Doctrine yml fájlból model generálás
Sziasztok!
Csináltam MySQL workshoppal egy yml fájlt, és arról kérdeznék, hogy mi szükséges ahhoz, hogy ebből modeljeim legyenek?
Az adatbázist már felépítettem SQL-el, az yml mappelésre kéne csak. Próbálkoztam doctrine-el beolvastatni, de nem sok sikerrel:Létrehozta a tábláknak megfelelő osztályokat, e mind üresek, és a Base{tábla neve}-ből vannak extend-elve. Természetesen így nem találja a base osztályokat a rendszer, mert nincsenek.
Nem nagyon értem ezt a koncepciót, nekem kéne létrehoznom az osztályokat vagymi?
Akkor mire való az yml, ha be kell körmölnöm a settert, gettert meg minden ilyesmit?
■ Csináltam MySQL workshoppal egy yml fájlt, és arról kérdeznék, hogy mi szükséges ahhoz, hogy ebből modeljeim legyenek?
Az adatbázist már felépítettem SQL-el, az yml mappelésre kéne csak. Próbálkoztam doctrine-el beolvastatni, de nem sok sikerrel:
$manager=Doctrine_Manager::getInstance();
$conn = Doctrine_Manager::connection('mysql://root:@localhost/teabolt');
Doctrine_Core::generateModelsFromYaml('teabolt.yml', 'models');
Doctrine_Core::createTablesFromModels('models');
Nem nagyon értem ezt a koncepciót, nekem kéne létrehoznom az osztályokat vagymi?
Akkor mire való az yml, ha be kell körmölnöm a settert, gettert meg minden ilyesmit?
Mégiscsak
Meg találtam másik módszert is a dokumentációban:
symfony alatt parancssorral
symfony doctrine:build --all
Nem tudom ez segít-e rajtad valamit. Használsz keretrendszert?
nem
Egyébként a parancssoros meg pear telepítős dolgok amúgy sem jönnek be nekem...
Biztos bennem van a hiba, de hozzászoktam, hogy a 21. században GUI-val csinálok mindent, nem DOS-os parancssorokat gépelek....
Nem veled kötekedek, csak
Symfony szerintem nem ágyúval veréb, nem beszélve, hogy ezzel pont annak mondasz ellent amit az utolsó mondatodban írtál.
A parancssor szerintem nem az "elavultság", "ósdiság" szimbóluma, nem is értem, hogy hogyan gondolhatod így, de mint mondom én nem szeretnélek semmiről meggyőzni, csak nem értek egyet semmivel amit írtál :)
:-)
nem a total comanderből
De az egész PHP+windows kissé nehézkes. Mondom én, aki évekig csak windowson fejlesztettem PHP-t. Most is ott fejlesztek, csak a php program és a szerver linuxos, én meg puttyozom és SFTP-zek Eclipsevel.
Ha nincs saját szerver (bár manapság már hobbinak se drága egy VPS, cc 2e+Áfa/hó), akkor virtual PC-t, vagy a vmwaret tudom ajánlani.
Egyébként ez az ágyúval verébre dolog is sántit. Most csinálsz egy projectet. Legyen mondjuk ez egy egyszerű cms. Holnap szólnak hogy kell egy regisztráció is. Holnapután egy hirlevél küldés, majd fórum, stb. Elöbb-utóbb nem lesz veréb és Te ott állsz egy saját keretrendszerrel és nem bírod a fejelsztést, felvennél valakit. Melyikre lesz egyszerűbb alkalmazottat találni, Symfonyra vagy a sajátra, amit úgy évek óta, a programozással való ismerkedés jegyében, tákolgattál? Nem beszélve arról hogy ezek a pluginok letölthetőek, készen vannak, neked csak az egyedi igényeket kell leprogramoznod, beállítanod.
Yepp
A feltelepítés kissé nehézkes volt, nem igazán értettem meg, hogy a projekt mappájából kéne meghívnom a symfony.bat-ot, hogy oda generálja a projektet. Ezt sajnos nem írták le sehol, úgyhogy csak egy fórumból sikerült kideríteni. Úgy látszik nem csak nekem okozott problémát. (Gondolom ez valami általános dolog lehet a parancssoros telepítgetős témában, hogy nem említette senki...)
Ahogy néztem elvileg Route osztályokkal meg lehet oldani, hogy magyar nyelvű url-el érjem el az oldalakat.
Ami érdekelne, hogy hogyan lehet levédeni bizonyos fájlokat (pl: admin.xls-nél azt akarom, hogy csak az admin lássa), meg mondjuk kimenetnél az XML mennyire van megtámogatva. XSS szűrést ha jól láttam be lehet állítani, mondjuk én az összes tag-et szűrném, jogosultságtól függően adnék engedélyt néhány használatára, és XML-ből húznám az adatot XHR-el, kifele meg XML+XSL-el tolnám, ami azt hiszem nem lesz túl nyerő, legalábbis nem tudom hogy fogom betenni a CSRF szűrőt az űrlapokba... Remélem le lehet külön is kérni az űrlap azonosítóját. Meg azt is remélem, hogy nem kötelező View-nél sablonnyelv használata. Na meg mysql workbenchből importálok be adatokat yml-el, de az már inkább doctrines dolog sztem.
Nemtom ezek mennyire megoldhatóak, egyelőre csak ismerkedek a rendszerrel, ha gondolod megválaszolhatnád. :-)