Szokták ezt arra használni, hogy ha short_open_tag be van állítva, akkor beregisztrálnak egy php wrappert, és a view scripteket úgy include-olják, hogy php://foo.php, és a wrapper a short open tageket lecseréli hosszú tagekre. De lehet találni egyéb jópofa felhasználási módokat is.
Ami a fantáziának egy kicsit határt szabhat, az az, hogy az IDE-k adott esetben hibásnak fogják találni az általunk bevezetett extra jelölseket, illetve a teljesítmény kérdése lehet érdekes. Amire nagyon kíváncsi vagyok, hogy ha használ az ember opcode cache-t, akkor csak egyszer fut le a wrapper, vagy minden esetben. Ezt közeljövőben le fogom tesztelni, mert nálunk is felmerült, hogy pl. view scriptben használjuk ezt pár hasznos shortcutra. Te milyen lehetőségekre gondoltál?
Én már teszteltem :) igen az IDE-k nél nyilván nagyon oda kell figyelni, hogyha esetleg kiterjesszük ezeket a dolgokat. Opcode cache-nél szerintem nem fog lefutni minden alkalomnál, de ezt nem néztem meg. Nekem annó kellett egy SSH olvasáson/íráson alapuló fájlkezelést írni és arra talán nem lett volna ez rossz...mondjuk párosítva a Symfony file validátorral :) De ez csak fantázia... vagy pl. a cache fájlok kiírását átirányítani... :)
Érdemes megnézni a PHP súgójának egy a sötét bugyrát:
View script kiegészítésre már használtam játszásiból, csak teljesítmény tesztelésig nem jutottam még el. Ssh-ra van egy ilyen cucc: http://pecl.php.net/package/ssh2. Tavaly májusi php architect számban is volt egy érdekes példa, azt is érdekes lehet megnézni.
short_open_tag
:)
kis kellemetlenség
Én már teszteltem :) igen az
Érdemes megnézni a PHP súgójának egy a sötét bugyrát:
http://hu2.php.net/stream_wrapper_register
vannak itt még érdekes dolgok... :)
pecl ssh2