Saját számlázó program írása
Sziasztok!
Remélem van valakinek tapasztalata ebben, saját webes számlázóprogramot szeretnék írni.
Nem elektronikus, hanem normál számláról lenne szó, csak a program maga web alapú. Milyen törvényi, technikai, egyéb feltételeknek kell megfelelnie egy ilyen proramnak? Szükséges-e valamilyen engedély a NAV részéről? Ki kell állítani megfelelősségi nyilatkozatot, ha saját cégben lesz felhasználva? Az elkészült programról lehet-e a NAV-tól, vagy más szervtől/szakértőtől véleményezést kérni, hogy a program megfelel minden követelménynek?
Ha valaki már írt ilyet, vagy van tapasztalata ebben, annak megköszönném a segítséget, szívesen beszélgetnék vele a témáról. :)
Előre is köszönöm a válaszokat!
■ Remélem van valakinek tapasztalata ebben, saját webes számlázóprogramot szeretnék írni.
Nem elektronikus, hanem normál számláról lenne szó, csak a program maga web alapú. Milyen törvényi, technikai, egyéb feltételeknek kell megfelelnie egy ilyen proramnak? Szükséges-e valamilyen engedély a NAV részéről? Ki kell állítani megfelelősségi nyilatkozatot, ha saját cégben lesz felhasználva? Az elkészült programról lehet-e a NAV-tól, vagy más szervtől/szakértőtől véleményezést kérni, hogy a program megfelel minden követelménynek?
Ha valaki már írt ilyet, vagy van tapasztalata ebben, annak megköszönném a segítséget, szívesen beszélgetnék vele a témáról. :)
Előre is köszönöm a válaszokat!
Bele se kezdj...
Saját célra egyáltalán nem éri meg belevágni. Mi a saját belső ügyviteli rendszerünknél sem vágtunk bele, a számlázásnál API-n keresztül rángatjuk a Cashman FX-et. Ha akarod a saját szervedre is telepítheted, mi a hosted verziót választottuk. Tény, hogy az integrálás is elvitt némi időt, de főleg azért, mert az API-juk nem volt elég kiforrott, mi már kitapostuk az utat, lehet használni ;)
Van rengetek más web alapú számlázó is, ismétlem, saját célra brutálisan felesleges az egész nyűgöt a nyakadba venni.
Köszönöm a hozzászólást, de a
számla
Kell tudni kezelni számla rontást, másolat készítést, akár több hónapra visszamenőleg, úgy, hogy közben lehet változtak a szálák követelményei. Legjobb, ha konzultálsz egy könyvelővel, hogy mekkora ezekkel a szívás, milyen gyakran változik a szabályozás és milyen felelősséget vállalsz a munkádért (ugye a büntetés lehet milliós nagyságrendű is!)
Csodálkozom...
És ott van az is, amit Poetro mond: a sok-sok változtatás a követelményekben. Ez a hagyományos számlatömbnél viszonylag stagnál, de a gépi számláknál sűrűn változik. Még az sem állandó, hogy egy utólagos másolatot a dátuma szerinti, vagy a jelenlegi formában kell-e kiadni. A törvényeket hozó "szakértők" azt hiszik, hogy a számítógépre csak egy mikrofon kell, amin ha beolvasod a törvénymódosításokat, akkor tudni fogja mit csináljon. Szóval az update örökös szívás lesz.
Az én véleményem is az, hogy nem éri meg.
egyedi fejlesztés buktatói
Reklám?
Hol?
Ezért regelni...
Szerintem nincs értelme
számlázó modul 2015
Nincs. Nekem viszont az tűnne
úgy is van
Elrontott?
és ha cégesen fejlesztesz?
Már miért ne vállalnál
Egyébként szerintem vannak kész számlázó rendszerek, amiket integrálni lehet a szoftveredbe, szóval még csak azzal sem kell foglalkoznod, hogy megírd ezeket.
"Tegyük fel ki is kötöd a
Ilyet legjobb tudomásom szerint nem lehet. Ha belekezdtél, és le vagy jelentve mint a számlázó program fejlesztője, kénytelen vagy karbantartani a programot, különben jogszabályváltozás esetén, ha helytelenül működik az új szabályok szerint a szoftver, a fejlesztőt veszik elő.
Illetve talán, esetleg úgy megoldható a dolog, hogy az ügyfeled cége "fejleszti" a számlázót, és téged megbízási szerződés, vagy hasonló keretein belül "felkérnek" arra, hogy kódold le magát a programot.
Így van
Megoldás az lenne, ha egy kötelező szoftver lenne és mindenhova ezt kéne integrálni.
Mint ahogy nyomtatványt is a sz... Ányk val kell beadj.
De legalább egységes lenne, egyet kellene minden felhasználónak megtanulni.
Politika
Kicsit már túlságosan politika.
"Ha egyszer engedélyezi Nav a
Nincs semmilyen engedélyeztetés, se a NAV, se más részéről. Régebben az ügyfélnek adnod kellett egy megfelelőségi nyilatkozatot, hogy a számlázó programod megfelel a hatályos jogszabályoknak, ennyi volt az "engedélyeztetés", de már ez sincs.
"akkor már nagyon nehezen szabadulsz tőle akkor is, ha be akarod szüntetni."
Tájékoztatod az ügyfelet (hivatalos formában), hogy a számlázó programod megszűnik, jelentse le a NAV felé a használat befejezését, és keressen másikat. Ilyen "nehéz" megszabadulni tőle. Ha az ügyfél nem teszi meg, a felelősség innentől az övé.
"Megoldás az lenne, ha egy kötelező szoftver lenne és mindenhova ezt kéne integrálni. "
Vagy az, amit fejlettebb országokban csinálnak, jobb helyeken akár jegyzettömbbel is megírhatod a számlát, a szigorú sorszámadás is a te felelősséged.
"De legalább egységes lenne, egyet kellene minden felhasználónak megtanulni."
Alapvetően azért elég egységes a számlázórendszerekre vonatkozó szabályozás, nem túl bonyolult implementálni. :) Annyit mondanék, hogy a "bele se kezdj", és az "óriási munka" hozzászólásokat olyanok írták, akik valószínűleg sosem csináltak ilyesmit.
nem
Én egyszer - Kb 2000 körül - megkérdeztem APEH bácsit, egy konkrét igény miatt.
Azt a választ kaptam, hogy velük kell ellenőriztetnem a szoftvert, potom 350k induló...
Ha javítani kell, akkor azt nekem, utána újból "megnézik" , de több lóvé.
Egy nem túl bonyolult raktár és ár kezelő szoftver volt, ami jó lett volna, ha számlát is ki tud állítani.
Ha hülyeséget írtam bocsi, akkor engem is átb....
Ha nálunk is minden "felelősségből" menne, Kb senki sem adózna. Nagyobbak nálunk az adóterhek, sajnos megéri csalni.
Ha hülyeséget írtam bocsi,
Azóta nem változhattak a törvények/feltételek?
dehogynem
Én erősen gyanítom, hogy nem vertek át akkor, mindössze kacsandiz nem tudja pontosan az akkori helyzetet. Mondjuk már én sem. :)
A lényeg, hogy kapásból elment a kedvem attól, hogy egymagam ilyenbe kezdjek.
Persze simán lehet, hogy ma sokkal könnyebb, ezt jó is lenne megbízható forrásból tudni.
Gábor már többedik alkalommal
jogos
A pontozás a lényegen nem
"Én erősen gyanítom, hogy nem
Ez így van, nem ismerem az akkori helyzetet, a mostani helyzetről írtam. Egyébként kíváncsiságból utánaolvastam kicsit, a 24/1995. (XI. 22.) PM rendelet szerint sem kellett számlázó programot engedélyeztetni, ott is csak a dokumentáció és a megfelelőségi nyilatkozat volt a kikötés. Auditáltatni most is lehet a NAV-nál sok pénzért, de ez nem kötelező.
akkor
Bár a mai helyzet sokkal jobban érdekel.
Szerk
Azért bevállalni ma a megfelelési nyilatkozatot sem kicsi ffelelősség.
Amennyire ráláttam egyik
Na szóval. Az azóta eltelt
Alapvetően nem egy bonyolult dolog, 3-4 dologra kell nagyon figyelni, de azok elég egyszerűek. Ha helyesen működik a programod (tehát az ügyfél rontja el a számláját), akkor az az ügyfél felelőssége. Tehát a számla helyes adattartalmáért minden esetben az ügyfél felel.
Ha a program működik hibásan (kódhiba), azért természetesen a fejlesztő céget terheli a felelősség, hiszen ő értékesíti az ügyfél felé a programot.
A kérdésedre konkrétan válaszolva pedig muszáj a fejlesztőnek a saját nevét/cégnevét adnia a programhoz, még ha saját belső használatra készíted, akkor is be kell jelenteni.
Óriási munka, de azért nem lehetetlen
Így, hogy már megvannak az alapok, tényleg nem bonyolult, de így is minden megrendelőnek egyedi igényei vannak, amihez azért kell dolgozni és a jogszabályokat bújni. Most is előttünk áll a számlázó program online bekötése a NAV-hoz 100.000 Ft és annál magasabb áfa tartalmú számlák esetében.
Ezert
Nem csak ezért.
Ne zavard el már most. :D