A nyílt forrás és a szabad dokumentációs licencek
A licencelés kérdése biztosan minden programozóban felmerült, aki valamilyen formában közzétette már egy vagy több alkotását. Azért írom, hogy alkotását, hiszen a licenc vonatkozhat programra is, de akár dokumentumra is. A Weblabor (lásd jogi nyilatkozatunkat) az egyik Creative Commons licenc alatt jelenteti meg anyagait. Ezen kívül azonban más szabadnak nevezhető licencek is elkészültek dokumentumokra, melyekbe egy most induló cikksorozat keretében vezet be Andrew M. St. Laurent, az Understanding Open Source and Free Software Licensing című könyv szerzője.
A cikksorozat első részében (Open Source and Free Documentation Licenses, Part 1: The GNU FDL) a GNU FDL-ről (GNU Free Documentation License-ről) van szó, a továbbiakban pedig sor kerül még az Open Publication License, és az Open Gaming License bemutatására is. Nem árt ismernünk ezeket a licenceket, hasznosak lehetnek, ha készítünk egy dokumentációt, s nem kívánunk magunk kitalálni egy új licencet, hanem használni szeretnénk egy meglévőt és bejáratottat.
■ A cikksorozat első részében (Open Source and Free Documentation Licenses, Part 1: The GNU FDL) a GNU FDL-ről (GNU Free Documentation License-ről) van szó, a továbbiakban pedig sor kerül még az Open Publication License, és az Open Gaming License bemutatására is. Nem árt ismernünk ezeket a licenceket, hasznosak lehetnek, ha készítünk egy dokumentációt, s nem kívánunk magunk kitalálni egy új licencet, hanem használni szeretnénk egy meglévőt és bejáratottat.