Metaadat? Szótárak? Rendszertan? Tématérképek!
A címben szereplő szavak viszonylag új fogalmaknak számítanak a webbel kapcsolatosan. Amikor információs - szolgáltató - weblapokat készítünk, szem előtt kell tartanunk, hogy a feladat a látogatók, felhasználók információval történő ellátása, a cél pedig, hogy ha megvan az az információnk, amire kiváncsiak, a lehető legkönnyebben eljuthassanak a céljukig. Az információmennyiség napjainkban egyre inkább nő, így új technológiákra és szemléletre is szükség lehet, ha olyan weblapot készítünk, mely feladata az információközlés. A legtöbb ilyen technika a könyvtárakból jön, ám itt egy újonc, a tématérkép.
A tématérképek (topic maps) használata azzal kecsegtet, hogy egy még jobban szervezett weblapot tudunk készíteni - összehasonlítva az eddigi megoldásokkal. Még friss a technológia, így az még nem igazán tisztázott, hogy milyen kapcsolatban áll az eddigi megoldásokkal, milyen előnyei, milyen hátrányai vannak. Erről született egy elég tartalmas írás Metadata? Thesauri? Taxonomies? Topic Maps! a norvég Ontopiától.
■ A tématérképek (topic maps) használata azzal kecsegtet, hogy egy még jobban szervezett weblapot tudunk készíteni - összehasonlítva az eddigi megoldásokkal. Még friss a technológia, így az még nem igazán tisztázott, hogy milyen kapcsolatban áll az eddigi megoldásokkal, milyen előnyei, milyen hátrányai vannak. Erről született egy elég tartalmas írás Metadata? Thesauri? Taxonomies? Topic Maps! a norvég Ontopiától.