Bejelentkezés titkosítása
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, az PHP-ből, hogy a form-ról küldött adatok ne nyíltan menjenek át a neten. Gondoltam Js-es megoldásra, de nem túl jó mivel, ha adott gépen tiltott a Js nem tudok bejelentkezni...
A lényeg az lenne, hogy saját titkosító algoritmust szeretnék használni, valamint, hogy mindenképpen kliens oldalon titkosítsam a user+pass-t. (lehetőleg HTTPS/SHTML nélkül vagy ha azzal akkor részletesebb leírás is kéne... :) )
Köszi, Halee
■ Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, az PHP-ből, hogy a form-ról küldött adatok ne nyíltan menjenek át a neten. Gondoltam Js-es megoldásra, de nem túl jó mivel, ha adott gépen tiltott a Js nem tudok bejelentkezni...
A lényeg az lenne, hogy saját titkosító algoritmust szeretnék használni, valamint, hogy mindenképpen kliens oldalon titkosítsam a user+pass-t. (lehetőleg HTTPS/SHTML nélkül vagy ha azzal akkor részletesebb leírás is kéne... :) )
Köszi, Halee
Jah és ami kimaradt:
Megint köszi, Halee
https
üdv: kmm...
azaz mégsem
elnezest kerek.
--
üdv: kmm...
Számomra nem egészen
A saját titkosító algoritmusok messze nem olyan megbízhatók, mint bármi más, ami a kereskedelemben elterjedt.
Na jó, lehet jobb, de arra elég kicsi a valószínűség ;) Ha be akar vki jutni, be fog jutni. Nehezebb a dolga https-en keresztül, mint kitalálni a te "primitív" algoritmusodat.
Most, hogy ennyit beszéltem arról, miért ne csináld úgy, ahogy kitaláltad ;) , a következőt javaslom arra, ha mégis ragaszkodsz hozzá:
Javaban írj egy bejelentkező appletet, és az küldje el az adatokat a szerverrel kommunikálva. Sztem :)
Java Decompiler
Ez való igaz :)
DE! Ha egy titkosító algoritmus "megfejthetetlenségét" arra alapozod, hogy "nem ismert (publikus) az eljárás", akkor az már eleve egy halott kezdeményezés.
A titkosító algoritmusok erősége pont abban rejlik (amit ténylegesen használnak is!), hogy mindenki tudja hogyan működik, mégsem tudják feltörni (vagy csak nehezen, az esetek többségében megkerülve, az embert felhasználva).
Azért javasoltam a Java-t, mert abban megoldható, hogy egy már ismert, a jelenlegi HTTPS-nél biztonságosabb algoritmust/titkosítást/erősebb kulcsot/zavaró elemek nélkül, a böngészőt kihagyva a játszmából lehessen belépni, és ezzel ki van váltva a gyengének/zavarónak vélt HTTPS. Ezt JavaScriptben nem hozod össze :)
Ezzel is van baj...
A legtöbb vak ugyanis nem képes a java elérésére, a java accessibility pedig igencsak gyermekcipőben jár jelenleg.
+ ha nincs java, nincs belépés? Ez durvább, mint a belépés javascript igénye, javascriptet még a links is tud, a java azon túl, hogy sokaknál nincs is telepítve, karakteres felületen biztosan nem érhető el.
--
Szeretettel: Károly György Tamás
kgyt&kgyt.hu - http://kgyt.hu
Java
Csak igen felületesen ismerem a https protokolt, majdhogynem sehogy, de egészen biztos, hogy nem csak abból áll, hogy használ egy titkostó - talán az SSH - algoritmust. A böngésző a kapcsolathoz használ egy tanúsítványt - amit egy harmadik fél igazol - azért, hogy biztosítsák, hogy az adatok nem sérülnek a kommunikáció során. Nem hiszem, hogy a https protokol gyenge lenne, ha azt használják banki tranzakciók során.
"Ha egy titkosító algoritmus "megfejthetetlenségét" arra alapozod, hogy..."
Nem tudom mennyire ismert dolog, de az USA-ban nem lehet csak olyan titkosító algoritmust alkalmazni (vagy szabadalmaztatni) amit a CIA záros hataridőn belül fel tud törni. Legalább is az egyik volt tanárom ezt állította.
128 bit
Nem vagyok benne 100%-osan biztos, én is csak hallottam... :-)
--
Szeretettel: Károly György Tamás
kgyt&kgyt.hu - http://kgyt.hu
??
Szeretettel Balogh Tibor :)
nekm is ezt állította az
ferenc voltam
Tehát, akkor:
1. A HTTPS valóban elég biztonságos, felesleges vessződni a kiváltásával, úgyse lesz jobb.
2. A vakos dolog is igaz, ez is a HTTPS mellett szól.
3. A CIA-s dolog lehet, hogy létezik a gyakorlatban, de könnyen kikerülhető, és egy része hülyeség.
- a 2048 bites RSA kulcsot akkor sem tudod emberi időn belül törni, ha a világegyetem össze atomja egy szgép, és egy számítás annyi ideig tart, amennyi idő alatt a fény átmegy az atommagon! Bárki utána számolhat, a neten fent van minden adat (H atommag ámérő, világegyetemben előforduló összes atom, fénysebesség)
- a USA kormány pár éve változtatott filozófiáján, a cél az volt, hogy amit ők titkosítani akarnak, az biztosan titkos is maradjon. Kiírtak egy pájázatot, amire kb 60 pályázat érkezet. Ezután jött egy évekig tartó "küzdelem" a pályázatok között. Egymás algoritmusaiban keresték a hibákat, törhetőségket, nem csak a pályázó cégek. A végén maradt két algoritmus, amik közül az AES nyert, mert az övé vmivel gyorsabb volt.
- A PGP/GPG két kulcsos titkosítást használ, és mint az első részben írtam, egy 2048 bites kulcsot nem fog senki feltörni. Éppen ezt használta ki egy nagyobb drogkereskedő hálózat feje. Jött az FBI, hozzáfértek vhogy a szgépéhez, megszerezték a privát kulcsot, és a billentyűzet-szgépház közé beiktattak egy kis ketyerét (neten rendelhető!), ami logolta a billentyűzet leütéseket. Így megszerezték a privát kulcshoz tartozó kódot, és vissza tudták fejteni a levelezését. Más módszerrel ez nem ment (volna).
Az előzőt én írtam, csak
Köszi a
Hol találok egy rendes leírást a https-ről???
HTTPS-ről. Talán segít
http://www.ibiblio.org/pub/Linux/docs/HOWTO/translations/hu/html_single/Apache-WebDAV-LDAP-HOWTO-hu.html#intro
Remélem ez segít
Leírások
Itt pedig egy klassz leírás szintén angolul, miként lőheted be Apache-csal: http://www.gallowglass.org/#1
--
slink
Hali!javaslom használj
javaslom használj a https-t az RSA-nál jobb algoritmust te sem fogsz tudni írni! :) Az apache beállításokat bízd a rendszergazdára! ;)
Üdv: Gábor