FoxIE, avagy kitől lopjunk identitást
Manapság, amikor sokan küzdenek kitalált termékeik identitásának kialakításával, fontos a jó és egyedi név bevezetése. Gondoljunk csak a Joomla névre váltó Mambo fejlesztőkre! Kiváló ellenpéldákat nyújtanak a PHPNuke, PHPMyAdmin és hasonló nevű programok, amelyek ugyan konkrét szóösszetételek, mégsem utalnak nevük egyetlen elemével sem a céljukra. Ezt az utat követi, és még tovább is megy a FoxIE nevű új termék, ami nem böngésző, és semmilyen kapcsolatban nincs a Firefox vagy az Internet Explorer böngészők gyártóival, annak ellenére, hogy webhelyének és hirdetéseinek megjelenése a Firefox arculatát másolja.
A FoxIE a napokban híresült el széles körben az interneten, különösen miután a Slashdot felkapta a bejelentésének hírét. Nincs másról szó tulajdonképpen, mint egy Internet Explorer kiegészítőről, amely a Firefoxhoz hasonló szolgáltatásokat épít a programba. Ebben a tekintetben egyáltalán nem nagy újdonság, a böngésző háborúkról szóló cikkünkben ennél jobb megoldást is lehet találni erre a célra. Az a sajnálatos, hogy ahelyett, hogy egyedi nevet és identitást keresett volna magának a kedves fejlesztő, a Firefox által keltett hullámot lovagolja meg, mégpedig úgy, hogy közben nem is ismeri el, hogy onnan vette teljes termék megjelenését.
■ A FoxIE a napokban híresült el széles körben az interneten, különösen miután a Slashdot felkapta a bejelentésének hírét. Nincs másról szó tulajdonképpen, mint egy Internet Explorer kiegészítőről, amely a Firefoxhoz hasonló szolgáltatásokat épít a programba. Ebben a tekintetben egyáltalán nem nagy újdonság, a böngésző háborúkról szóló cikkünkben ennél jobb megoldást is lehet találni erre a célra. Az a sajnálatos, hogy ahelyett, hogy egyedi nevet és identitást keresett volna magának a kedves fejlesztő, a Firefox által keltett hullámot lovagolja meg, mégpedig úgy, hogy közben nem is ismeri el, hogy onnan vette teljes termék megjelenését.
Szerk: Az elfajult céltalan flame szítás miatt a hozzászólási lehetőséget lezártuk.
spyware
http://www.download.com/Foxie-Privacy-Security-Productivity-Suite/3640-2144_4-10430237.html?tag=tab_ur
kiderul, hogy spywareket telepit a gepunkre. Hát ahogy én tudom ijen extra szolgaltatasai nincsenek a FireFoxnak :)
honnan derül ki?
háát nemtom...
Angolul nem tudok ezért a fenti linkhez hozzászólni sem, de leszedtem, kipróbáltam és olyan Trójaiakat talált ami nincs is a gépemen. A "találomra weblapot" gombja viszont tökéletes partner egy-két nemkívánatos okossághoz.
gábor
Brilliáns
<Nincs cím>
Joomla
zseniális?
Nem biztos, hogy jó az a negatív reklám
Rögvest ellenszenves lett az egész kezdeményezés. Ha nem plagizált(ak) volna, hanem egyedi, saját stílussal lép(nek) fel, biztosan kevesebbek riadtak volna vissza a kezdeményezéstől.
Nekem a kérdésem, hogy miért használsz még mindig IE-t?
Tehát nem flame es hasonló hanem tényleg érdekel mi szól az IE használata mellett?
eccerü
IE
Hát én azért használom, mert a Megrendelők 99% azt használja és most nem a végfelhasználóra gondolok, aki majd ténylegesen megnézi az oldalt, hanem arra aki csináltatja az oldalt és IE-ben ellenőrzi le. És hiába használsz fejlesztéshez Firefoxot, ha minden egyes oldalt le kell ellenőrizned IE -ben, el is veszíted azt a pluszt amit a Firefox nyújt (főleg, h a Firefox nagyrészt tényleg szabványosan használja a dolgokat, azaz kvázi vakon is tudsz dolgozni, h az jó legyen Firefox-ban)
üdv: imr
Fejlesztes es magan hasznalat
Fejlesztesnel fel se merulne bennem, hogy valaki aki itt HTML-t ír nem hasznalja a Firefox-ot, hiszen legalabb meg kell nézni, hogy hogyan megy benne az oldal. Az hogy a megrendelő IE-ben nézi az való igaz, de ugyanez a megrendelő képes 2héttel, 2 hónappal később számonkérni, hogy miért nem megy Firefoxban mert ő ugyan nem tudja az micsoda, de írták neki a látogatói!
Fejlesztesnel az is egy altalaban tarthato hozzaallas, ha valaki tenyleg ismeri a szabvanyokat, hogy IE-ben nézi, hogy mi tortenik, mert fejben tudja, hogy hogyan kell kineznie, igy Firefoxban kevesebbszer néz rá. Viszont a méretezesi (box modell) problémákat, a hibas float kezelést stb jobb ha előbb látja az ember, hogy igen jót írtam, nem írtam el hiszien Firefox hozza, csak IE-ben van a hiba.
Magan hasznalatra, webezesre egyszeruen a Firefox gyorsabb, kenyelmesebb mit az alap IE. Tabok, hatterbe nyitható linkekkel az igazi funkcio amitol nekem gyors az egesz netezes, hiaba lassabb kapcsolatom van csak, mire arra a fülre kattintok mar rég letöltődött. És az oldal renderelés is gyorsabb.
<Nincs cím>
Joomla
Firefox?
<Nincs cím>
Joomla
kipróbáltam és nem jön be
----------
by ChaTeve
<Nincs cím>
<Nincs cím>
----------
by ChaTeve
<Nincs cím>
Mindent?
XHTML 1.1-es oldalakat?
SVG-t tartalmazó oldalakat plugin nélkül?
Vannak oldalak amik nem jól jelennek meg Explorerben pedig csak a HTML és CSS standardokban közétett dolgokat használják.
Mivel pótolod azt a többszáz/többezer kiegészítőt, ami pl. Firefox-hoz letölthető?
Hol tölthetsz le a Microsoft oldaláról az Explorerhez:
- reklám, Flash és bármilyen más oldalelem szűrőt
- DOM Inspectort
- JavaScript Console-t, normális hibaüzenetekkel
- beépített cookie nézőt és cookie szerkesztőt
- Web Developer Toolbart
- HTTP fejléc megjelenítőt, szűrhetően
- helyi HTML validátort, ami az éppen nézett oldal ellenőrzését végzi
- beépített normális (színezett, formázott) forráskód megjelenítőt
- stb..
Ha egy oldal csak Explorer alatt működik az többnyire azért van mert hibásan vagy rossz megoldásokat választva lett elkészítve.
Ha a standardokat minnél jobban támogató böngészőt használsz, akkor támogatod a szabványok elterjedését és ha több rendelkezésre álló technológia használható, akkor jobb weboldalak készülhetnek..
Legtöbb ismert, javítatlan hiba ha jól tudom Explorerre van, plusz átlag felhasználó nem is biztos, hogy mindig a legfrissebb rendszerrel rendelkezik és természetesen admin módban futtat mindent. Ezekután szerintem nem mondható az, hogy Explorerrel bármilyen weblapot nyugodtan meglátogathat.
Attila
Amiért Firefoxot használok
- hétköznapi netező státuszomban ez nyújtotta a legjobb böngészési élményt: gyors, kényelmes (tab browsing, all-in-one gestures, stb.), logikus, jól beállítható
- webfejlesztéshez számtalan kiterjesztés (elég megnézni a mostanában felkerült blogmarkokat)
- szabványkövetés: ez elvi kérdés mind személyes szemszögből, mind azok helyébe képzelve magam, akik például vakon, fogyatékosan, színtévesztőn, netán egyszerűen pici gyerekként igyekszenek netezni
- épp mostanában vitatkozom valakivel azon, hogy az IE, vagy a Firefox jobb céges környezetbe; eddig még nem sikerült meggyőznie a céges előnyökről sem (ha érdekel, részletesebben is kitérhetünk erre is)
Szóba került (szintén e vitában), hogy - szerintem - a Microsoft a webfejlesztők, és a fentebb említett "speciális" közönség arcába röhög. Válaszul azt kaptam, hogy kaptam, hogy nem a W3C röhög a többiek (pl. M$) arcába a saját szabványával? Nem lenne miről vitatkozni, ha a M$ a W3C szabványával vetekedő alternatívát nyújtana.
Ez a dolog nem cégekről szól, hanem termékekről. A firefox mind privát, mind professzionális környezetben jobb, és ebbe kár belekeverni az egyes cégek iránti rajongást vagy utálatot.
<Nincs cím>