Mennyire elterjedt az AJAX?
Az AJAX megoldások nagyon sokat tudnak javítani egy weblap/webalkalmazás használhatóságán. Kerülhetnek admin felületekre is, ám publikus felületen is szépen megállhatják a helyüket. Most induló szavazásunk azt próbálja meg felmérni, hogy olvasóink milyen mértékben használják ki az AJAX lehetőségeket.
Szavazásunk konkrét kérdése (Használtál-e már AJAX megoldást élesben?) mellett érdekelne minket az is, hogy milyen pozitív/negatív tapasztalatok gyűltek fel, s ki hogyan oldotta meg a kérdést, azaz hogyan építette be a felületbe, programjába a szükséges dolgokat a működtetéshez. Szívesen veszünk kész megoldásokra, függvénykönyvtárakra is linkeket, illetve tippeket arra, hogy mire lehet jó ez a technika? Ha valaki publikus, bárki számára elérhető felületen valósított meg AJAX megoldást, örömmel olvasnánk a linkjét az oldalnak!
■ Szavazásunk konkrét kérdése (Használtál-e már AJAX megoldást élesben?) mellett érdekelne minket az is, hogy milyen pozitív/negatív tapasztalatok gyűltek fel, s ki hogyan oldotta meg a kérdést, azaz hogyan építette be a felületbe, programjába a szükséges dolgokat a működtetéshez. Szívesen veszünk kész megoldásokra, függvénykönyvtárakra is linkeket, illetve tippeket arra, hogy mire lehet jó ez a technika? Ha valaki publikus, bárki számára elérhető felületen valósított meg AJAX megoldást, örömmel olvasnánk a linkjét az oldalnak!
Több helyen is használtam már
Még anno, mikor az AJAX, mint kifejezés nem is létezett, viszont a technológia már benne volt a böngészőkben - ez úgy 2 éve lehetett -, egy kis kommunikációs modult írtam az akkor fejlesztés alatt álló CMS-ünkbe.
Ugyanebbe a rendszerbe, csak másik modulba szintén AJAX-ot használva írtam keresőt, majd később ugyanezt a keresőt - minimális átalakítással - egy publikus felületbe is beépítettem. Ez elérhető a http://buli.boon.hu/ oldalon pl. középen a csengőhang kereső :)
Ugyancsak AJAX-ot használ egy - jelenleg erősen fejlesztés alatt álló - sIFR szerű kis scriptem, aminek a lényege az, hogy a CSS-ben meghatározott fontot használva, legenerálja a szöveget / képet, és arra cseréli le a meghatározott elemeket. SSIRnek neveztem el és jó sok bug van még mind a szerver, mind a kliens oldali részében, ebben biztos vagyok :)
Az előbb említett megoldásaim mind az általam annó alkotott kis HTTPRequest osztályt használják.
- Adam
Magyar doksik?
___________
by ChaTeve
Admin felületen
Az egyes megoldásokat jómagam valósítottam meg, innen-onnan megírtve ötleteket. Az alap elgondolás az, hogy van egy központi
datasource.php
, melynek átadhatom paraméteréül, hogy mit kérek tőle, s azt kiszolgáljaJSON
formában. Az oldalba illesztés pedig diszkrét JavaScripttel van megvalósítva. A Prototype függvénykönyvtár már be lett építve a felületbe, s lassan át is migrálunk rá majd, amit lehet, ezzel áthelyezve rá a megoldások magját.-boogie-
Mi az az AJAX?
-boogie-
Köszönöm.
___________
by ChaTeve
Már írtam róla
http://weblabor.hu/forumok/temak/6646
azóta is megy szépen mint az a bizonyos csillag az égen :)
(ja de már itt van : http://www.sandoringatlan.hu/sandoringatlan.php )
Na, en is.
--
Ámon Tamás - http://amon.hu
focicsapat
ajaxocska
kiraktam blogra egy irdatlan egyszerű libet. de nem méltó a lib kifejezésre.
arra jó hogy ismerkedj a témával ill apróbb feladatokhoz elégséges.
erről van szó : http://ys.hu/2005/09/21/ajaxocskajs
ajax
http://openrico.org/rico/home.page
Egybeolvad a megjelenés és a logika
Egy nagy probléma van vele. Mivel javascriptből történik a vezérlés és így magának a menü-html-nek a kiiratása, nem igazán lehet különválasztani a logikát a megjelenítéstől, hisz mindent a javascript végez, a szerver csak a menüt adja.
Erre milyen megoldást lehetne találni szerintetek?
tipp