A Papagáj hatalma
"A cég, ahol dolgozom, egy hatalmas, még a 80-as évekbeli negyedik generációs nyelvre (DecisionPlus) épülő rendszert használ. Ennek a nyelvnek beépített adatbázistámogatása, képernyőkezelése és jelentéskészítő lehetőségei vannak, a jelenlegi kód mérete már meghaladja a 460 ezer sort (!), több, mint 1300 fájlban. A probléma, amivel cégünk szembekerült, hasonló más cégekéhez: a testreszabott szoftver elkezdte kinőni magát. Esetünkben a probléma a beépített adatbázistámogatással volt, mely a számunkra kritikus adatoknál 2 millió rekordos limittel bírt. Ez elsőre lehet, hogy soknak hangzik, de napi majd 5000 rekord felvitele esetén ez bizony szűkös, és a napi felvitel folyamatosan nő." Mi ilyenkor a megoldás? Sokan biztosan rávágnák, hogy újra kellene írni rendszert, Dan Sugalski azonban egy sokkal érdekesebb oldalról fogta meg a kérdést: írt egy új értelmezőt.
A megoldást a Parrot nyújtotta, azaz a készülő új Perl 6 értelmezője. Dan Building a Parrot Compiler cikkében bemutatja a folyamatot, és hogy hogyan oldották meg ezt a feladatot, egyben útmutatást adva ahhoz, hogyan tudunk mi is egy fordítót írni bármilyen nyelvhez. Azt hiszem, hogy a cikkben leírtak jelzik a Perl rugalmasságát, illetve a készülő Parrot motor jelentőségét és lehetőségeit.
■ A megoldást a Parrot nyújtotta, azaz a készülő új Perl 6 értelmezője. Dan Building a Parrot Compiler cikkében bemutatja a folyamatot, és hogy hogyan oldották meg ezt a feladatot, egyben útmutatást adva ahhoz, hogyan tudunk mi is egy fordítót írni bármilyen nyelvhez. Azt hiszem, hogy a cikkben leírtak jelzik a Perl rugalmasságát, illetve a készülő Parrot motor jelentőségét és lehetőségeit.