js1k 2012 LOVE
Újra dübörög a js1k verseny, várják a jelentkezéseket, és már vannak érdekes pályázatok is. A js1k egy olyan demó verseny, melynek keretében összesen 1024 byte-ban kell összehozni valamilyen érdekes megoldást. A mostani – nem kizárólagos – téma a szerelem! :) Ha a tegnapi Bálint-naptól nem csömörlöttél még meg, akkor itt a lehetőség!
A js1k egy viccnek indult, aztán komoly verseny lett belőle, nem beszélve az eredményeiről – nagyon sokat lehet tanulni a JavaScriptről akkor is ha pályázunk, és akkor is, ha csak áttanulmányozzuk a pályázatokat.
Az 1024 byte-os méretkorlát a JavaScript kódra vonatkozik, melyet egy előre elkészített HTML vázba helyeznek bele:
- <!doctype html>
- <html>
- <head>
- <title>JS1k, 1k demo submission [ID]</title>
- <meta charset="utf-8" />
- </head>
- <body>
- <canvas id="c"></canvas>
- <script>
- var b = document.body;
- var c = document.getElementsByTagName('canvas')[0];
- var a = c.getContext('2d');
- document.body.clientWidth; // fix bug in webkit: http://qfox.nl/weblog/218
- </script>
- <script>
- // start of submission //
- SCRIPT
- // end of submission //
- </script>
- </body>
- </html>
A pályázatok megkönnyítése érdekében a beküldött demónak „csak” Firefox 10, Chrome 16, Opera 11.61 és Safari 5.1 alatt kell futnia, az Internet Explorer 10 pedig csak javaslat. A további feltételeket érdemes elolvasni a verseny szabályzatában.
Az egyik korai pályázó egy rózsát rajzol ki, van hozzá blogposzt is, melyet mindenképp érdemes átfutni. Ilyen lett a végeredmény:
Indul vajon magyar pályázó?
■