkalmazások.
4

Adatbiztonság

ada · 2007. Jún. 21. (Cs), 19.52
Jól néz ki, a kérdés már csak az hogy ki fogja megadni a levelezője bejelentkezési adatait, ki fog feltölteni saját doksikat oda, stb stb. Nem rossz ötlet / kezdeményezés, de nem látom benne a világmegváltó szerepet, hasonló mobilitást könnyen el lehet érni millió más dologgal is.
5

Adatbiztonság

Max Logan · 2007. Jún. 21. (Cs), 20.12
Ez kb. az, hogy a tárhelyszolgáltatódnál van a magán (sőt céges) levelezésed. Ha van egy vicces kedvű rendszergazdi, akkor simán elolvassa a titkaidat. Te megbíztál a szolgáltatóban. Itt sincsen másképpen. Az elv ugyanaz, csak itt eggyel több a szolgáltató.
6

Igaz

ada · 2007. Jún. 21. (Cs), 21.12
Igen, teljesen igazad van, sajnos van hátulütője a dolognak, de én személy szerint próbálom minimálisra csökkenteni a "szolgáltatók" számát.

Régen én is csináltam egy webes noteszt ahol írogathattál magadnak mindenféle dolgot, de semmi nem lett belőle, pont ilyesmi okok miatt.
9

saját szerveren

Joó Ádám · 2007. Jún. 22. (P), 10.25
Szimpatikusabb lenne (az adatbiztonsági szempontokat figyelembe véve), ha nem szolgáltatás, hanem szoftver lenne - letöltöm és feltöltöm a saját szerveremre.
7

adatvédelem

palee · 2007. Jún. 21. (Cs), 22.44
Én tesztelgettem a rendszert, s közben ezek a gondolataim jöttek.

Én első sorban kényelmi szempontból néztem, nem adatvédelmiből. De tény, hogy nagyon alapos és szigorú adatvédelmi szabályzat kell hozzá.
Nekem pl. mind1, hogy a Rhitmon nézem meg a leveleimet, vagy azon a webmail rendszeren, ami még csak https-en sincs. Nyilván az üzleti levelezésemet nem itt nézem meg.
Én Methosnak nagyobb bizalmat szavazok, mint pl a Google-nek, akikről mostanság súlyos adatkezelési hibák röppenek fel.

A szolgáltatók számát talán épp a Rhitmo fogja redukálni. Számtanilag +1, de ha úgy nézzük, hogy nem kell 5 helyre belépnem 5 féle módon, hanem csak ott, akkor sokkal kevesebb!

Sokáig lehetne sorolni az érveket és az ellen érveket, de várjuk meg az indulást.
8

webfejlesztői szempontból...

Gixx · 2007. Jún. 22. (P), 09.14
Csak apróságok abból, amit látni lehet... Nem vészesek, csak vélemény...

- Doctype illene, doctype nélkül quirks mode és a jóég tudja, miként értelmezik akkor a böngészők

- <body onload="..."> helyett én diszkrét js-t használnék

- css: body{ overflow:hidden; } helyett én overflow:auto-t használnék és a <div id="window">-nak megadnék egy minimális méretet (szélesség,magasság), amin belül az ablakok és az ikonok mozogni tudnak, mert 1280*1024-ben szép, de 1024-ben már lelógnak a dolgok és zavaró, hogy nincs scroll.

- egymást félig takaró ablakok esetében, a "hátsó" ablak csak akkor jön előtérbe, amikor a fejlécére kattintok. Ha már OS-t "emulálnak", akkor az adott ablak bármely pontja fókuszba kell tudnia hozni az adott ablakot kattintáskor. Szerintem.

Ez eddig ilyen max 10 perc meló, ha mélységében úgy épül fel, ahogy én azt gondolom :) Ha nem, akkor kicsit több, viszont a usability miatt szerintem megéri.

Egyébként így tovább, tetszik a cucc!
11

Válaszok

Methos · 2007. Jún. 22. (P), 12.42
- Doctype volt, csak miután az absolute pozíciót kicsit megkavarta (ezáltal az ablak is szétzilálódott), ezért egyelőre kivettem, mert nem volt még időm foglalkozni a megjelenéssel. Ha az ablak kinézetével foglalkozom, akkor a fejlesztére nem jut idő... :)

- <body onLo... : ok, megoldható :)

- Azért használtam hidden-t, mert szerintem az úgy nem jó, hogy az ablakot egy kicsit sem tudom kitolni ha esetleg több ablak is van, és épp útba van.

- A fókusz módosítása végülis jó ötlet, nem tudom miért csak a fejlécre raktam, de ez 1 sorral orvosolható :)
13

diszkrét js

Fraki · 2007. Jún. 22. (P), 14.56
Kicsit off, nem kekeckedés, de honnan származik a diszkrét javascript kifejezés itt weblaboron? Tudom, hogy volt egy ilyen cikk itt, de én angolul nem találkoztam ezzel a terminológiával. WP-n és google-on leginkább unobtrusive (esetleg incremental) javascriptnek nevezik.
14

unobtrusive

gex · 2007. Jún. 22. (P), 20.25
unobtrusive: diszkrét, szerény, tartózkodó (legalábbis a sztaki szerint). személy szerint nekem a diszkrét js kifejezés jobban tetszik, mint a szerény javascript. :D
15

ahzó

Fraki · 2007. Jún. 23. (Szo), 01.55
Nálam kicsit bezavart a matematikai terminus, azt hittem, valami analógiás terminusalkotás. Arra nem is gondoltam, hogy az unobtrusive elsődleges fordításban is diszkrét, márpedig valahogy tényleg le kell fordítani. (BTW nekem az inkrementális tetszik a legjobban, de azt meg alig használják, pedig technikailag elég jól megragadja a lényegét.)
10

felesleges funkciók

Joó Ádám · 2007. Jún. 22. (P), 10.29
Egyes funkciók létjogosultsága szerintem meggondolandó, ne duplikáljunk feleslegesen funkcionalitást. Ilyenek pl. az óra, böngésző (elvégre Rithmot is böngészőn keresztül fogom használni) stb.
12

Google keresés

Methos · 2007. Jún. 22. (P), 12.43
A böngésző tulajdonképpen ilyen formában nem lesz benne, hanem gyakorlatilag csak a Google keresére, és a találatok megjelenítésére szolgál majd. :)